Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kupujemy prostownik.


adadur

Rekomendowane odpowiedzi

czytałem i czytałem i w końcu wybrałem, padło na CTEK MXS 5.0

podoba mi się jego opcja ładowania bez konieczności odpinania aku i możliwość ładowania na mrozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem i czytałem i w końcu wybrałem, padło na CTEK MXS 5.0

(...)

Fabrycznie nowy z paragonem (sklep ze sprzętem car audio, sprzedają na Allegro) udało mi się znaleźć za 250 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalą sobie też Keepowera, fajna zabawka, mają kilka modeli. Kupuj u jakiegoś dilera, podobno można trafić na chińskie podróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem i czytałem i w końcu wybrałem, padło na CTEK MXS 5.0

podoba mi się jego opcja ładowania bez konieczności odpinania aku i możliwość ładowania na mrozie

Ja z Exide jestem mega zadowolony ale CETEK też jest OK.

To co Andy pokazał z akcesoriów CETEK (te przyłącze które można na stałe zamontować do aku) ma w standardzie exide (jest bardzo wygodne) z tym że nie mam funkcji wkazań - choć zasadność tych wskazań jest dyskusyjna - jeśli będziemy zapobiegawczy i będziemy pilnować by nie dopuszczać spadku poniżej 12,5V to tylko dobrze zrobi aku i posłuży lata.

Przed zimą kupiłem prostownik zmyślą że zakup aku przełoży mi się o rok ... musiałem kupić aku bo auto nie może odmówić posłuszeństwa bo na wyjeździe nie ma możliwości podpięcia prostownika.

Exide pozwala mi na zostawienie aku pod ładowaniem np. na 3 dni (jak to miało miejsce przed świętami jak były mrozy). Exide czuwa i w razie potrzeby podładowuje aku, utrzymując optymalną kondycję aku, ponadto w przyłączach ma zaszytą czujkę i jakby wzrosła temp. to odłączy ładowanie.

Stare aku - 8 letnie jak zdawałem poprosiłem o przetestowanie to w +20 st.C miało ok. 45% pojemności elektr. stanu nowego, jeśli przy 0 st.C pojemność elektryczna spada o 20% to dawał ponad 35% z pierwotnej pojemności idąc dalej przy -25 sprawność spada o 60% więc miałby nie więcej niż 20% pierwotnej pojemności. Kategorycznie do wymiany pomimo że auto jeszcze paliło.

Polecam mega ciekawe info o akumulatorach:

Akumulatory w warsztacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adadur

CTEK też ma tę 'szybkozłączkę' w zestawie zamiast zacisków/krokodylków. Wersję bez diód: MXS 5.0 Z diodami to gadżet do dokupienia.

Też daje możliwość podłączenia akumulatora na całe dnie a nawet tygodnie (str 5, punkty 7 i 8): http://ctek.com/Archive/ProductManualPdf/MXS%205.0_EN.pdf

Obie firmy oferują porównywalne rozwiązania myślę, od modelu MX10 mają czujniki temperatury otoczenia: MXS 10, kopiują chłopaki od siebie rozwiązania i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem Bosch C3. Wizualnie wygląda bardzo fajnie, ale nie o tu przecież chodzi. Jutro pierwsze ładowanie, zobaczymy na co go stać:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą tego z lidla jest to, że jak akumulator się mocno rozładuje, to elektronika uzaje go za aku 6V i ładuje do tego napięcia i wtedy d*pa. Prostownik ma spełnić swoją funkcję w awaryjnej sytuacji i miarę szybko (10 godz) w pełni naładować akumulator, a nie połechtać dobry aku. Zadowolone z słabego prostownika mogą być osoby, którym tak naprawdę nie rozładował się akumulator. Panowie, przede wszystkim parametry właściwe do pojemności akumulatora, potem dopiero cena. W Lidlu jest taki prostownik, bo za taką cenę ludzie kupią i o to chodzi. Gdyby tam był prostownik markowy za 250 zeta, to ile by sprzedali ? Ot cała filozofia. Ja jestem zadowolony z swojego prostownika a nie z ceny, za jaką go kupiłem.

Dla ciebie i innych co potrzebują małej "spawarki" a nie prostownika do podładowania też się coś znajdzie:

Ładowarka Impulsowa PB-1000 - e-Battery - lider sprzedaży akumulatorów w internecie

Jest za***ista do szybkiego ładowania , daje 60A :)

Używam takiej w wersji 24V, tam daje 34 A

A do podładowywania mi w zupełności wystarcza ten z Lidla.

Teraz sobie wybierz :)

P.S.

Jeżeli aku ma poniżej 8V to w większości przypadków nadaje się na złom, chyba że w tym stanie był krótko to może da się odratować, ale jego pojemność będzie dużo mniejsza niż przed rozładowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wadą tego z lidla jest to, że jak akumulator się mocno rozładuje, to elektronika uzaje go za aku 6V i ładuje do tego napięcia i wtedy d*pa. Prostownik ma spełnić swoją funkcję w awaryjnej sytuacji i miarę szybko (10 godz) w pełni naładować akumulator, a nie połechtać dobry aku. Zadowolone z słabego prostownika mogą być osoby, którym tak naprawdę nie rozładował się akumulator. Panowie, przede wszystkim parametry właściwe do pojemności akumulatora, potem dopiero cena. W Lidlu jest taki prostownik, bo za taką cenę ludzie kupią i o to chodzi. Gdyby tam był prostownik markowy za 250 zeta, to ile by sprzedali ? Ot cała filozofia. Ja jestem zadowolony z swojego prostownika a nie z ceny, za jaką go kupiłem.

Dla ciebie i innych co potrzebują małej "spawarki" a nie prostownika do podładowania też się coś znajdzie:

Ładowarka Impulsowa PB-1000 - e-Battery - lider sprzedaży akumulatorów w internecie

Jest za***ista do szybkiego ładowania , daje 60A :)

Używam takiej w wersji 24V, tam daje 34 A

A do podładowywania mi w zupełności wystarcza ten z Lidla.

Teraz sobie wybierz :)

P.S.

Jeżeli aku ma poniżej 8V to w większości przypadków nadaje się na złom, chyba że w tym stanie był krótko to może da się odratować, ale jego pojemność będzie dużo mniejsza niż przed rozładowaniem.

Już wybrałem. Jaśli dla Ciebie Ctek MXS 7.0 jest małą spawarką a prąd ładowania o wartości jednej dziesiątej pojemności akumulatora jest do bani, to dyskusja z tobą nie ma sensu. Nie jestem fanem ani Audi, ani Cteka ani Stihla. Wybieram to co uważam za właściwe. Czasem nawet się myle. Za to poziom odbierania rzeczywistości naszych współrodaków jest najwyższy w europie. Smi naprawiają auta, są najlepszymi kierowcami a nawet sami się leczą, wiedzą wszystko najlepiej. A jak czasem czegoś nie wiedzą, to jadą do Częstochowy, żeby złocony obrazek specjalnie dla nich uczynił cuda. Dla świętego spokoju, ten z Lidla wystarczy do PODŁADOWANIA akumulatora ! Nie mam, ale Wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że nie chcesz łechtać akumulatora to pomyślałem że chcesz mu dać kopa :)

Coś u Ciebie krucho z poczuciem humoru.....

A tak nawiasem to ten z Lidla jest sterowany mikroprocesorowo, podłączyłem go kiedyś w celu właśnie PODŁADOWANIA do aku od autobusu o pojemności 225 Ah.

I o dziwo po kilku dniach naładował go do pełna ( zaświeciła się zielona dioda oznaczająca koniec procesu ładowania ).......

Co do prądu ładowania to ładowarki impulsowe , sterowane mikroprocesorem, zupełnie bezpiecznie mogą ładować współczesne akumulatory prądem 0,5C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poczucie humoru jak najbardziej. Ale nie daj boże powiedz polakowi że jest słabym kierowcą hih

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję "zasilacza" przy wymianie akumulatora najlepiej według mnie spełnia mały akumulatorek od UPS-a wyposażony we wtyk do gniazda zapalniczki i tam właśnie podpięty :)

Żeby spełnił swoje zadanie, trzeba zawczasu wyłączyć tylko większe odbiorniki prądu w aucie i nie zrobić zwarcia w czasie wymiany właściwego aku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Nie wiem jak inne prostowniki ale ten ma fajną funkcję "zasilacza" przydatną gdy trzeba wymienić akumulator.

Comfort Connect Cig Plug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry wynalazek dla tych co nie lubią się brudzić podczas otwierania maski , bądź aku mają głęboko ukryty, a może nawet nie wiedzą gdzie jest ......:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mądry wynalazek dla tych co nie lubią się brudzić podczas otwierania maski , bądź aku mają głęboko ukryty, a może nawet nie wiedzą gdzie jest ......:)

Albo coś takiego:

Comfort Connect Eyelet M6

Comfort Indicator Eyelet M6

W B8 jest chyba akku w bagażniku?: Comfort Indicator Panel M8 3,3m

Można panel gdzieś ładnie obsadzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcję "zasilacza" przy wymianie akumulatora najlepiej według mnie spełnia mały akumulatorek od UPS-a wyposażony we wtyk do gniazda zapalniczki i tam właśnie podpięty :)

Żeby spełnił swoje zadanie, trzeba zawczasu wyłączyć tylko większe odbiorniki prądu w aucie i nie zrobić zwarcia w czasie wymiany właściwego aku.

Przecież te nowe trochę lepsze mają taką funkcję zasilacza ... bosch, exide czy cetek

Problem jest kiedy jednocześnie trzeba ładować poza autem i podtrzymywać napięcie na aucie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSTOWNIK SAMOCHODOWY PIROTEC PA 6 12V 6A OKAZJA (2889963702) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Panowie takie coś będzie dobrę by od czasu do czasu podładowac aku lub naładować?? max 55Ah akumulatory takie mamy w 3autach w domu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz to pojechałeś ... :grin: to specjalnie pod te twoje traktory i kombajny ... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, pod traktory i kombajny mam takiego sk***iela ciąganego na dwóch kółkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...