Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki rozmiar opon na felgi 17 cali ? najwygodniejsze !!!


Al@n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

od wczoraj jestem posiadaczem felg 17 cali w a4 b5 avant 1.9 tdi 00r, z przodu są opony 225/45/17 a z tyłu 235/45/17 jeździ się na tym fatalnie ( po naszych drogach ) na autostracie super. poprzednio jeździłem na 205/55/16 jakie opony założyć aby przybliżyć komfort do 16-stek ??? Po założeniu 17-stek czuć też ze auto wolniej się rozpędza i ciągnie więcej z baku.

proszę o pomoc jaki najlepiej rozmiar opon założyć

pozdrawiam i dzięki wszystkim za podpowiedz

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może spróbuj 205/50, a najlepiej niech ktoś się wypowie kto na takim rozmiarze jeździł

---------- Post dopisany at 19:43 ---------- Poprzedni post napisany at 19:40 ----------

przy doborze gumy też jeszcze zależy jaką masz szerokość felgi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pozostał na 16". 17" szybciej siada zawecha i są wrażliwsze na uszkodzenia, a efekt wizualny porównywalny z 16".

nie przesadzaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

od wczoraj jestem posiadaczem felg 17 cali w a4 b5 avant 1.9 tdi 00r, z przodu są opony 225/45/17 a z tyłu 235/45/17 jeździ się na tym fatalnie ( po naszych drogach ) na autostracie super. poprzednio jeździłem na 205/55/16 jakie opony założyć aby przybliżyć komfort do 16-stek ??? Po założeniu 17-stek czuć też ze auto wolniej się rozpędza i ciągnie więcej z baku.

proszę o pomoc jaki najlepiej rozmiar opon założyć

pozdrawiam i dzięki wszystkim za podpowiedz

Jeśli za bardzo ciąga na koleinach, słabiej przyśpiesza i więcej pali a chcesz jeździć na 17 to nałóż oponki 205/50.

Trochę się naciągną ale nie będzie to problemem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zastanawiam się nad 205/50 ale czy koło nie będzie wtedy miało większej średnicy i auto będzie jeszcze słabsze ? czy oponę rozciągnę na boki i rozmiar pozostanie standardowy ? na 17 auto wygląda rewelka dlatego szkoda mi je zmieniać na 16. Proszę o jakieś podpowiedzi od kogoś kto jeździ na takim zestawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie zastanawiam się nad 205/50 ale czy koło nie będzie wtedy miało większej średnicy i auto będzie jeszcze słabsze ? czy oponę rozciągnę na boki i rozmiar pozostanie standardowy ? na 17 auto wygląda rewelka dlatego szkoda mi je zmieniać na 16. Proszę o jakieś podpowiedzi od kogoś kto jeździ na takim zestawie

Nie kolego, średnica będzie taka sama, czyli prawidłowa dla Twojego auta, bo wysokość profilu jest zależna od szerokości opony.

Spokojnie możesz zakładać takie oponki i będzie się dobrze jeździło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na 235/45R17 i faktycznie na koleinach trzeba trzymać mocno kiere żeby z rak nie wypadła. Obecnie mam 225/45R17 i wszystko jest cacy. Może ten tył 235 wprowadza auto w myszkowanie na nie równej drodze. Przy rozmiarze 225 na wszystkich 4 kółkach powinno być bardzo dobrze. Przynajmniej ja tak to oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem założone na felgach w momencie zakupu auta oponki 225/45r17 i zmieniłem na 205/50r17 i muszę powiedzieć,że różnica była znaczna-w moim odczuciu bynajmniej.

Auto jeździło dużo "lżej"-łatwiej się rozpędzało,było mniej podatne na koleiny,no i komfort jazdy po naszych pięknych drogach zdecydowanie wzrósł.

Co do różnic w średnicy koła-nie było wielkiej różnicy - chociaż może to być zależne w jakimś stopniu od szerokości samej felgi.

Polecam jak najbardziej ten rozmiar opon 205/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opona 205/50 to wg przelicznika to samo co 225/45 (można sobie sprawdzić bo jest w tym dziale takowy) Teraz mam przód 205/50 a tył 225/45 i jest ok. Ale i tak będę szukał na tył 205/50 (chyba, że zamienię na 18 :wink:). Na feldze 17" i szerokości 8" jest już fajnie naciągnięta :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/50/17.

Jeździ się bardzo konkretnie, ważne jest by mieć firmową oponę nie jakieś badziewie to i rozmiar 205 daje radę przy większej mocy i hamulcach.

Zobacz mój link : http://a4-klub.pl/felgi-opony-156/felgi-17-bbs-rc-307-oponami-bridgestone-goodyear-237488/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 225/45/17 na 4 wszystkich kolach i na koleinach czuc jak sciaga kiere, ale nie narzekam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/50/17 jest bodajże o 0.8% większe niż 205/55/16. Natomiast 225/45/17 jest o 0.3% większe więc bliższe ideałowi, ale różnice poniżej 2% są w pełni dopuszczalne, więc 205/50 powinno CI podpasować. Również zamierzam założyć opony o takim profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem fabrycznie 225/45R17 i jakoś na mniejszych dziwnie mi sie jeździ. Co prawda pozbyłem sie łysych kół 235/45r17 jak kupiłem auto ale jak załozyłem nowe 225/45R17 to auto pięknie sie prowadziło. Wg mnie auto gorzej sie zachowuje w zakrętach na węższych lub mniejszych kołach. Wogóle nie ma sztywności. Nie wyobrażam sobie teraz jazdy na 16''. Raz że nie ma wyglądu, dwa że auto sie nie prowadzi. Kiedyś miałem zimówki 205/55R16 i chciałem sie pościgać z jednym kolesiem. Znałem drogę i mogłem sobie pozwolić. Tylko że miałem od paru dni zmienione koła (z 17 na 16) i musiałem odpuścić zakręt co na codzien wchodzę tak ok. 120km/h bo na 16'' już sie nie dało tego zrobić. Pozostało albo wyhamować albo ściąć zakręć i trzymać się tak żeby nie wylecieć przez drzwi. Dodam że zawieszenie 1BE. Na 17 lub 18'' ten zakręt to bajka, nawet nie zwalniam.

Poza tym... Ludzie jeżdzą na 19'' i są zadowoleni. Wiadomo, że to już hardcore... ale do wszystkiego można sie przyzwyczaić albo nauczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zimówki to trochę inna bajka, bo one są z gruntu miękkie. Poza tym, każdy kij ma 2 końce. Jedni uważają, że na mniej jak 17" nie da się jeździć, inni że 16 to przesada i najchętniej mięliby 15". Co kto lubi i jaki ma styl jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od kupna mam założone 235/45R17, jednak na wiosnę potrzebuję kupić nowe i zdecydowałem, że tym razem będzie to 225/45R17 i koniecznie z rantem FR. Z jazdy na 17" jestem bardzo zadowolony. Myślę jednak, że dobrym rozwiązaniem będzie przejście na 225/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja jeżdżę na zestawie z przodu 225/45/17 a z tyłu 235/40/17 i powiem że też nie ma lekko na koleinach ale nie jest to jakaś tragedia. Ale na zimie teraz mam komplet 225/45 i z przodu i z tyłu i jest lepiej. Więc załóż 4 takie same i bedzie git. No tak to jest na 17' autko ładnie wygląda gorzej trochę z praktycznościa, ale tak to jest coś za coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś własne doświadczenie z 225/45 i 205/45?

No jaszka :decayed: Na 205/45 auto bez gleby wyglada troszku komicznie, komfort jazdy taki sobie, srednio zalecany rozmiar dla a4;) 215/45 mialem goodyaery F1 i na tym auto prowadzilo sie przezaje*scie, w koleinach nie miotalo, a auto jak przyklejone, na mokrym poprostu miod!:wink: 205/50 mialem potenze i na suchym podobnie, komfort najlepszy ze wszystkich. 225 i 235/45 podobnie, trakcja fajna trzymanie super, ale to miotanie w koleinach nie do zniesienia jak sie troche jezdzi. Nie kupcie czasem goodyeara nct5, ktorego jest duzo w 205/50 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...