Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Temat bardziej rozwiniety http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b5-efekt-wymiany-licznika-fis-6227/

Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 95-97

(zegarek analogowy bez cyferek)

Cały dokument napisałem w Wordzie, tak aby każdy mógł sobie wydrukować gotowca (wymagana kolorowa drukarka), tutaj wklejam tylko 3 pierwsze strony

Uwaga! To co na obrazkach już nieaktualne!!

28d9f066866b2180m.jpg 062747600eb7579em.jpg 9fc24efa2aca4b5dm.jpg

Plik "Audi_A4_wymiana_licznika_95_na_00.doc":

http://chomikuj.pl/pawelwor/a4-klub.pl

Montaż licznika z FIS po II lifcie do A4 98-99

(zegarek analogowy z cyferkami)

Rozpiska przygotowana przez MaxsteRR

c08cb11524f67d10m.jpg

Zieloną i niebieską przekładamy tak jak na tej rozpisce, reszta możliwych problemów opisana w Audi_A4_wymiana_licznika_95_na_00.doc"

Plik "FIS_A4_98_na_00_MaxsteRR.jpg":

http://chomikuj.pl/pawelwor/a4-klub.pl

Emulator czujnika poziomu/temperatury oleju w misce:

Schemat jak go zrobić:

View image: beztytuuyns

Tak powinien wyglądać efekt końcowy:

View image: DSC01297

Opublikowano

zjajefajne... :) tego potrzebowalem doslownie ...

BRAWA dla kolegi :P

jednej rzeczy tylko nie zauwazylem... a gdzie kontorla otwarcia drzwi kierowcy :)?

Opublikowano
  • Autor

żółta pin8 -> niebieska pin 21

Opublikowano

w związku z dużą ilością pytań dotyczącą, pojawiającego się SENSORA oleum, zamieszczam schemat jak zrobić owy sensor, bo w wątku o wymianie licznika na fis, po prostu ta wiadomość ginie. Prosiłbym autora wątku o umieszczenie tej informacji w swoim opisie dla potomnych :decayed:

EMULATOR

tu macie schemat jak go zrobić:

View image: beztytuuyns

a tak powinien wygladać efekt koncowy:

View image: DSC01297

:decayed:

Opublikowano

Widze ze moje foty wrzucacie czyzby wkoncu emulator sie komus przydal ? Zycze powodzenia w rezaniu A NAJPROSCIEJ SENSOR WLASNIE OSZUKAC EMULEM a efekt koncowy taki ze sie nie drze i mam spokuj

W razie co pomoge

Pozdro dla Prologic :hi:

Opublikowano

A jesli kupie sobie licznik do przedlifta z gniazdami zoltym i niebieskim to nic nie musze przerabiac tylko kupuje sobie manetke i kostke fis i podlaczam piny:

1 spalanie z ecu

5 temp zewnetrzna

9 czujnik spryskiwacza na stale do masy albo kupic czujnik

manetka

11 restet

14 left

18 right

Dobrze mysle ?

Opublikowano

piwko dla autora:thumbup1:

Opublikowano

Witam. Jeśli chodzi o OIL SENSOR to w moim przypadku licznik VDO D07 z cyfrowym zegarem, komunikat znika na stałe gdy na pin 25 - (ENGINE LID, BONNET, POKRYWA SILNIKA, MASKA) w 32 PINOWEJ NIEBIESKIEJ KOSTCE dam na stałę masę (-).

Proszę uwzględnić to w pierwszym poście.

pozdro

Opublikowano
  • Autor

W zielonej kostce ;) Poddam weryfikacji jeszcze, dzięki :wink:

---------- Post dopisany at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany at 20:06 ----------

A jesli kupie sobie licznik do przedlifta z gniazdami zoltym i niebieskim to nic nie musze przerabiac tylko kupuje sobie manetke i kostke fis i podlaczam piny:

1 spalanie z ecu

5 temp zewnetrzna

9 czujnik spryskiwacza na stale do masy albo kupic czujnik

manetka

11 restet

14 left

18 right

Dobrze mysle ?

Dobrze myślisz, jednak na przyszłość proszę takie pytania i inne w temacie podanym w pierwszym poście zadawać.

Opublikowano

dobrze przepraszam :hi:

Opublikowano
  • Autor
W zielonej kostce ;) Poddam weryfikacji jeszcze, dzięki :wink:

---------- Post dopisany at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany at 20:06 ----------

A jesli kupie sobie licznik do przedlifta z gniazdami zoltym i niebieskim to nic nie musze przerabiac tylko kupuje sobie manetke i kostke fis i podlaczam piny:

1 spalanie z ecu

5 temp zewnetrzna

9 czujnik spryskiwacza na stale do masy albo kupic czujnik

manetka

11 restet

14 left

18 right

Dobrze mysle ?

Dobrze myślisz, jednak na przyszłość proszę takie pytania i inne w temacie podanym w pierwszym poście zadawać.

Mógłby ktoś trochę dokładniej wyjaśnić o które pin, z której kostki chodzi i do której to podłączyć, najlepiej łopatologicznie :D

Z góry dzięki wielkie!

NIE TEN DZIAŁ na zadawanie pytań!!

  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano

cześć :hi:

mam taka zapytancję :D orientuje się może ktoś jakie powinny być wartości kondensatorów i rezystorów chodzi mi o wartości w nawiasach ) ja to sobie rozpisałem tak :

rezystor 560k (0,25W ?)

rezystor 5.1k (0,25W ?)

rezystor 100k (0,25W?)

kondensator 100uF (12V ?? )

kondensator 10nF (12V ?? )

Układ scalony NE555

tranzystor irf 530 N

Oczywiście nawiązuje do emulatora oleju :wink:

Czy to ma jakieś znaczenie czy obojętnie jakie wezmę ;>? :naughty:

Opublikowano

wiec jak z zapytaniem kolego powyżej

Opublikowano

:hi:

No nijak :D nikt nic nie wie... :facepalm:

Dalej próbuje coś znaleźć ale nie mogę nigdzie tego wyczytać :(

jak do końca tygodnia nie znajdę to kupie takie jak wypisałem i sprawdzę czy będzie działać :wink:

Opublikowano

Łukaj- zrobiłeś ten emulator?

Opublikowano

Panowie chodzi mi po głowie zmiana licznika z 1/2 fis na pełny ,nawet żonę przyzwyczaiłem (prawie)do myśli o nieprzewidzianych wydatkach ,ale jest pytanie,jak się do tego zabrać?co kupić czy?co będę miał po samej zmianie a czego nie będzie?i co z manetką?

Prosił bym kogoś oblatanego w temacie o kilka rad,instrukcji itd. z góry dziękuję.

Opublikowano
Łukaj- zrobiłeś ten emulator?

:hi:

jestem w połowie drogi części już kupiłem ale zapieprzam po 12 godzin i nie mam czasu ;/ teraz mam ale ida ze światłami robić bo przestały świecić , ale to już na dniach będzie skończone wstawię na forum jak to zrobiłem bo już kilka osób też pytało ;):wink:

Opublikowano

O co chodzi w pierwszym poście tego tematu? "Uwaga! To co na obrazkach już nieaktualne!!"

Opublikowano
  • Autor

Te obrazki to zrzuty z worda i po zrobieniu ich były jeszcze jakieś poprawki w dokumencie, więc lepiej wg niego a nie obrazków grzebać w samochodzie.

Opublikowano

chlopaki a ktos poradzil sobie z ikona Airbag? nie w sensie jej zaklejania czy co kolwiek innego... tylko zeby dzialala jak nalezy? jak to bylo w przedliftowych?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.