Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki kierunek na Wakacje 2013, czekam na propozycje


Kazik123

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem wybór Chorwacja lub Włochy zdecydowalem sie na Włochy znajomi pojechali na Chorwacje troszke narzekali na plaże ze kamieniste i wieje ponoć ale moim zdaniem wszystko zależy jaki rejon i jak sie trafi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dno?

W jakiej miejscowości byłeś.

Byłem nad naszym morzem 2 razy, 700km trochę bliżej ale nasze drogi :facepalm:pogoda do du.., woda brudna, a ceny kwater tak jak w Chorwacji a nawet drożej.

Wszystko zależy co kto oczekuje, niektórym wystarczy jakieś bajoro ale towarzystwo dobre i bawią się dobrze

plaże nad Bałtykiem mamy na 5, ale pogoda, drogi,ceny kwater i żywności to masakra

urlop spędzam za granicą tylko dlatego że mam prawie 100% gwarancje pogody

a u nas, pogodowe all inclusive- zimno,wieje,pada

kilka razy byłem w górach i tylko raz było ciepło i słonecznie

wszystko zależy czego sie szuka, znam małżeństwo które pakuje płaszcze i śmiga w deszczu po lesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w kraju jest duzo fajnych miejs, okloice Dolnego Slaska, Polska to Piekny Kraj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku uderzam na 2 wyjazdy - Dubaj i Norwegi Fiordy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci się w Chorwacji nie podobało?

Byłem już 2 razy swoim autem i chyba w tym roku też pojadę.

Widoki,pogoda i czyste ciepłe morze.

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Tłuczesz się 1500km, a jak dojedziesz patrzysz i stwierdzasz, że to jest dno... :polew:

Miałem na myśli dno morskie, to taka metafora :grin:

W Cro bywam co rok :JC_fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci się w Chorwacji nie podobało?

Byłem już 2 razy swoim autem i chyba w tym roku też pojadę.

Widoki,pogoda i czyste ciepłe morze.

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Tłuczesz się 1500km, a jak dojedziesz patrzysz i stwierdzasz, że to jest dno... :polew:

Miałem na myśli dno morskie, to taka metafora :grin:

W Cro bywam co rok :JC_fan:

a to spoko - źle zrozumiałem

dno często widać :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja jest napawde OK byłem dwa razy i chetnie bym jezdził tam co roku ale rodzina nie chce :kwasny:

Bo są fajniejsze miejsca na ziemi, mój ranking:

1.Meksyk

2.Dominikana

3.Kuba

w Europie bardzo lubię wypad do Turcji, ale na tydzień bo na dwa tygodnie to nudy.

Natomiast wyspy Kanaryjskie mnie nie przekonały ze względu na cene i zazwyczaj brak opcji All inklusive albo duża dopłata do niej, lepiej toszke dołozyc i polecieć za ocean.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpin wszystkie kierunki z twojej listy są poza możliwościami zwyklego "kowalskiego''

jedynie ta Turcja, chociaz ostatnio jak sprawdzalem to lepsze hotele maja cene podobną do " kanarów"

ja byłem na Teneryfie i Gran Canari i opcja All

jakość podobna jak w Turcji ale cena powyżej 10 tys. za 2 osoby

wszystko zależy czego człowiek oczekuje i na co go stać przy dzisiejszych cenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

costa del sol....cena za mieszkanie 2 sypialniowe w sezonie 500-1000€ plaża i basen na miejscu.

samochód około 300€, samolot...150-200€ w obie strony/os...

jeśli podzielimy to na dwie pary, 5 osób....cena ciekawa. jesteśmy niezależni, możemy nie tylko leżec plackiem ale i zwiedzać...tym bardzie, że w Andaluzji jest co oglądac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpin wszystkie kierunki z twojej listy są poza możliwościami zwyklego "kowalskiego''

jedynie ta Turcja, chociaz ostatnio jak sprawdzalem to lepsze hotele maja cene podobną do " kanarów"

ja byłem na Teneryfie i Gran Canari i opcja All

jakość podobna jak w Turcji ale cena powyżej 10 tys. za 2 osoby

Nie tak do końca poza zasięgiem Kowalskiego, bo na przykład na Kubie(5 gwiazdkowy Iberostar) byłem w cenie twojej Teneryfy tylko że wylot z Franfurktu lub Berlina.

Wszystkie dalekie wyjazdy kupuje w Niemieckich biurach ale przez Polskich pośredników.

Jeśli chodzi o Turcje to polecam Hotel "Armonia Holiday" byłem tam 3 razy.:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpin wszystkie kierunki z twojej listy są poza możliwościami zwyklego "kowalskiego''

jedynie ta Turcja, chociaz ostatnio jak sprawdzalem to lepsze hotele maja cene podobną do " kanarów"

ja byłem na Teneryfie i Gran Canari i opcja All

jakość podobna jak w Turcji ale cena powyżej 10 tys. za 2 osoby

Nie tak do końca poza zasięgiem Kowalskiego, bo na przykład na Kubie(5 gwiazdkowy Iberostar) byłem w cenie twojej Teneryfy tylko że wylot z Franfurktu lub Berlina.

Wszystkie dalekie wyjazdy kupuje w Niemieckich biurach ale przez Polskich pośredników.

Jeśli chodzi o Turcje to polecam Hotel "Armonia Holiday" byłem tam 3 razy.:thumbup1:

w Turcji polecam Delphin Palace byłem 2 lata temu i jak narazie najlepszy urlop

w jakim okresie byłeś na Dominikanie, bo sa różne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominikana najtaniej wypada przełom maj/czerwiec, wrzesień i przełom listopad/grudzień. Wtedy jest najtaniej i można wyhaczyć super lasty. Nie ma co się przejmować porą deszczową w czerwcu bo jest upalnie i jedynie może w nocy popadać co przy 30 stopniach w niczym nie przeszkadza. Jak latać to tylko z Niemiec lub innych zachodnich, cywilizowanych krajów bo my jesteśmy 100 lat za .......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim okresie byłeś na Dominikanie, bo sa różne opinie

Ja byłem przełom czerwca/lipca w okresie tak zwanej pory deszczowej ale to bardziej zaleta niż wada, orzezwiająca ściana deszczu przez 30 min.:grin:

Od września do połowy listopada lepiej tam nie lecieć (pora huraganów)

przeżyłem coś takiego w Meksyku w lipcu dla mnie to było przerażające a dla nich to była tylko burza :shock3:

Ogólnie na Karaibach szczyt sezonu to grudzień - maj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do tych którzy jadą swoim samochodem np na południe europy, czy jeździcie w ciemno czy macie już coś wykupione, czy może jedziecie cały czas w te same miejsca to sobie zaklepujecie szybciej miejscówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do tych którzy jadą swoim samochodem np na południe europy, czy jeździcie w ciemno czy macie już coś wykupione, czy może jedziecie cały czas w te same miejsca to sobie zaklepujecie szybciej miejscówki?

Dwa razy byłem w Chorwacji i zaklepałem miejsce przez biuro Adriatic.hr, teraz jak pojadę to już na własną rękę.

Taniej jest samemu a kwaterę na pewno się znajdzie.Z resztą mam kilkoro Chorwatów znajomych i zapraszali za rok

Myślę że cały czas w jedno miejsce to trochę nudno, bo wszystko już znajome sklepy, plaże itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jedziesz tak jakby w ciemno to jak z miejscami wolnymi w sezonie powiedzmy?? i czy nie ma problemu dobadać się po np angielsku na miejscu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemu nie ma żadnego, choć łatwiej po niemiecku, takie są przynajmniej moje obserwacje

natomiast od zamawiania jest prosta sprawa

na ile musisz wiedzieć gdzie dojechać, to powinno deprymować całą sprawę

jak masz np. dwójkę małych dzieci na pokładzie, które marudzą i stękają - poważny temat

jak jedziesz natomiast z dwójką znajomych i swoją kobietą, to spoko sprawa, luźna guma, gdzieś w końcu staniecie i nawet gdyby coś nie ten teges - w ostateczności noc w aucie spędzisz

z dziećmi wiadomo- odpada

więc zależy od warunków wyjściowych, proste !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jedziesz tak jakby w ciemno to jak z miejscami wolnymi w sezonie powiedzmy?? i czy nie ma problemu dobadać się po np angielsku na miejscu??

Jakim angielsku.Rozmawiasz po polsku oni rozumią, my ich też czasem trochę rekami lub długopisem i kartką.

Kwatery są, sami namawiają, może nie będą 20m od plaży.

Mieszkaliśmy u byłych serbów,uciekli do Chorwacji w czasie wojny.Ich język troszkę inny i dogadaliśmy się.

W sklepach sprzedawcy też do Polaków - dziekuję itp.

Jak nie byłeś to jedź śmiało.Chorwacja to ładny i ciepły kraj.Góry,morze,plaże i palmy.

Wszystkiego dowiesz sie na forum Cro.pl

Najgorzej się było dogadać z Węgrami, wstąpiliśmy na obiad (właściwie kolację)

Po angielsku nic, niemiecku też nic , ceny zamiast przy jedzeniu to na tablicy na ścianie:facepalm:

Tam nawet policja to "rendőrség", najlepszy ubaw z nazw miast na znakach autostrady, ale drogi mają dobrei tanie.

10 dniowa winieta na całe Węgry po autostradach to około 40zł

Wysłane z mojego U8815 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak jedziesz tak jakby w ciemno to jak z miejscami wolnymi w sezonie powiedzmy?? i czy nie ma problemu dobadać się po np angielsku na miejscu??

Jakim angielsku.Rozmawiasz po polsku oni rozumią, my ich też czasem trochę rekami lub długopisem i kartką.

Dokładnie tak jest, pierwszy raz możesz mieć stracha przy rozmowie, ale zobaczysz jak to gładko pójdzie. Ja zrobiłem sobie na początek rezerwazje na dwie noce w Splicie, a później to już wolna ręka cały tydzień na południe aż do Dubrownika bez problemu z noclegiem, do wyboru do koloru. Byłem we wrześniu, ciekawy jestem ja w sezonie z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie..

Wyjazd w lutym do Egiptu był całkiem udany .

Dlatego znow sie wybieramy ..

Leci ktos w ciagu najbliższych dwoch tygodni do egiptu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...