Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak prawidłowo zamontować zawór DV w 1.8T AEB ?


HwwwD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Wymieniłem swój niesprawny zawór DV 058 145 710 na DV 06A 145 710N Lecz mam wątpliwości czy wykonałem tą czynność prawidłowo. Zamieszczam zdjęcie z opisem do oceny i porady który sposób jest lepszy: ten w którym ciśnienie pomaga zassać podciśnieniowi tłoczek czy ten w którym sterowanie zaworem odbywa się polegając tylko na podciśnieniu ?

zawor_dv_zamontowanie.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pytam o zawór w AEB ie i on ma DV wpięty w dolot tak przynajmniej jest u mnie. Jak widze wyżej zdania są podzielone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tych zdjeciach ...ujowo widac co i jak

powietrze powinno przechodzic przez DV wchodząc bokiem a uchodzic dołem

---------- Post dopisany at 21:12 ---------- Poprzedni post napisany at 21:11 ----------

tutaj jest prawidłowo zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc tak zamontowany jak w 1 poscie na zdj. nr 2 tak właśnie jest zamontowany też na tym schemacie niżej. Chodzi o to żeby cisnienie z turbiny nie działało bezpośrednio na tłoczek i sprężyne w dv, gdyż przy dużym ciśnieniu tłoczek może się uchylić i ciśnienie ucieknie zpowrotem do dolotu, przy montażu prawidłowym nie ma takiej możliwości, cisnienie niejako uszczelnia tłoczek dociskając go, a otwiera się wtedy kiedy powinien tzn. po podaniu podciśnienia na króciec.

Co nie znaczy że przy odwotnym montażu nie będzie działał, przy sprawnej sprężynie też bedzie trzymał ciśnienie tylko kwestia jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...