Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomóżcie proszę! Za niskie zawieszenie 1BE


jaca.gsm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kłopot z zawieszeniem w Audi A4 B6 1.8T AVJ. Właściwie od zakupu (sprowadzenia) autka często haczę o jezdnię. Każdy podjazd na krawężnik czy przejazd przez progi zwalniające muszę wykonywać z nadzwyczajną uwagą i skupieniem. Poza tym koleiny na drogach zaczynają przeszkadzać, często szoruję albo przy wyższych nierównościach uderzam o podwozie.

Pytanko co zrobić? Czy czeka mnie wymiana sprężyn z amortyzatorami? Czy do mojego zawieszenia 1BE mogę założyć dłuższe sprężyny? Jakiej firmy kupić? Czy oryginalne używane? Chciałbym przed zimą zrobić coś z tym zawieszeniem bo jak spadnie śnieg to całym podwoziem będę szorował.

Poniżej zamieszczam zdjęcia:

Z góry dziękuję!

20121110_104944.jpg

<br /><br />

20121110_104938.jpg

<br /><br />

---------- Post dopisany at 19:30 ---------- Poprzedni post napisany at 19:27 ----------

Poprawiona rozdzielczość zdjęć, sorki....

20121110_104938.jpg

<br /><br />

20121110_104944.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aż dziwne, że tak nisko siedzi Ci autko. Ja też mam 1BE na pewno seryjne. I nigdy o nic nie zahaczyłem. Mam duży prześwit. Nie mam tu na myśli prześwitu między kołem a nadkolem, bo u mnie jest i tak ciaśniej. Ale to też dlatego, że masz małe kółeczka.

Wydaje mi się, że ktoś skracał Ci sprężyny. Albo amorki nie trzymają i buja Ci mocno autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem tył masz za nisko jak na 1BE. Jak Gik pisał 1BE jest raczej bezpieczne na nasze drogi.

Sprawdź jakie faktycznie masz sprężyny, jeśli jest ori 1BE to tył szczególnie jest w kiepskiej kondycji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód wygląda na 1be ale tył albo są niższe sprężyny albo popękane, zmierz wysokość od nadkola do ziemi tył powinien stać niżej ok 1cm względem przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawnosc amorkow bym sprawdzil, nie 'buja' toba troche? d*pa ciezko przytrzec :decayed: Ale fakt - z tylu na pewno nie masz sprezyn 1be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu masz uklepane sprężyny. Fabrycznie" pierścień "nadkola jest symetryczny wobec opony na całej długości. U ciebie wyrażnie nie ma "góry" . z tego też powodu są twoje problemy. Sprężyny do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Strogardzie to znam w zasadzie tylko jednego normalnego mechanika -który nigdy nie robi tanio i nigdy nie robi źle i nie robi tego też z zamilowania i jak wszyscy opuszczą ręce do do niego....Ale gdyby adres to na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie wlecze się tył. Ale auto po przeglądzie. Sprawnośc amorków 72%. czyli wniosek że jak nie amorki to sprezyny już siadły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 1be też jak by tyłek niżej siedział ale nie aż tak :whistling: Może ktoś woził coś ciężkiego i springi dostały po d*pie i trzeba wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A polecasz kogoś w Starogardzie kto z zamiłowania zajmuje się Audi?

Dotychczas czasem korzystałem z usług TOM-CARu...

Polecam AZ serwis z pruszcza gd, prawdziwi pasjonaci Audi. W Starogardzie niestety nie ma dobrych specjalistów od audi, bynajmniej ja takich nie spotkałem;/ Dlatego to co się da to robie sam na kanale. Co do wymiany sprężyn to ogarniesz to sam. Prosta robota. Z przodu jest troche wiecej pracy, ale też nic skomplikowanego. Główny problem to poprzeczna sruba spinająca górne wahacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...