Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co daje wywalenie katalizatora w TDI ?


ciechu20

Rekomendowane odpowiedzi

Katalizator zamiennik AUDI A4 19TDI 100 130HP 200I (3071919427) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ten jest do naszych b6.

---------- Post dopisany at 19:05 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

Prosze bardzo FotoWork patroszenia kata :decayed:http://a4-klub.pl/warsztat-zrob-to-26/patroszenie-katalizatora-267549/

jeszcze napisz jak sprzedasz ta platyne ile wziąłes za nia.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co napalać sie na patroszenie kata, w moim przypadku brak jakich kolwiek efektów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze silnik jest troszkę bardziej elastyczny, dźwięk wydechu tez znacząco sie nie zmienił, jedyne co wysłuchałem to wyraźny świst turbiny

Jednak są jakieś plusy :wink: Nie kopci bardziej po wywaleniu kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to odrazu po pierwszej przejażdżce. Po przejechaniu paru km stwierdzam brak efektów, bardziej śmierdzi z tłumika do tego jakaś blaszka musiała sie podgiąć i brzęczy :confused4:. Jedyny plus to fakt ze bardziej słychać turbinę, choć przed programem tunerzy zalecają wywalenie kata, więc cos tam moze daje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie u wszystkich da powalajacy efekt, ale po 100tys km on i tak nic ekologi nie daje wiec bez sensu dusic motor..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie kolego, moj po 230 tys był jak nowy, nie było na nim grama sadzy, nagaru, czy innych zanieczyszczeń, był tez w 100% drożny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak mam auto po programie i teraz wywale dopiero kata to wskazana jest korekta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo po co , szkoda kasy a to i tak nic nie da , nawet po zmianie tubiny nie trzeba robić korekty , no chyba że założysz większą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TDI usunięcie kata to podstawa. Drożny i przelotowy wydech bez tłumika daje jeszcze więcej, obroty lepiej wchodzą a Niemcy swojego jobca na pkt ekologii niech sobie wsadzą.

Tu jest wyjaśnione wszystko elegancko, może nie odnośnie kata ale na logikę można wszystko zrozumieć: CompSport - Chiptuning i modyfikacje mechaniczne pojazdów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dawno wyprułem obydwa katy ze swojej maszyny i efekty są takie że auto mniej pali i to prawie o 2L na setę, co mnie zdziwiło niesamowicie, milszy dla ucha dźwięk V-ki i lepiej się wkręca na obroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto ma juz prawie 20 lat więc pewnie kat był zapchany i dlatego jest duża poprawa, w 10 letnim TDI nie czuć zadnej róznicy po usunięciu kata. Gadałem kiedyś z typem który zrobił w TDI cały wydech 2,5" tylko z ostatnim przelotowym tłumikiem i powiedział ze nie było praktycznie żadnej różnicy, ładniej wchodził na wysokie obroty i nic pozatym. Gość tłumaczył mi ze TDI ma wysoki stopień sprężania i dlatego swobodnie wydala z siebie spaliny, ale czy cos w tym jest????

---------- Post dopisany at 09:01 ---------- Poprzedni post napisany at 08:59 ----------

prosze TDI z przelotowym tłumnikiem moje A4 chodzi identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych co mowili ze lepiej całego kata bo na skupie wiedza co i jak to napisze ze swojego doswiadczenia mam 2 auto kadet stary ale mniejsza o to,,, zawiozłem kata i mowie ze od kadeta gosc mowi ze nie wezmie bo stare auto ,na drugi dzie ten sam kat tylko kolega zawiołz powiedział ze od astry i wzieli bez problemu wiec watpe ze pan na skupie wie z jakiego to modelu itp wiec sam srodek wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem ze sprzedażą wybitego kata byłem w 3 skupach i nigdzie tego nei chcą :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie gość powiedział 120 zł za 1 kg. Ale z mojego kata jakoś dziwnie mało tego środka było bo wyszło 0,6 kg. Na pewno wszystko wystukane. Ciekawe czemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wychodzi, moj waży 580gr z tego co patrzyłem w necie to dają 100zł za kg wybitej platyny, lub ok 200zł za kata w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sprzedałem od reki, wystawiłem na allegro, zadzwonil kolo ze kupi, podjechal i po problemie.. nie pamietam ile wziąłem bo to juz jakies czas temu bylo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również rozważam wywalenie kata ale z tego co tu czytam wynika, że w sumie niekoniecznie da to jakieś efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...