Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W sumie racja - mamy czas więc można ze spokojem coś dobrać... Jeśli chodzi o gwint to raczej nie wyrobię finansowo (zresztą na dodatkowe amory też nie dlatego zostaje opcja springi). Tylko zastanawia mnie to (co zauważył Mariusz), że u Kristofa po założeniu -30 siedzi jak u mnie...

5f9d81561d8b0fc9med.jpg1.JPG

Dla mnie idealnie byłoby gdyby siadł tak:

00005_1m_1.jpg

Vario ja jestem zielony - mam nadzieję, że coś fajnego mi dobierzesz :wink4: BTW - za komplet używanych sprężyn H&R 200zł, może jednak wezmę je i zrobimy próbę? Pisałeś, że na seryjne amory max -30 (tutaj -35). Czy ma znaczenie fakt, że amorki mam dla BE a nie BA? Damy radę z tym zestawem u mnie czy jednak trzymać się opisanej przez Ciebie granicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek ja sprzedaje swoje zawieszenie FK.

29c43c2124c52056.jpg

81ed0dd4ba51111c.jpg

We wtorek montuje u siebie gwint AP.

Na zawieszeniu FK przejechalem moze 5 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtas - powiedz no mi, ile byś sobie życzył za to zawieszenie FK, które będziesz ściągał u siebie? Moje 1BE niestety siada w dość szybkim tempie i też czymś to muszę zamienić, a zbyt wiele wydatków, żeby teraz wybebeszyć się na gwint jakiś solidny.

Napisz no coś na temat tego zawieszenia. jak z twardością, amortyzowaniem i ogólnie jak wybiera dziury i nierówności.

Może się skuszę na takie tymczasowe mało kosztowne rozwiązanie.

Tylko wal na PW, bo tutaj nie będziemy śmiecić Bartkowi (i skrzynkę sobie opróżnij)[br]Dopisany: 22 Marzec 2010, 08:34_________________________________________________

A jakbyś Bartolomeo chciał takowy zestaw, to carnivore1 miał i sprzedawał - napisz to Ci objaśni zalety i wady takiej zawieszki :wink4: Z tego co pamiętam, to narzekał, że się ciężko z familiadą na tym jeździ, co innego samemu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale takie wyjazdy też muszę brać pod uwagę - po założeniu zimówek zrobiłem trasę do Mielna (4 osoby + bagażnik zawalony do wysokości rolety)... Niestety na BE + 17" 215/50 potrafił z tyłu przytrzeć. Dlatego chciałbym przemyśleć ten zakup i dobrze dobrać sprzęt - nie wiem czy to wogóle możliwe przy 19"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Weiteci springi na ori amorach - siedzi jak u Ciebie/może ciut niżej ale napewno jest twardszy -przy 2 dorosłych osobach, dużym psie(45kg), z boxem na dachu i ciężkim bagażem nigdy nie zdarzyło mi się żeby obtarło. Było to na felach 18".

Więc przypuszczam, że większość markowych springów da Ci podobny efekt jeśli chodzi o twardość/sztywność zawiechy - teraz tylko kwestia wyboru odpowiedniego obniżenia aby trafić wizualnie.

Poza tym graty auta :good: :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale takie wyjazdy też muszę brać pod uwagę - po założeniu zimówek zrobiłem trasę do Mielna (4 osoby + bagażnik zawalony do wysokości rolety)... Niestety na BE + 17" 215/50 potrafił z tyłu przytrzeć. Dlatego chciałbym przemyśleć ten zakup i dobrze dobrać sprzęt - nie wiem czy to wogóle możliwe przy 19"...

A to Ci się chyba przytyło jakoś :naughty:, bo moje zapakowane po dach, żonka, dziecię i ja, 18" koła i amory na poziomie 55% 1BE i nic nie przytarłem na trasie Legnica-morze w zeszłym roku :wink4:

A zapierniczałem po tych koleinach zdrowo i nie raz na hopce podskoczyłem - ciekawe, może to kwestia dystansów, bo ja nie mam i koła szczerze powiedziawszy są schowane :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku ja bym proponował tak auto posadzić :naughty:

A4B7Avant20Zoll.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku ja bym proponował tak auto posadzić :naughty:

A4B7Avant20Zoll.jpg

:slina: :slina: :slina: nie mam pytań - rewelacja jak dla mnie, tylko chyba słabo spisujący się setup jak na nasze śliczne, tryskające dziurami polniaki :naughty::decayed:[br]Dopisany: 22 Marzec 2010, 11:21_________________________________________________Ale gleba idealna - no, może z 0,5 cm do góry i można na 18-19" jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba ale na 20" bym się zabił :decayed:Mariusz - możesz mieć rację z dystansami - z tyłu obcierało i z tyłu siedziały -17mm :mysli: Przy czym zdażyło się przy pełnym baku - jak ubyło 10L to już nie przycierał... Widocznie było na styk. Teraz kwestia dopasowania wszystkiego pod 19"...

BTW - back on 19s" :dance: Spalanie 0.5-1L więcej... Nie jeździ się tak źle :wink4: Zdecydowanie przyda się kontrola ciśnienia (wystraszony ostatnimi zdarzeniami jeżdżę o wiele spokojniej). O servotroniku chyba też pomyślę - na postoju i przy małych prędkościach jednak kiera przy tak dużych kołach stawia odczuwalnie większy opór... Sterownik to pikuś, gorzej z maglem :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zdjeciu kolek odczulem mocno spalanie w dol... :kox:

Na 1BE jezdzi sie pewnie juz na granicy komfortu, dlatego nie mysl o zadnych gwincie w tym aucie.

...dlatego ja ten sezon otwieram i zamykam na 17" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zdjeciu kolek odczulem mocno spalanie w dol... :kox:

Na 1BE jezdzi sie pewnie juz na granicy komfortu, dlatego nie mysl o zadnych gwincie w tym aucie.

...dlatego ja ten sezon otwieram i zamykam na 17" :D

widze ze coraz wiecej osob zmienia felgi na mniejsze -jakas nowa moda.

Bartek Ty juz smigasz na 19'.Nie wiem jak na takich da sie jezdzic po polskich drogach.

U mnie do konca miesiaca powinny zagoscic 18' ale juz mysle czy nie sprzedac i jezdzic dalej na 16' :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zdjeciu kolek odczulem mocno spalanie w dol... :kox:

Na 1BE jezdzi sie pewnie juz na granicy komfortu, dlatego nie mysl o zadnych gwincie w tym aucie.

...dlatego ja ten sezon otwieram i zamykam na 17" :D

widze ze coraz wiecej osob zmienia felgi na mniejsze -jakas nowa moda.

Bartek Ty juz smigasz na 19'.Nie wiem jak na takich da sie jezdzic po polskich drogach.

U mnie do konca miesiaca powinny zagoscic 18' ale juz mysle czy nie sprzedac i jezdzic dalej na 16' :polew:

Licząc się tylko z komfortem założył bym 15" z gumą o profilu 60/65 - ostatnio śmigałem kumpla Paskiem B5 (miał takie zimówki)... Normalnie załamka - droga same dziury a auto leciało płynnie jak autostradą :good: W porównaniu z moim prawie nie czułem drgań. Niestety jako wzrokowiec potrzebuję nacieszyć oko :wink4: Stąd 19"... Auto w końcu zaczęło mi się podobać - komfortu poszukam w sprężynach i... spokojniejszej jeżdzie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zdjeciu kolek odczulem mocno spalanie w dol... :kox:

Na 1BE jezdzi sie pewnie juz na granicy komfortu, dlatego nie mysl o zadnych gwincie w tym aucie.

...dlatego ja ten sezon otwieram i zamykam na 17" :D

widze ze coraz wiecej osob zmienia felgi na mniejsze -jakas nowa moda.

Bartek Ty juz smigasz na 19'.Nie wiem jak na takich da sie jezdzic po polskich drogach.

U mnie do konca miesiaca powinny zagoscic 18' ale juz mysle czy nie sprzedac i jezdzic dalej na 16' :polew:

Licząc się tylko z komfortem założył bym 15" z gumą o profilu 60/65 - ostatnio śmigałem kumpla Paskiem B5 (miał takie zimówki)... Normalnie załamka - droga same dziury a auto leciało płynnie jak autostradą :good: W porównaniu z moim prawie nie czułem drgań. Niestety jako wzrokowiec potrzebuję nacieszyć oko :wink4: Stąd 19"... Auto w końcu zaczęło mi się podobać - komfortu poszukam w sprężynach i... spokojniejszej jeżdzie :decayed:

Moim zdaniem 17'' to kompromis między komfortem a wyglądem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna ta fotka w profilu :wink4:

Dziękuję w imieniu żony - sama wybierała :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...