Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie odpala.


Agnes126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem.Auto nie chce zapalić.Do wczoraj wieczora było wszystko ok.Dzisiaj rano auto nie odpaliło.Kręci normalnie,paliwo jest w baku.Pompka w baku paliwo podaje,filtr paliwa wymieniony.Dzisiaj byli u mnie z serwisu Audi i auto było podpięte pod komputer i nie wykazało żadnych błędów.Komputer w samochodzie wyświetla że jest wszystko ok.Rozrząd jest też ok.Akumulator ok.Czy ktoś może miał taki przypadek u siebie?Gdzie dalej od filtra paliwa idzie olej napędowy(konkretnie do jakiego urządzenia)?Co jeszcze sprawdzić?Proszę o podpowiedzi i z góry dziękuje.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Od filtra paliwa olej napedowy idzie do pompy VACUM a pozniej od niej w kanalikach w glowicy do wtryskiwaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co, byl iz serwisu audi i nie pomogli nic ? To co to za pacholki przyjechaly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być akumulator słaby, niby kręci normalnie ale już nie odpali. U mnie tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Ciebie w B7 2.0 tdi, ale u mnie w B6 1.9 tdi też miałem kiedyś problem by odpalić auto... Niby wszystko było ok, a nie paliło. Przyczyną okazał się egr, a konkretniej klapa gasząca, która się zacięła - poruszałem "dźwignią" tej klapy znajdującą się przy egr i auto odpaliło. Niedawno na forum ktoś też miał podobny problem w B6 - zrobił tak jak mu podpowiedziałem i Audi odpaliło. Nie wiem czy u Ciebie to pomoże, ale zawsze warto spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy pompa tandem podaje paliwo, bo to może byc problemem. Klapa gaszaca jest na kolektorze ssacym ale w tych silnikach jest ona elektryczna i napewno pokazałoby bład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się naprawia na odległość, nie posiadacz czasem dodatkowego zabezpieczenia samochodu które mogło się popsuć ?. Co do pompy nie pasuje mi to żeby tak obrazu się popsula, działy się wcześniej jakies problemy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby auto odpalilo musi mieć paliwo dobry aku i rozrusznik. Jeśli auto z dnia na dzień nie zapaliło to albo aku sprawdź jaki jest spadek napięcia podczas rozruchu, spalone swiece żarowe wtedy kręci i nie odpali , mało prawdopodobne. Przy zapalaniu włacz światła pozycyjne w b6 były problemy z wlacznikim świateł pomagało włączenie pozycji. A najlepiej to nagraj dzwiek przy rozruchu będzie wiadomo jak kręci to ułatwi sprawę w postawieniu diagnozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie to muszę już naładować akumulator porządnie bo od tego próbowania się wyczerpał.Na wszelki wypadek kupię nowy ale to dopiero 02.01.bo teraz już nie da się.Nie bardzo też mogę wyciągnąć ten akumulator z auta do naładowania bo prawdopodobnie stracę kod do radia i navi.A z tego co wiem to Audi nie udostępnia kodu przy zakupie auta(trzeba się do nich pofatygować z autem i za odpłatnością oni ustalą kod). Ja w swoich papierach od auta nie posiadam żadnego kodu a mam wszystkie papiery od nowości.Kolega ma jutro przywieść mi prostownik z długim przewodem to się zobaczy(dodam że mieszkam na 3 piętrze i z ładowaniem też nie tak prosto).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro radio tez masz od nowosci w aucie, to nie bedzie prosilo o kod :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie stracisz kodu. smiało wyciagaj aku. jak włożysz spowrotem to radio i navi nie zakodują się.

radio/nawi żąda kodu po wyjęciu z twojego auta i podpięciu do innego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy w bpw jest aku 92 ah czyli duza kobyla do tego mało miejsca bo jest grodz serwo ito najlepiej aku wpiac w aucie. Ps może jakiś sąsiad pozwoli ci podpiac przedłużacz u siebie na parterze. Jak by do mnie ładnie sąsiadka przyszła to od razu bym pomógł :-D :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...