Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BWT] Proszę o info nt: wad oraz zalet kosztów silnika 2.0T FSI (200KM)


scrat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem na forum konkretnych informacji na temat tego silnika i niestety nie ma tego za wiele. Dlatego chciałbym zapytać kolegów klubowiczów, którzy mieli przyjemność bądź nieprzyjemność obcowania z A4 wyposażoną w ten motor o podzielenie się spostrzeżeniami i odczuciami z nim związanymi. Wady, zalety, koszty eksploatacji, awaryjność, serwisowanie czyli właściwie wszystko co dotyczy tego silnika...

* watki nazywamy zgodnie z regulaminem [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też szukałem i też nie było za wiele :)

Mam wersje US z tym silnikiem od ~1,5 miesiąca.

Koszty eksploatacji to póki co tylko paliwo, wiedziałem jak będzie się kształtowało, więc nie jestem zaskoczony, ani przerażony, w mieście pali ~10-11 , tras większych jeszcze nie zaliczyłem, ale można i 8 osiągnąć.

Silnik jest elastyczny i ładnie ciągnie, max Nm 280, moze nie powala, ale jest dostepny od 2-5 tys i jezdzi sie jak dieslem :>

Jestem bardzo zadowolony, A4 trzyma wysoki poziom, a silnik dorównuje zachowaniem :th:

Ponieważ mam ją za krótko nie wiele więcej mogę powiedzieć, z wad to się tu co poniektórym kwadratowa tylna tablica nie podoba :kox: :>

na www.edmunds.com znajdziesz test, nawet całkiem przyzwoity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko KmK pisze o niskim spalaniu (jak na taką moc).

Czytałem, że przeciętnie w cyklu miejskim wynosi ono 10-11 litrów.

Mowa o manualu. Automat spala znacznie więcej.

Ponoć (starszy) 1.8T potrzebuje więcej paliwa niż 2.0TFSI. :blink:

Na Naszym Forum wyczytałem kiedyś, że 2.0TFSI w przypadku jazdy miejskiej bardzo ciężko jest zejść poniżej 15l. Okazuje się, że niekoniecznie.

Tyle odemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka tam bzdura... ciekawe jakby Twoja jednostka spisywałaby się w takiej ciężkiej budzie B7....

Poza tym ile Ty masz tych koni, przecież porównujesz do motora 200 konnego !

To trzeba czymś napoić, no nie ? :wink4:

TFSI to całkiem oszczędny silnik, szkoda że tak mało ich jest na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o serwisowanie, to czy nie ma jakiś porażających kwot np za zrobienie rozrządu? A jeśli już o rozrządzie mowa, to co ile wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 ok 8.8 po mieście i czasami też sobie nie żałuje depnąć

Jakbym byl to modem to dostalbys warma za te herezje,chyba ze masz 1.8T w dieslu. :polew:

a ja Ci jeszcze powiem, że mój A4 B5 1.6, 100KM manual spala w mieście 12L

Moj palił 12,5,a co niektorzy pisali ze jest popsuty i zarżnięty.

2.0 TSI z tego co wyczytalem pali okolo 1l mniej przynajmniej po miescie od starego dobrego 1.8T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że z tymi silnikami montowane są tylko tiptronick'i, jeśli chodzi o skrzynie automatyczne? Jeśli tak, to rozumiem że nie powinno być z nimi problemów w przeciwieństwie do multi? Jakich różnic w spalaniu można się spodziewać między tip i manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako posiadacz 2.0T w automacie tez sie wypowiem.

Auto ma 6 biegow wiec na trasie wyglada to tak: przy 160km/h pali okolo 11l na sto, przy 200km/h pali okolo 15l na 100km. Oba przebiegi sa sprawdzone w niemczech na A2 na ustawionym tempomacie. Testow przy nizszych predkosciach jeszcze nie wykonalem.

Jazda po miescie i na krotkich dystansach (zimny silnik) i bez butowania to 13l.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę stary temat, ale napiszę odpowiedź na ost. pytanie, może się komuś przyda.

Ja lałem do swojego 2.0TFSI benzynkę PB95 i nic się nie działo. Ostatnio zacząłem lać PB98 (ulepszane typu verva czy suprema) i wydaje mi się, że auto mniej pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura że starsze 1.8 T potrzebuje więcej normalnie koło 10 a nie wiem dlaczego u mnie poniżej 9 ok 8.8 po mieście i czasami też sobie nie żałuje depnąć :gwizdanie:

Z całym szacunkiem, ale miasto miastu nierówne. Po małym miasteczku może tak się jeździ. Zapraszam do Wrocławia, Warszawy, Krakowa. Jak postoisz sobie w prawdziwych korkach, będziesz codziennie pokonywać 12 km w 50 minut (jak ja), to przestaniesz pisać o spalaniu 9l/100. Jak nie ma korków (jazda od świateł do świateł, stosunkowo niedługie przestoje i spokojna jazda), to auto mi spala ok 12l. W korkach jakich w tej chwili we Wrocławiu na potęgę zużycie rośnie bez górnego limitu: 15 litrów to standard. Bardzo proszę nie opowiadać bajek. W trasie auto spokojnie schodzi do 8-8,5 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje quattro na razie naj niżej zeszło do 14l po mieście (Gdańsk) ale podejrzewam nie sprawną sondę lambda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 l w mieście to chyba dość dużo. Ja też mam quattro ale normalnie po mieście spala jakieś 12-13. Trochę stania w korkach, trochę jazdy od świateł do świateł. 14 też mi wychodziło ale jak stałem w ogromnym korku w wa-wie. W trasie przy spokojnej jeździe zszedłem do 7.6 l. Przy trochę mniej spokojnej to w granicach 8-8.5 l. To są dane wg wskazań komputera. Inna sprawa to, że komputer w Audi trochę oszukuje. Jak policzę to co rzeczywiście wlałem do baku i porównam z tym co pokazywał komputer to rzeczywiste spalanie wychodzi jakieś 0.5 do 1 l więcej od tego co pokazywał komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marek5151 , w zasadzie w całości mogę się pod tym podpisać :wink4:

grubo na trasie, + cały dzień szkolenia na torze kielce i w efekcie ~13

wiele zależy od nogi, płynności, miasta itd

ja przyjmuje 11-13 w mieście, 9-10 na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...