Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła dzienne - proste i tanie rozwiązanie.


dee_jay_maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam w swoim B5 halogeny przeciwmgielne zintefrgwane z kloszami.

Okazuje się, że światła te działają nawet po załączeniu samych postojówek, postanowiłem to wykorzystać i zrobić z tego światła dzienne.

W miejsce postojówki wsadziłem taką oto postojówkę: Led 5x SMD5050 W5W T10

(Żarówka Led 5x SMD5050 W5W T10 Kolor:Biały www.sklepledowy.pl)

W miejsce halogenów H1 - coś takiego: Żarówka H1 Led 8xSMD5050 do Jazdy dziennej.

(Żarówka H1 Led 8xSMD5050 do Jazdy dziennej Kolor:Biały www.sklepledowy.pl)

Z początku miałem zamiar w miejsce H1 zamontować tą na 13 diodach SMD (Żarówka H1 Led 13xSMD5050 do Jazdy dziennej Kolor:Biały www.sklepledowy.pl), ale okazało się że nie wejdzie w klosz (za gruba) :/

Do tego dorzucone takie Żarówka Led 36mm 6xSMD5050 C5W C10W SLIM Kolor: Niebieski www.sklepledowy.pl w podswietlenie rejestracji.

Wiadomo, przód w nocy drogi nie oświetli ale na dniówki w sam raz.

Całość się prezentuję tak:

549100_372873219468379_577964017_n.jpg

533629_372873249468376_18795757_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co psuć ori halogeny :whistling: No ale to kwestia gustu :wink: Z dwojga złego lepiej tak niż te dziadostwa na zderzakach... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem ledy nie posiadają homologacji itd, a podobno nawet przy stłuczce jak byś trafił na cwaniaka i jego wina to może zwalić na twoje ledy i leżysz...:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem ledy nie posiadają homologacji itd, a podobno nawet przy stłuczce jak byś trafił na cwaniaka i jego wina to może zwalić na twoje ledy i leżysz...:hi:

Nie no to już jakaś totalna ekstrema :naughty:

Co do dowodu to generalnie bym się nie obawiał bo w końcu halogeny przeciwmgielne z przodu nie są nawet wymagane więc wystarczy je w razie czego po prostu wyłączyć :wink: A jeszcze jak masz ze sobą żarówy na zmianę na wszelki wypadek to tym bardziej olewka... :naughty:

Generalnie to wątpię żeby aż tak się za to czepiali biorąc pod uwagę fakt że można jeździć z jakimś chińskim gównem za 5zł przyklejonym do zderzaka zgodnie z przepisami :facepalm:

Tylko powiedzcie mi po co :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na kogo się trafi ale raczej będą się czepiać o to niebiescy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a możesz zrobić jakieś fotki jak to w dzień wygląda :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żory kolego ale możesz se wymienić na miejscu ale nie żarówki. Policjant stwierdza że jechales i mandat pisze a po 2 na kloszach nie masz że jest przystosowany do św. dziennych. i po dowodzie żarówki które wlozyles pewno też bez hom.

usterke mozesz naprawic na miejscu, czyli zmienić zarówki na ich oczach, tak samo jak zerwac folie z szyb jak im nie podpasuje:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest tak, ze jak masz wlaczone ledy do jazdy dzienniej, to nie mozesz miec wlaczonych swiateł postojowych/pozycji?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej zrobić prosty sterownik na 2 przekaźnikach i działa auto. Nie powinny się świecic żadne inne jesli świeca się dzienne. Oczywiście powinny tez gasnąc jak zapalasz mijania.

Druga sprawa jest taka że jest kółko wzajemnej adoracji na forum uczulonych na wszelkie ledy. Razi w oczy to nie patrze :decayed:

Poza tym że jestem w stanie zrozumieć najeżdzania na te ledowe paski choć mi nie przeszkadzają tak niektórzy się zachowuja jak wyrocznie które decyduja co można a co nie można w audi.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to że mają oszczędzać aku a tak naprawdę po zmierzchu palą się z pozostałymi u większości no com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak przerobić ten przełącznik aby podając napięcie po stacyjce a nie włączając pozycyjne uruchomić te halogeny ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco racji może i mają że mogą zabrać dowód ale jeszcze mi się to nie zdarzyło bracia w Audi 80 mają przerobione halo na dzienne, kupione żarówki H1 ledowe w każdym sklepie można dostać i mają wybita homologację i do tego moduł za bagatela 5 czy 10zł na allegro i nikt sie nie czepia. Przeważnie przy kontroli jak chcą to sprawdzają czy dzienne gasną po zapaleniu jakich kolwiek świateł oraz czy załączają się po przekręceniu stacyjki jak powinno być. A to że grono ludzi jeździ na ledach które nie gasną to już inna sprawa. Ja popieram taką małą zmianę bo po co nie potrzebnie grzać lampy żarówkami mijania jak można założyć dzienne nawet w halo i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...