Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Płukanie silnika


lukaszek13ns

Rekomendowane odpowiedzi

witam kolegów mam pytanie, może ktoś przeprowadzała taki zabieg u siebie, kilka tygodni temu kolega w pracy, przeprowadzał zabieg płukania silnika ze względu na podejrzenie zapieczonych pierścieni,

auto miało problem z odpalaniem po kilkudniowej przerwie w eksploatacji, auto z przebiegiem 40tys, środkiem podobnym do tego tylko ze to było oryginalny środek renault LIQUI MOLY ENGINE FLUSH 2427 PŁUKANKA PROLINE (2696453254) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

plus pomiar ciśnienia sprężania, trochę tego syfu wyleciało ze starym olejem,

dodam iż to było zalecenie renault ze by wypłukać silnik auto na gwarancji, twierdzili ze tak się dzieje jak auto jest mało jeżdżone wprowadzili nawet specjalna notę.

Samochód po przejechani około tysiąca kilometrów miał wrócić na pomiar, i akurat padło ze ja ten pomiar wykonywałem ku mojemu zdziwieniu po wykonaniu pomiaru i przeanalizowaniu danych z poprzedniego pomiaru ciśnienie wzrosło o około 2 bary na każdym cylindrze i wyrównało się, klient już po następnego dnia od zabiegu stwierdził ze problemy z odpalaniem zanikł.

I o to moje pytanie czy stosowaliście taki środek w swoich audi, przyznam się szczerze ze mnie trochę kusi spróbować, ale boje się bo mam przejechane 285 tysiecy, silnik suchy nic się z nim nie dzieje ale widać pod pokrywa zaworów ślady nagaru jeżdżę na 10w-40, boj się by go nie rozszczelniło, ale po tylu tysiącach przydało by się go wyczyścić

może ktoś z was stosował taki środek przy takim przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się aktualnie mocno nad tym zastanawiam...

Mój silnik 1.6 ADP ma ok 207kkm przebiegu w tym kilkanaście które zrobiłem na LPG, teraz jeżdżę na MOTUL 6100 Synergie+ 10W-40 i praktycznie nic go nie bierze.

Na 10kkm raz tylko dolałem ok 200ml bo miałem wrażenie że lekko go ubyło. Pod korkiem też jest czyściutko i zastanawiam się nad tą płukanką i przejściem na pełny syntetyk czy może lepiej ją sobie darować.

Jeszcze chwilę temu byłem pewien żeby tak zrobić ale jak przyszło do kupienia nowego oleju to zgłupiałem i sam już nie wiem :kwasny:

Z jednej strony nie chciałbym zepsuć czegoś co działa tak jak należy i nie sprawia żadnych problemów, z drugiej jednak mam zamiar zrobić nim jeszcze jakieś 100-150kkm i chciałbym podjąć jakieś działania profilaktyczne puki wszystko działa wyśmienicie. :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz masz nastukane sporo tkm wiec zostan na tym oleju co jestes iz jest bardzo dobry dla niemieckich motorow. jesli bys zdja pokrywke zaworow i widzial duzo nagaru i tak dalej to mozna by sie o plukanke pokusic ja bym nie ruszal. zatka kanal jakis i moga byc jaja i uszczelki tez moga byc do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2.0 ALT i już dwukrotnie płukałem silnik przy wymianie oleju. Za każdym razem olej był czarny jak smoła, a przecież mam benzynę! Już w innym poście dzięki koledze darkle dowiedzieliśmy się jak wyglądają motory po rozebraniu. Uważam, iż płukanka ENGINE FLASH nie szkodzi silnikom, ale zawsze może być zbieg okoliczności i ktoś może potem mieć problemy z motorem. Stosowanie olejów typu LONG LIFE i długie przebiegi i okresy wymiany niestety szkodzą naszym jednostkom. Jak chcesz dogłębnie wniknąć w temat to poczytaj posty kolegi darkle. Zgadzam się z nim w każdym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płukanki już podjąłem decyzje

zastosuje ta

http://zmienolej.pl/oferta.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=98&category_id=3

jest na bazie ropy a nie rozpuszczalników wiec jest bezpieczny dla silników

teraz drugie pytanie

co sadzicie o przejściu z 10w40 magnatec na 5W40 chodzi mi o wypłukania nagaru

o castrolu sie naczytałem dużo i chce zmienić, gdyż widać pod pokrywa odrobinę nagaru.

Pan ze sklepu polecił mi ten olej

ZmienOlej.pl - sklep z twoimi olejami

Wiem ze jest podobny temat, jaki olej, ale konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem, po przeczytaniu prawie 80 stron.

Chodzi mi o wypowiedzi osób które przeszły na 5w i czy były jakieś problemy, bo zapewne zaraz znajda się wypowiedzi, ze się silnik rozszczelnię nie oto mi chodzi o wypowiedzi osób które przeszły z 10w

dodam ze ma na stukane 285tys oryginalny przebieg, auto nie kopci, ale zużywa minimalne ilości oleju, wycieków brak, 20 tys temu, wymieniłem turbo bo się rozszczelniło, i wtedy to kopcił na niebiesko

proszę o odpowiedz dotyczące przejścia i osób które to zrobiły i przy jakim przebiegu, ewentualnie jeśli ktoś widział w jakimś, innym aucie przypadek problemow po przejściu na lepszy olej.

Chce ulżyć swojemu 1.8t bo już się napracował, trochę dla tego chce lepszy olej, a remontu nie będę robił puki dobrze pracuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nawet jeśli z autem jest wszystko ok to warto robić płukanie silnika czy wymianę płynów. Jeśli po czymś takim coś się wysypie to prędzej czy później i tak by do tego doszło. Ja u siebie wymieniłem wszystkie możliwe płyny mimo, że żaden z układów nie prosił się o to wyraźnie. W przypadku układu hamulcowego czy tylnego mostu nie zauważyłem żadnej zmiany ale np. w przypadku wymiany oleju w skrzyni biegów czy po płukaniu silnika zaszły zauważalne zmiany na plus. Biegi wchodzą lżej, a silnik startuje i pracuje bardziej miękko. Co do płukanki miałem chyba największe obawy i podszedłem do tego tak, że po kupnie auta pierwszy raz wymieniłem olej na syntetyk Valvoline SynPower XLIII 5W30 bez płukania a przy drugiej zastosowałem już płukankę Engine Flush Liqui Moly i znów syntetyk ale tym razem Liqui Moly Synthoil High Tech 5W40 który leje do teraz. Po zlaniu syfu po płukance żałuję tylko, że nie zrobiłem tego zaraz po kupnie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy w dość wyeksploatowanej jednostce, której przydałaby się wymiana większości uszczelek, takie płukanie nie zrobi krzywdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takiego płukania póki co nie robiłem ale jeszcze nie spotkałem się z opinią żeby komuś z tego powodu coś się wysypało

(oprócz może, że silnik zaczął głośniej chodzić ale to dlatego że było podejrzenie że ktoś wcześniej "naprawiał" silnik ceramizerem).

Inna sprawa, że ten "syf" co niby schodzi po płukaniu to może być po prostu zawartość filtra oleju, rozpuszczona zastosowaniem płukanki,

a nie nagary z samego silnika .Takie przypuszczenie nasuwa się po przeczytaniu mnóstwa opinii o skuteczności płukanki tylko w zakresie

"syf zszedł z silnika" ale w pracy silnika "no może trochę lepiej" - a w takim razie to może tylko efekt placebo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jesli plukanka rozpuscila syf w filtrze, to dlaczego miala by nie rozpuszczac syfow na sciankach silnika

Rozpuści tylko tam gdzie normalnie dociera olej.Na plus to może pierścienie i panewki będą miały mniejsze opory tarcia.

W komorach spalania (na denkach tłoków, głowicy ,zaworach itp gdzie nagaru jest najwięcej -wystarczy

zajrzeć przez otwory świec endoskopem- cały syf niestety pozostanie) a te nagary są najbardziej szkodliwe (spalanie stukowe , wypadanie

zapłonów, trudności z rozruchem zimnego i ciepłego silnika, nierównomierna praca na jałowym czyli ogólnie problem z tworzeniem optymalnego

składu mieszanki) .

Tak więc nie przeceniał bym zbytnio takiego zabiegu "płukanki" jakimś super preparatem.

Jak to może w środku wyglądać widać np.na tej aukcji Głowica silnika Audi A4 1,8 92KW 5V GWARANCJA (2747029026) - motoAllegro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do płukanki już podjąłem decyzje

zastosuje ta

http://zmienolej.pl/oferta.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=98&category_id=3

jest na bazie ropy a nie rozpuszczalników wiec jest bezpieczny dla silników

teraz drugie pytanie

co sadzicie o przejściu z 10w40 magnatec na 5W40 chodzi mi o wypłukania nagaru

o castrolu sie naczytałem dużo i chce zmienić, gdyż widać pod pokrywa odrobinę nagaru.

Pan ze sklepu polecił mi ten olej

ZmienOlej.pl - sklep z twoimi olejami

Wiem ze jest podobny temat, jaki olej, ale konkretnej odpowiedzi nie uzyskałem, po przeczytaniu prawie 80 stron.

Chodzi mi o wypowiedzi osób które przeszły na 5w i czy były jakieś problemy, bo zapewne zaraz znajda się wypowiedzi, ze się silnik rozszczelnię nie oto mi chodzi o wypowiedzi osób które przeszły z 10w

dodam ze ma na stukane 285tys oryginalny przebieg, auto nie kopci, ale zużywa minimalne ilości oleju, wycieków brak, 20 tys temu, wymieniłem turbo bo się rozszczelniło, i wtedy to kopcił na niebiesko

proszę o odpowiedz dotyczące przejścia i osób które to zrobiły i przy jakim przebiegu, ewentualnie jeśli ktoś widział w jakimś, innym aucie przypadek problemow po przejściu na lepszy olej.

Chce ulżyć swojemu 1.8t bo już się napracował, trochę dla tego chce lepszy olej, a remontu nie będę robił puki dobrze pracuje.

Pozdrawiam

panowie a co z moim pytaniem o olej czy przechodził ktoś z 10w na 5w co do płukanki zdecydowałem już ze zaleją ta co w linku, chodzi mi tylko o odpowiedzi osób co przeszły przy podobnym przebiegu na 5w

o to wypowiedz eksperta którego się pytałem co do przejścia na 5w i zrobienia płukanki, teraz czekam na wasze odpowiedzi. I pomińmy temat płukanki.

Te silniki powinny jeździć na 5W40 więc myślę że bezie dobrze.

Na pewno płukanka i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukaszek13ns ,przechodź na 5W40 i się nie stresuj bo bedzie zdrowiej dla silnika. Ja też sie troche bałem tego ,tym bardziej że przeszedłem z niewiadomo czego na pełen syntetyk i jest lepiej ,jak bardzo to cieżko ocenić bo narazie zrobiłem na nowym oleju może 500km :)

A jaki przebieg masz czyli nie wiesz co miałeś wlane wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam benzyny tylko TDI ale zaraz po zakupie swojego samochodu zrobiłem mu płukankę i wlałem pełnego syntetyka od Millersa.

Na liczniku pisze, że samochód ma przejechane 260 tys ale to przecież 17 letnie TDI więc spokojnie zamiast "2" powinno być "5" jak nie więcej:grin:

Zrobiłem płukankę, zalałem pełnego syntetyka i nic się nie stało, przejechałem już ok 4 tys km. Przynajmniej silnik lekko pracuje i ochoczo wkręca się na obroty. No i cicho pracuje.

Płukanka Amsoil Engine Flush, olej Millers XFD 5w-40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem silnik bo mój padł i też mam apu, tylko że o podwyższonej mocy do 180 KM. zalałem go mobilem 5w50 i jak na razie zero problemów a nawet zdziwienie - od wymiany do wymiany tylko ze 2-3 setki ubywa (jak wiadomo nieraz się pociśnie a wtedy nie ma opcji żeby nie wziął)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i własnie o takie odpowiedzi mi chodzi, czekam na jeszcze innych użytkowników, i podejmę decyzje, w sumie to chyba juz podjołem, bo zamówiłem u naszego kolegi z forum, ceny ma bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak najbardziej polecam płukanke przed wymianą oleju. Moja Audi obecnie ma przebieg 267 tyś, wszędzie jest sucho, auto ganiało na 0W30 zmieniłem na 5W30 oraz przed zalalem plukanke Środek do płukania silnika przed wymianą oleju Liqu Moli 2662/2427. Extra sprawa, co prawda nagaru nie było, sprawdzałem w pokrywie i pod misą, ale olej zleciał czarny jak smoła, auto pracuje delikatniej, czuć różnicę na samym uruchamianiu i przy wyższych prędkościach silnik jak by łagodniej teraz pracuje. Polecam zastosowanie jeszcze po zalaniu świeżego oleju Dodatek do oleju zapewniający stabilną pracę silnika 0,3L /MOS2/. Co do oleju spokojnie daj mu 5W40 auto zacznie oddychać, a wycieki nie będa spowodowane olejem, poprostu jeśli sie pojawią to musisz uszczelnić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOS2 zapewnia mniejsze tarcia podczas rozruchu silnika, kiedy nie ma smarowania przez olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...