Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasłonięcie chłodnicy?? można?


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

Powinien trzymać 90*C ewentualnie z tych 90 minimalnie spadać przy postoju. Jesli nie da sie go zagrzac do 90 to znaczy że termostat nie zamyka się do końca. Raczej termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

Po przejechaniu ok. 30 km cały czas jest 80 stopni, dawno nie robiłam dłuższych tras więc muszę obadać jak to wygląda przy dłuższej jeździe. Dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 30km mimo wszystko powinieneś mieć już 90*. Ja jak jadę w ruchu "poza miejskim" i przy ogrzewaniu to przy tych -10* na dworze i wolnej jeździe, 90* łapie po ok 15km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

"powinieneś" :facepalm: chyba raczej powinnaś :grin:

u mnie tak jak pisałam - 80* i to z trudem, po włączeniu ciepłego nawiewu spada.

no w każdym razie dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"powinieneś" :facepalm: chyba raczej powinnaś :grin:

ale wstyd. -_-' przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy -5 stopniach 60 stopni jest juz po 1 km

90 po ok 2km

ale chłodnica jest 100% zasłonieta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
"powinieneś" :facepalm: chyba raczej powinnaś :grin:

ale wstyd. -_-' przepraszam :)

:wink::wink:

---------- Post dopisany at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

u mnie przy -5 stopniach 60 stopni jest juz po 1 km

90 po ok 2km

ale chłodnica jest 100% zasłonieta

u mnie chłodnica prawie cała zasłonięta - odsłonięte jakieś 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasłoń całą, bez obaw nic sie nie stanie

a jeśli nawet to możesz szybko wyjąć tekture

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziśiaj u mnie -11 ogrzewanie włączone na 22 stopnie na szybę po ok 6km wskazówka już na 90 stopniach na klimatorniku 80 kanał 49 , natomiast na klimatroniku 87 pojawiło się po ok 7.5km chłodnica zasłonięta kartonem z przodu miedzy zderzak a chłodnicę od dołu do góry na górze zostawione z 5cm zasłaniać cała ?? kolego devastation jaki ten plastik masz włożony między chłodnice ?? plexi cienkie wytrzyma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, mozna zapodać cienką plexi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy obecnych mrozach nie dosyć że mam zasłoniętą chłodnicę to jeszcze rozpalam dodatkowo piecyk Webasto zanim się nie nagrzeje :decayed: Silnik ma 90 stopni i w aucie sauna :decayed: Fakt może i większe zużycie paliwa ale ciepełko jest bezcenne :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy obecnych mrozach nie dosyć że mam zasłoniętą chłodnicę to jeszcze rozpalam dodatkowo piecyk Webasto zanim się nie nagrzeje :decayed: Silnik ma 90 stopni i w aucie sauna :decayed: Fakt może i większe zużycie paliwa ale ciepełko jest bezcenne :naughty:

Ty masz silnik 1.6 (profil) i webasto?

W tych wersjach montowane było czy sam dokładałes? Fakt faktem też bym chciał :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

donuska90 jeśli po 30 km nie osiąga 90 st i nie miałaś ustawionego wentylatora więcej niż 3 kreski to sprawdź najpierw czujnik, jak będzie ok wymień termostat. Kartonik można dać żeby przyspieszyć nagrzewanie ale to nie jest rozwiązanie problemu z termostatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy obecnych mrozach nie dosyć że mam zasłoniętą chłodnicę to jeszcze rozpalam dodatkowo piecyk Webasto zanim się nie nagrzeje :decayed: Silnik ma 90 stopni i w aucie sauna :decayed: Fakt może i większe zużycie paliwa ale ciepełko jest bezcenne :naughty:

Ty masz silnik 1.6 (profil) i webasto?

W tych wersjach montowane było czy sam dokładałes? Fakt faktem też bym chciał :decayed:

Tak mam silniczek 1.6 i Webasto które było dokładane w 2002 roku przez serwis Audi w Berlinie skąd pochodzi autko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki czujnik mam sprawdzić?

chodzi o czujnik temperatury cieczy ;) nie jestem pewien, ale w pobliżu termostatu powinien być - i przy nim wtyczka na 2 kable. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Jaki czujnik mam sprawdzić?

chodzi o czujnik temperatury cieczy ;) nie jestem pewien, ale w pobliżu termostatu powinien być - i przy nim wtyczka na 2 kable. ;)

I jak go się sprawdza? Wiem,może głupie pytanie,ale kto pyta nie błądzi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...