Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nacięta Opona


Jaco90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Otóż ostatnio zauważyłem lekko naciętą oponę , a nie chce jechać do wulkanizatora, który zacznie mi wciskać inną oponę lub łatki czy coś w tym stylu. Proszę o rade odnośnie czy to trzeba załatać? Czy się da ?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

kapcie.jpg

<br /><br />

20121204364.jpg

<br /><br />

20121204365.jpg

<br /><br />

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprobowac skleic zalezy jak glekoko siega naciecie.Najlepiej u fachowca,ostatecznie wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaco90 nie oszczędzaj na bezpieczeństwie :kwasny: - opona to jedyne twoje połączenie z asfaltem :wink: nie warto kombinować z klejeniami takich przecięć - podejrzewam, że każdy wulkanizator powie ci, że powinno się wymienić oponkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość tego nacięcia to jakieś 2mm w najgłębszym miejscu. Auto dopiero zakupiłem, muszę kupić zimówki ponieważ nie mam, myślałem że chociaż letnich nie bd musiał kupować na wiosnę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem z tym u zaufanego wulkanizatora bo mam takie samo wycięcie powiedział ze jak nie widać płótna to jak najbardziej można jeździć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głębokość tego nacięcia to jakieś 2mm w najgłębszym miejscu. Auto dopiero zakupiłem, muszę kupić zimówki ponieważ nie mam, myślałem że chociaż letnich nie bd musiał kupować na wiosnę :(

koszt letnich nie jest naprawdę duży - jak poszukasz jakichś używek to w ogóle za śmieszne pieniążki wyrwiesz :wink: ale w sumie jesteś dorosły i wiesz co robić :wink: ja bym to wywalił

Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosne pojechalem do wulkanizatora znajomy od ojca i chcialem u niego zalozyc opony i malem na boku lekka bułe i mi powiedzial ze mi tego niezalozy bo niechce miec mnie na sumieniu ze jak chce to moge jechac do innego wulkanizatora i zapadla decyzja kupna dwoch opon baczne naciecia sa nagorsze niestety i takich rzeczy niepowinno sie łatac i oszczedzac na bezpieczenstwie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz mały przykład co się dzieje jak opona strzeli, ja miałem bąbelka małego i mi strzelił podczas jazdy wyniki do wymiany felga do kupna tarcze tył, i 2 oponki. Podlicz koszty, życia nie da się wycenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Otóż ostatnio zauważyłem lekko naciętą oponę , a nie chce jechać do wulkanizatora, który zacznie mi wciskać inną oponę lub łatki czy coś w tym stylu. Proszę o rade odnośnie czy to trzeba załatać? Czy się da ?

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi

http://s7.postimage.org/lpu51sqcn/kapcie.jpg

<br /><br />

http://s11.postimage.org/myexo6mtr/20121204364.jpg

<br /><br />

http://s11.postimage.org/bbutn1zin/20121204365.jpg

<br /><br />

Miałem coś takiego jak ty kolego w Toledo pojechałem do wulkanizatora zerknoł spuścił powietrze skleił skasował 20pln sprzedałem auto a znajomy który kupił auto już 3 sezony lata i nic się nie dzieje oczywiście płótna nie było widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu nowych opon najechałem na sko...orwiałą dupkę od butelki i tak samo mi się zrobiło . Wulkanizator zgrzał oponkę i jest git już jakieś 4 lata - jezdzi znajomy tym autkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym ja wywalil bez 2 zdan:decayed:

2 razy juz mi strzelila opona na autobanie i wesolo nie bylo:slina:

---------- Post dopisany at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany at 21:04 ----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co Panowie powiecie o tak naciętej oponie? Jest ono na rancie ochronnym. Nacięcie ma ok 1.5 cm długości i ok 1.5 MM głębokości.  Czy zagraża to bezpieczeństwu, wymiana opony czy naprawa? Opona ma kilka miesięcy

20171112_153818-600x1067.jpg

20171112_153858-600x1067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady człowieku.

Wrzuć na luz bo cię oponiarz wyśmieje albo naciągnie.

Nie szukaj dziury w całym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, resiak82 napisał:

Podjadę może do jakiegoś wulkanizatora jeszcze, zobacze co mi powie. Jest to jednak opona

Zdarcie na rancie, po to on jest. Właściwej części opony byś tak łatwo nie zdarł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bruuuum napisał:

Zdarcie na rancie, po to on jest. Właściwej części opony byś tak łatwo nie zdarł.

Tylko najlepsze jest to, że nawet nie wiem kiedy to się stało... Nigdzie nie zahaczyłem kołem itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko najlepsze jest to, że nawet nie wiem kiedy to się stało... Nigdzie nie zahaczyłem kołem itd


Z igly widly. Moze gdzies przez przypdek zadarles i nawet o tym nie wiesz ;) Tak czy siak jezdzil i sie tyl nie przejmuj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...