Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kino domowe czy amplituner, a może wieża hi-fi najlepiej w okolicy 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

ja trafiłem na te kolumny i mocno mnie zainteresowały co myślicie ??

Jamo S 606 HCS 3 (czarny) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

---------- Post dopisany at 20:42 ---------- Poprzedni post napisany at 20:36 ----------

Wharfedale Vardus VR-300, VR-C1, VR-S (wiśniowy) - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO AGD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu, a słuchałeś tych kolumn?

Jak nie, to koniecznie do jakiegoś Media Markt, Saturna lub sklepu audio i słuchaj.

Ja właśnie sobie posłuchałem kilku sztuk i ... niby niektóre lepsze, droższe itd. itp., ale po prostu nie grały w moim tonie.

No i ja stawiam na stereo a nie kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od siebie zaproponuje zestaw kolumn Hi End firmy Magnat Quantum fronty 605 , tyły 602, i środek chyba 603 wszystko z serii audiofilskiej Quantum. przykładowo 1 sztuka nowki frontu 605 kosztowała 1000zł ja kupiłem używaną we wzorowym stanie parę frontów 605 za pół ceny czyli tysiaka już obie, reszte dokupiłem z czasem na allegro szukajac okazji, np tyły normalnie były po 600zł nówka sztuka, ja kupiłem używki ideał za pół ceny czyli 600zł już za dwie. I powiem, że to naprawde gra miodnie, miałem już mnóstwo kolumn w swoim życiu, słucham muzy od kołyski, a gatunki od najcięższych gatunków po trance. Szczerze to nawet nie potrzebuje suba z tego zestawu bo fronty załatwiają sprawę_choć sub poprostu miekkim głebokim basem miaźdzy wszystkie inne pierdziawki. I tak kiedys słuchałem tylko stereo, jednakze że ogladam kino domowe z obrazem Full HD i dzwiekiem True HD i DTS HD to uzywam jednego z ampli 5.1 Pioneera z serii VSX model z wyższych. Dzwieki to prawdziwa orgia dla uszu. I od razu skwituje mialem gorsze kolumny na poczatku a ampli kupilem na raty, potem odkladalem kase i polowalem na okazje. i radze autorowi wątku uczynić to samo. pZdR wszystkich :yeee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góralu, a słuchałeś tych kolumn?

Jak nie, to koniecznie do jakiegoś Media Markt, Saturna lub sklepu audio i słuchaj.

Ja właśnie sobie posłuchałem kilku sztuk i ... niby niektóre lepsze, droższe itd. itp., ale po prostu nie grały w moim tonie.

No i ja stawiam na stereo a nie kino.

no właśnie nie słuchałem ale może się i dziś udam do tych sklepów i posłucham, może faktycznie 5.1 to nie potrzebny wynalazek :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli o Jamo chodzi to jedni sa mega zadowoleni, inni pluja na ten zestaw. Te VK ktore Ci pokazalem to wlasnie podroby tego modelu :)

Miałem przyjemność posłuchać Jamo i jest tak jak piszą na forach audio, kupa, głośniki typowo do robienia hałasu, dla porównania puścili mi te same kawałki na:

- Roth OLI 40

-Monitor audio MR6

Wiadomo, cena to okolice 2200 zł za 2 kolumny, ale była masakra, wiem że kupię Roth oli 40 bo to co usłyszałem powaliło mnie na kolana :kox:

Polecam udanie się do dobrego salonu audio na odsłuch, KAŻDY stwierdzi że warto poczekać i dołożyć! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę nad drugim, chyba amplituner ciut lepszy

Góral miałbyc tysiak i już są dwa?:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poskładane 5.1 z tych Pylonów, dają radę:wink: Z tym że sub jest obowiązkowy przy takim zestawie, bo niestety Perl'e cierpią na straszny brak dołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę nad drugim, chyba amplituner ciut lepszy

Góral miałbyc tysiak i już są dwa?:decayed:

a idz w uj im więcej czytam i chodze to i 2 zaczyna być mało szok :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę nad drugim, chyba amplituner ciut lepszy

Góral miałbyc tysiak i już są dwa?:decayed:

a idz w uj im więcej czytam i chodze to i 2 zaczyna być mało szok :kox:

A później się dziwią że ludzie kredytów tyle mają:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie, może ktoś pomóc coś wybrać z poniższej oferty?

(oferta używek z allegro w Warszawie - chcę odebrać osobiście)

Całość raczej w 1500 chciałbym się zamknąć. Muza głównie rock i szeroko pojęta klubowa. Bardziej amplituner niż wzmacniacz (odchodzi zakup tunera).

Kolumny:

Kolumny JBL LX 80 Warszawa ? Tablica.pl

Kolumny zestaw - Prism HT-150 (2820671374) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Kolumny SKART Alpha 150 W-wa (2820877995) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wharfedale DIAMOND 9.4 + Subwoofer QUADRAL 5.1 (2811650396) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

INFINITY JBL HARMAN KOLUMNY GŁOŚNIKOWE DELTA 40 (2773239625) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

MB Quart QL 60 C, wawa (2828358870) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jamo x850 (2818304237) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Mivoc Elegance BUK FV/GW 24h+ GRATIS AUDIOPOL hit (2826658764) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

KOLUMNA HECO VICTA 701 CZARNE SUPER CENA F-VATRATY (2828726624) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

(tych kolumn słuchałem w Saturnie na jakimśamplitunerze - koncert rockowy - i grały dla mojego ucha bardzo przyjemnie, wporównaniu np. z Heco 501 i kilkoma innymi, których niestety nie zapamiętałem -podobna cena).

Głośniki OR 260 Hi (2829524674) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Voice Kraft Energy VK 7820 - z aktywnym Subem 5+1 (2840157472) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Amplituner/wzmacniacz:

YAMAHA RX-V457. Amplituner kina domowego (2842413650) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wieża SONY Super Legato Linear (2832615754) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

--->SUPER AMPLITUNER SONY STR-DE335 5,1<--- (2818559871) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

DENON AVR-700RD AMPLITUNER PILOT wa-wa (2819008669) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

TECHNICS SU-V500 WZMACNIACZ+PILOT W LADNYM STANIE! (2821993552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

TEC AG 680 IDEALNY (2822520649) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Wzmacniacz Harman Kardon HK 980 (2823097320) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

SONY AMPLITUNER STR-DE 325 (2840429992) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

PHILIPS FR910 + CD910 AMPLITUNER + CD SERIA 900 (2840763652) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soolek kolumny które podałeś to nic specjalnego. Jeśli chodzi o kolumny to na Twoim miejscu kupiłbym to:

Magnat Quantum 605 WYSYŁKA GRATIS! (2836519443) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

MAGNAT QUANTUM 605 (2843066362) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

a jeśli chodzi amplitunery to odpuściłbym wszystkie poza

- Denon

- Yamaha

- Harman Kardon

Chociaż wszystko jest już dosyć leciwe. Zagrać zagra, ale później będziesz szukał czegoś nowszego, weszło kilka nowych systemów dźwięku których te nie obsługują, a nawet nie mają HDMI. Może coś takiego: AMPLITUNER DENON AVR-1312 AVR 1312 5.1 3D HDMI (2832117406) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. ?

Sam mam Yamahe RX-V350 z kolumnami Magnat Quantum 505

Całość potrafi zatrząść podłogą ale ampli daje troche mało basu jak jest pocichu więc dołożyłem suba Roth kh20.

Kolumny jak podłączyłem nawet pod starą Diore stereo to bas był bardzo ładny i głęboki.

Czyli wina amplika, że jest z niskiej półki. Teraz gra wszystko ładnie i czysto.

Jednak chodzi mi po głowie taki ampli: AMPLITUNER DENON AVR2113 AVR 2113 7.1 7x125W (2833215439) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i w przyszłości może kolumny Roth oli 40

Taki zestaw zadowoli już prawie każdego :)

Wiem, że cena tutaj odgrywa największa rolę, ale nawet jeśli ampli jakiś leciwy to warto poszukać coś z wyższej półki a nie praktycznie podstawowej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakubek, faktem jest, że w bliżej nieokreślonej przyszłości sprzęt pewnie będę zmieniał.

Ampli na razie nie chcę nowego/drogiego, bo Młody jest na etapie sprawdzania każdego guzika, więc nawet nowy sprzęt może długo nie pociągnąć.

Czy jednak coś z powyższych ampli nadaje się? To ma dobrze zagrać w stereo - fajerwerki nie są mi potrzebne.

A co powiesz o kolumnach tych

MAGNAT MONITOR SUPREME 1000 NOWE CZARNE F-VAT (2828726636) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, w takim razie ta Yamaha V457 Będzie dobra

a co do kolumn to te Magnaty które mi podałeś to ich cena jest 450zl/szt obserwuj 2 link który Ci dałem czyli te: MAGNAT QUANTUM 605 (2843066362) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. obserwuj cene bo nawet 1000zl to za te kolumny cena jest bardzo dobra, ja za quantumy 505 używane dałem 700zł też prawie grosze a półkę niżej niż te 605, a cena mogłaby być podobna jak za tamte supreme nowe komplet.

A różnica w nich jest kolosalna. Zastanów się. Ja jestem z Krakowa i mógłbym Ci je odebrać i jakoś ładnie wysłać.

To są takie kolumny, że z pewnością nie będzie Ci niczego brakować, zresztą na poprzedniej stronie serfin pisał, że ma te 605 i dał za nie 1000zl/szt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pomyślę jeszcze nad tymi Magnatami z drugiej aukcji od Ciebie - jestem właśnie w Bydgoszczy, więc w drodze powrotnej mógłbym zajechać :eusathink:

Cholera, ta Yamaha ma jeden poważny mankament - nie jest czarna :grin: (Żona :facepalm:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe też jak kupowałem to tylko czarne brałem pod uwagę :decayed:

spójrz na to: DENON AVR-1804 AMPLITUNER KINA DOMOWEGO DTS RDS ! (2837137193) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

to chyba będzie lepsze od tej Yamahy, tylko brak pilota :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi babami to masakra jakaś :facepalm:

Na dzień wyjechałem i ta już coś poprzestawiała w domu, więc duże kolumny za duże. I ch.. strzelił jutrzejszy odbiór w drodze powrotnej!

Muszę najpierw porządek w domu zaprowadzić.

K...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej ej ej...ja nie dałem za Magnat Quantumy 605 1000zł za sztukę ja dałem 1000zł już za obie, dwuletnie, odkupiłem od audiofila zadbane jak nówki nie męczone. 1000zł za sztukę to kosztowały w sklepie ale nówki ;) ja wszystkie odkupywałem używki praktycznie za pół ceny ;P także polowac na okazje. Jak kupywac kolumny z Magnata to tylko z serii Quantum (audiofilskie) reszta to gnioty.

Ps. daruj sobie te kolumny 605 z pierwszej aukcji za 900zł bo pozbawione sa ORI głosników wiec juz to nie jest to samo. obserwuj druga aukcje z licytacja i nie patrz na te drobne mankamenty na obudowie, Ori głosniki basowe były własnie biale i mialy napis magnat na brzegu. W pismach było to testowane i same super opinie zbierała ta seria. Polecam. jak jeszcze Sub sobie sprawisz z tej serii to bedziesz przestawiał przedmioty w pomieszczeniach ale nie od dudniącego basu lecz miękkiego i głebokiego :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serfin faktycznie mój błąd, za szybko czytałem :P

faktycznie w pierwszym linku koleś nawet sam napisał, że głośniki są zmienione, natomiast drugą aukcje trzeba obserwować :)

Ja mam Quantumy 505 + do tego sub Roth Audio KH20 i teraz wszystko gra świetnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...