Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Setny problem z odpalaniem..


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

To ciężko tak powiedzieć, mój zdaje się ma prawie 10 lat VARTA, jeszcze z ASO Audi. Ale czy on słabo kręci? No nie wiem, bo dość długo kręci i to równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
To ciężko tak powiedzieć, mój zdaje się ma prawie 10 lat VARTA, jeszcze z ASO Audi. Ale czy on słabo kręci? No nie wiem, bo dość długo kręci i to równo.

no właśnie, my mamy CENTRA, 3 letni i wcześniej nie było żadnych problemów, w zeszłym roku przy -27 nowsze auta stały, nie mogły odpalić, a ja cyk i do przodu :grin: dodam,że cały czas stał "pod chmurką" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdźcie ładowanie akumulatora, ja w swojej 80 TDI też miałem objaw wolniejszego kręcenia, ale po 3-4 sekundach łapał, nie odpowiadało mi to, bo wcześniej odpalał od strzała. Po tygodniu walki zapaliła się kontrolka od ładowania, wymieniłem regulator napięcia ze szczotkami, teraz przy -15 stopni pali od strzału. Dlatego możliwe, że też macie aku niedoładowany. Mój ma też 3 lata i praktycznie nie czuć zużycia odpukać, ale auto codziennie jeżdżone, co też jest ważne zimą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozrusznik tez sprawdz przy dislu to podstawa wymontuj daj do sprawdzenia czy tulejki nie wyrobione w porownaniu do mojej to Twoja kreci jak stary dziad tak wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
rozrusznik tez sprawdz przy dislu to podstawa wymontuj daj do sprawdzenia czy tulejki nie wyrobione w porownaniu do mojej to Twoja kreci jak stary dziad tak wolno

ja nie wiem.. piszę niewyraźnie?:facepalm:

wcześniej nie było tego problemu.. od tygodnia coś się popieprzyło i z tego, co tu wszyscy piszą śmiem sądzić że to raczej wina przeciekającego filtra.

ale dla pewności rozrusznik tez sprawdzę, jeśli wymiana filtra nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem, zacznij od filtra, wg mnie teraz nie pora na to, żeby próbować wszystko usprawnić a tylko żeby samochód był sprawny. Bo szukać można wielu przyczyn, ale należy zacząć od rzeczy najoczywistszych i nie wymagających dużego nakładu pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Tak jak mówiłem, zacznij od filtra, wg mnie teraz nie pora na to, żeby próbować wszystko usprawnić a tylko żeby samochód był sprawny. Bo szukać można wielu przyczyn, ale należy zacząć od rzeczy najoczywistszych i nie wymagających dużego nakładu pracy.

krótka i konkretna odpowiedź, dzięki :thumbup1:

zwłaszcza,że wcześniej autko naprawdę paliło nieźle, krótko i tak "żywo" kręciło..

także zacznę od filtra, jeszcze raz dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie bede w czwartek w 3-mieście to sie odezwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

Już też jedna osoba mi o tym powiedziała :facepalm::facepalm:

przynajmniej na przyszłość będę już wiedzieć :)

---------- Post dopisany 27-12-2012 at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany 23-12-2012 at 20:55 ----------

Filterek wymieniony i jak na razie pali jak ta lala :)

Zobaczymy, jak to rano będzie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim 1Z był problem z paleniem mówili że swiece są dobre okazało się że jedna wogóle nie grzała kupiłem swiece 11 voltowe iskry bo na 12 voltowych nie chciał palić teraz jest dobrze pali bez problemu z tym że te swiece zmienia się chyba co rok na sezon zimowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

nie no u nas świece są raczej ok, tak mi się wydaje że winny tego długiego odpalania był przeciekający filtr. teraz po wymianie naprawdę ładnie odpala, ale jeszcze zobaczę jak złapie po całonocnym staniu.

---------- Post dopisany 28-12-2012 at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2012 at 19:00 ----------

No i po nocnym postoju ( w garażu ) odpalił, jakby było z +25* :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no u nas świece są raczej ok, tak mi się wydaje że winny tego długiego odpalania był przeciekający filtr. teraz po wymianie naprawdę ładnie odpala, ale jeszcze zobaczę jak złapie po całonocnym staniu.

---------- Post dopisany 28-12-2012 at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2012 at 19:00 ----------

No i po nocnym postoju ( w garażu ) odpalił, jakby było z +25* :grin:

:oklasky::oklasky:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...