Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Honorowe krwiodawstwo


prezesik18

Rekomendowane odpowiedzi

41.220 ml od 1991 r. ostatnio od 3 lat tylko osocze bo mam grupę krwi AB +

Ja też mam grupę AB RH+ i bez problemu biorą krew. Gratuluje wyniku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dosyć źle wspominam swój pierwszy raz w stacji krwiodastwa... Pięlęgniarka zerknęła na moją budowe, i powiedziała, że z reguły biorą za pierwszym razem 200 czy 250ml,już nie pamiętam dokładnie, ale ja moge śmiało oddać 450... Pod koniec pobierania prawie straciłem przytomność, 3 pielęgniarki się zleciały, przechyliły mi fotel, poleżalem chwilke głową w dole i kazały mi wypić jakiś magiczny napój, po którym wszystko ustało i moglem znowu stanąć na nogach :decayed: No ale mam nadzieje, że to, co zdążyłem oddać komuś pomogło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo kilku oddanych razach, pewnego dnia poszedłem na oddanie, pogoda była do kitu, wakacje, ale dzień jakiś zimny i pochmurny, niskie ciśnienie, i byłem mocno niewyspany, nie zjadłem też nic tamtego poranka

Wszystko było git do momentu kiedy woreczek się napełnił, i pielęgniarka długo nie przychodziła odłączać mnie od ssaka, zaczęło mi to jakoś psychicznie przeszkadzać i zaraz czułem jak odlatuje, 2 razy mnie cucili bo 2 razy odlecialem po kolei, za trzecim razem już bym lądował w szpitalu na erce, a potem po 2-3 miesiącach znów poszedłem oddawać i cały czas jest git do tej pory

Tak więc nie ma reguły na mdlenie, ja nigdy nie bałem się widoku krwi a tu nagle takie jaja

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak to jest jak się idzie na czczo, reguła jest by dużo wypić i nie duże śniadańko wszamać, im masz lepiej nawodniony organizm tym lepiej się spuszcza :polew:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma. Juz brazowa odznakę ale mialem zastoj przez rok bo powrocie z majorki przez rok nie moglem oddawac bo tam podobno malaria panuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darkman. Gratuluje wyniku!

Ja dzis 600ml plytek oddalem, do ksiazeczki wpisano 2250:)

calkiem szybko poszlo,sama donacja trwala jakies niecale 50minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawca szpiku rozumiem jezeli w twojej okolicy jest akcja to idziesz i rejestrujesz sie w moim przypadku pobierali probke krwi ale teraz to raczej patyczkiem pobieraja wymaz z jamy ustnej

jezeli nie ma akurat akcji szukania dawcy szpiku w twojej okolicy to rejestrujesz sie w necie ( ja jestem w dkms) np. Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska

i przysylaja ci odpowiedni formularz i powiedza co i jak

ze swojej strony zachecam kolego :wink:

ja jestem narazie tylko na liscie dawcow szpiku ale mam nadzieje ze kiedys bede mogla komus pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oddałem już łącznie 7 litrów ale oddaje teraz osocze raz w miesiącu po 600ml. Mam już legitymacje ZHDK czyli Zasłużonego Honorowego Dawcę Krwi. Jeżeli posiada sie taką legitymację to do wszystkich lekarzy jestescie rejestrowani poza kolejnościa.

Leki są dużo tańsze w aptekach.Aby ją otrzymac trzeba oddac co najmniej 6 litrów krwi lub równowartość jej składników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja oddałem już łącznie 7 litrów ale oddaje teraz osocze raz w miesiącu po 600ml. Mam już legitymacje ZHDK czyli Zasłużonego Honorowego Dawcę Krwi. Jeżeli posiada sie taką legitymację to do wszystkich lekarzy jestescie rejestrowani poza kolejnościa.

Leki są dużo tańsze w aptekach.Aby ją otrzymac trzeba oddac co najmniej 6 litrów krwi lub równowartość jej składników.

tez mam odzanke 3 stopnia :decayed: i teraz tez chodze oddawac osocze albo płytki :naughty: bo co miesiac mozna :decayed: a co do rejestracji to roznie bywa:wink: tzn czasem jest tak ze nie rejestrujesz sie i wbijasz po kims od razu co niestety łaczy sie z wyzwiskami ze strony mocherek stojacych przed wejsciem :decayed::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwalcie się chwalcie, bo naprawdę jest czym.

Nie żartuję.

Pozdrawiam i dzięki wielkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie szukania info co i jak żeby otrzymać ten order honorowego krwiodawcy po oddaniu 6litrów krwii :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.150ml czystej krwi. Odznaczeń troche nałapałem przez kilka lat, dodatkowo jeszcze za działalnośc w klubie HDK.

Ale i tak podziwiam swojego tatę, ponad 46l. samej krwi zaowocowało odznaczeniem zasłużony dla zdrowia pomorza, kryształowe serce, srebrny krzyz zasługi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję Tobie oraz Twojemu ojcu. Mnie osobiście pociągnął do oddawania krwii sam fakt że jestem kierowcą, uczestniczę w ruchu i niegdyś mogłoby się wydarzyć coś złego, nie koniecznie z mojej winy, a wiem że zapotrzebowanie na krew jest duże. Cieszę się że oddając krew mogę uratować komuś życię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten "Zasłużony Honorowy Dawca Krwi" ma jakąś inną książeczkę od innych ?

ja byłem jak narazie 14 razy i nikt mi o czymś takim nie mówił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...