Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akcja serwisowwa Audi


Śmierć z nieba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Audi prowadzi akcje sprawdzania i wymiany pompek Siemensa , wczoraj dzwonili z ASO w Toruniu i mnie zaprosili na poniedziałek jak wróce to dam zanc co i jak, pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chip jest zrobiony to nic nie wymienią. U mnie padł wtrysk po 115tyś km. Pojechałem do ASO - żadnej akcji serwisowej. "Jak pan przywiezie samochód na lawecie, zrobimy przegląd za 2000PLN to może uda się wtrysk wymienić w ramach "dobrej woli producenta". Ale tylko ten jeden co padł." Na pytanie czy zaraz padną kolejne otrzymałem odpowiedź twierdzącą oraz informację, że i tak wszystkich nie wymienią od razu. Jak sobie pomyślałem, że mam cztery razy w środku nocy stawać w polu, przywozić samochód na lawecie do ASO, robić przeglądy za 2000 PLN i wymieniać po jednym wtrysku to mam to w d*pie. Kupiłem 4 nowe wtryski. Ciekawe ze miesiąc temu żadnej akcji serwisowej nie było. No chyba, że masz inny silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po wymianie PPD robiem w czwartek w ASO Białystok, ale miałem program u Rogala na 206 KM i 420 Nm. po odebraniu jak by coś inaczej jedzie. naprawdę wgrywają nowy soft. ja miałem na początku soft 6.0 potem po akcji w 2008 zrobili mi 6.5 i na tym robił Rogal i mówił że jest jeszcze 7.0. może mi teraz 7.0 wgrali i kuce poszły w las. Trochę trudno wyczuć mi to bo jak wszystko jest ok (zdrowa motorownia) to będzie ok 190 KM i 380-390 Nm więc parametry zbliżone do 206 KM i 420 Nm. Co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODOBNO : "Sek w tym ze serwis AUDI poprostu wpisuje VIN w komputer i mowia co widza na ekranie frown Na dzien dzisiejszy nie wyskajuja zadne akcje serwisowe dla silnika BMN ( A3 ) oraz BRD ( A4 ). VIN sprawdzany w 3 roznych serwisach AUDI ( tak dla pewnosci ). No chyba ze trzeba sie na jakis dokument powolac ?!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój przypadek: auto kupione w PL nowe, serwisowane w ASO, gwarancja mobilności. Rocznik 2007 kwiecień. Tak ja pisałem zaprośli w środę w czwartek wymienili jeden PPD. Może tylko takie biorą, ale jak tak to ostra lipa bo co to za akcja jak tylko biorą wybrane wszytkie to wsystkie. Przecież Wszystkie PPD Siemens były wadliwe, a nie tylko te serwisowane i kupione jako nowe w PL. Może zapytać u głównego importera jak z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem, pisałem, pytałem. Powiedzieli, że jeśli samochód przywiozę na lawecie i okaże się, że padł wtrysk to wymienią go w ramach "dobrej woli producenta". Ale tylko jeden. Pracownik ASO powiedział mi, że nie ma możliwości wymiany wszystkich za jednym razem. To samo usłyszałem od głównego importera VW Group Polska. Powiedzieli, że jak kolejne wtryski będą padały to też wymienią ale za każdym razem będę musiał przywozić samochód na lawecie. Stwierdziłem, że chyba taniej będzie kupić samemu wtryski w ASO i wymienić je za jednym zamachem zamiast jeździć zastanawiając się, kiedy samochód się zatrzyma w polu. Taka to polityka firmy. Zniechęcić klienta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak simon__75 pisze akcja serwisowa dotyczy tylko okreslonych samochodow i jest to sprawdzane po nr VIN w serwisie. wczoraj padl mi wtryskiwacz na trasie, auto na lawecie pojechalo do ASO Olsztyn. Po nr VIN okazalo sie ze dla mojego samochodu nie ma przewidzianej zadnej akcji serwisowej co dodatkowo sprawdzilem w ASO Gdańsk. Pozostala jedynie dobra wola producenta. W poniedzialek wysla zapytanie do importera i podobno w ciagu 20min maja odpowiedz czy tak/nie czy moze partycypuja w kosztach 70/80%.

Z tego co jeszcze powiedzieli to obecnie jest akcja serwisowa dla VW (wczesniej byla dobra wola tylko i rozpatrywana zawsze pozytywnie) i bez wzgledu na to czy wtryski sprawne czy nie wymieniaja wszystkie 4 szt. i wymiana na wtryski Bosch.

No nic czekam do pon a na razie z assistance musialem wypozyczyc samochod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak padł Ci już jeden to reszta też padnie. A w ramach dobrej woli wymienią Ci jeden. Ja kupiłem komplet wtrysków w ASO Seat. W audi podali mi cenę 2700PLN za sztukę a w Seacie 1350. Jak wziąłem komplet dali mi zniżkę i jeden wyszedł około 1250PLN. Mam wszystko wymienione i z głowy. A tyk będziesz 4 razy ściągał samochód na lawecie, cztery razy wypożyczał samochód żeby "za darmo" wyminili Ci wtryski. Wychodzi na to samo albo niewiele drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze co odpowiedza w poniedzialek. Jak wymienia jeden w ramach dobrej woli to dokupie 3 pozostale w Seacie i wymienie juz na wlasna reke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

W piatek dzwonilem do ASO by standardowo umowic sie na zmiane kol na zimowe. Z uslug tego konkretnego ASO korzystam od 3 lat, przez 2 pierwsze korzystalem z innego w moim miescie. Dowiedzialem sie, ze auto "podchodzi" pod swieza akcje serwisowa Audi. Nie ukrywalem mojego zdziwnia, bo kto normalny robi akcje serwisowe po 5ciu latach ;) Czlowiek powiedzial, ze potrzebuje ok. 1h aby sie upewnic ze auto kwalifikuje sie do akcji. Obiecal, ze sprawdzi bo to swieza sprawa i oddzwoni. Po godzinie faktycznie zadzwonil i powiedzial, ze musza w samochodzie sprawdzic pompowtryski (A4 2.0 TDI 170KM, BRD, pompowtryski Siemensa). Powiedziano mi, ze jest duza szansa iz producent wymieni wszystkie 4ry wtryskiwacze na wlasny koszt (na nowe piezoelektryczne Siemensa?). Moze to zajac im wiecej niz dzien, dostane auto zastepcze. Zapraszaja na niestety dluzej - najpierw zweryfikuje i ew. nastepnego dnia wymienia. Musza jednak wczesniej organoleptycznie potwierdzic czy i ktore pompowtryski mam w aucie. Zrozumialem, ze jakas seria pompowtryskiwaczy Siemensa byla wadliwa i jest wielce prawdopodobne, ze sa one w moim aucie.

Porozmawialismy jeszcze o mojej wczesniejszej historii - tj. awarii jednego z pompowtryskow. Producent w przeszlosci nie wykazal dobrej woli i ok. roku temu za wymiane padnietego pompowtrysku (ok. 95 kkm) zaplacilem ok. 3500. Powiedziano mi w piatek, ze moge sie zwrocic z reklamacja o zwrot tych kosztow do producenta. Dostalem wszystkie namiary i kontakt do czlowieka.

Mamy pytanie do Panow posiadajacych BRD, 170 KM. Czy pompowtryskiwacze maja numery seryjne? Czy ASO zapraszalo Was na ta akcje? Jak ona wyglada? Ja dostalem informacje czysto przy okazji umawiania sie na zmiane kol. Chce zebrac wiecej informacji i byc pewnym o co chodzi. 10 tysiakow (3 pompowtryski, bo jeden juz wymieniony) piechota nie chodzi.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to udało mi się odzyskać auto z serwisu. Wtryskiwacz wraz z listwą zasilającą został wymieniony w ramach dobrej woli producenta jednak postawili warunek wykonania przeglądu (olej + filtry) w cenie 1200 zł. Tak, więc nie jest tak źle pomimo tego, że miałem już zakupione filtry oraz olej Amsoila. Będą musiały poczekać 10 tyś. km. Na wszystko faktura więc trochę pójdzie w koszty i gwarancja, wpis do książki i bazy o serwisie okresowym. Dodatkowo zasugerowali żeby wymienić na pozostałych trzech wtryskiwaczach uszczelniacze.

Teraz pozostała kwestia zakupu 3 pozostałych wtryskiwaczy. Popytam w pozostałych serwisach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba delikatnie mówiąc jakieś naciąganie z tymi przeglądami.Mój służbowy Pasek 170 KM BMR ma już wymienione wszystkie pompowtryskiwacze.We Wrześniu zeszłego roku jeden,a w czerwcu tego roku pozostałe trzy.I nie jest serwisowany w ASO od zakończenia gwarancji.Wymiany były dokonywane przez serwis ASO Wojtanowicz we Wrocku.No ale zasze lepiej zapłacić 2 klocki niż osiem czy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...