Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem po wymianie przegubu :/


dragonstyle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprawa jest taka, zaczęły mi strzelać przeguby, no to podjechałem do mechanika zaproponował mi przeguby SPIDANA ok to kupiłem, założył je, wszystko pięknie ładnie. po 4 dniach jazdy słysze stuki, znowu zaczął strzelać prawy przegub, podjechałem do mechanika ściągnął ten przegub i wysłał do reklamacji, a mi założył stary bo potrzebowałem samochód. Znów po około 6 dniach słysze znowu coś strzela, a tym razem przegub z lewej strony. Może ktoś wie co jest grane? czemu nowe przegubu strzelają?? rozumie ok jeden może jakiś wadliwy czy cuś, ale dwa?? w ciągu 15 dni poleciały ? Pomożecie ?;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie właściwe dla tego auta założył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał w sklepie to polecili mu właśnie takie do Audi ;/ nie wiem, ale ja już nie mam sił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie co się martwisz ... on kupował części i montował ... masz 2 lata gwarancji ... o ile dostaniesz na to fakturę od mechanika (częsci + robocizna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze odwrotnei zalozyl dwie podkladki na polosi, jedna jest wezsza druga szersza, dlatego przegub ma luz i strzela

---------- Post dopisany at 22:04 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ----------

golf-mk6-538.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra wymienił przeguby zewnetrzne...a moze to jednak Ci przeguby wewnetrzne klekoczą....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wytłumaczysz że raz 4 a raz 6 dni jezdził bez objawów przegubu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są rózne teorie zakładania tych podkladek.

Ja zakładam kazdemu tą metalowa na odwrot według mnie przegub lepiej jest docisniety.I nikomu jeszcze nigdy polos nie wypadła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półoś nie wypadnie i tak, ale przegub może pracować w poprzek wzdłuż półosi niepotrzebnie ale to tak jak mówisz, niekoniecznie może mieć aż takie duże znaczenie

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, narazie czekam na nowy przegub który mechanik wysłał do "reklamacji" pewnie bedzie musiał wysłać i drugi, a może sie przyzna do błędu...że zle coś założył;/ Na pewno strzelają przeguby zewnętrzne, od razu można poznać po dzwięku. Zobaczymy jak się potoczy sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mówicie o dwóch podkladkach (metalowa i plastikowa ) a ja mam dwie metalowe i jedną plastikową. Gdzie idzie ta druga metalowa? Dodam że najpierw kupilem osłonę gumową i tam też były 2 metalowe i jedna plastikowa ale okazało się że jednak cały przegub kwalifikuje się do wymiany. Oddałem osłonę doplacilem i wziąłem cały przegub z osłoną i tu też 2 metalowe i 1 plastikowa . Z tych metalowych to jedna jest wieksza (średnica) druga mniejsza i obie wypukłe. Patrzyłem na allegro i tam też zestawy mają po 3 podkladki. Mówimy o 1.9 TDI 110 KM z 99 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Czy przegub zewnętrzny lub półoś może pukać przy jeździe prosto po małych poprzecznych nierównościach, gdy koło jest podbijane z dużą częstotliwością? Wymieniłem wszystkie wahacze na LMO+łączniki stabilizatora+drążki+końcówki+2 przeguby zewn. i dalej coś puka. Pozostają jeszcze gumowe tulejki na drążku, ale nie widać żeby był luz. Dzisiaj odkręciłem z przodu koła i jak ruszam półośką wzdłuż to jest wyczuwalny luz ok 0,5cm i głuche pukanie jakby w piastę. Nie wiem czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego dragonstyle !!

Ja sam osobiście do swojej Audi zakładałem ze Spidanna Przeguby i jeżdze juz na nich ponad puł roku i nic mi sie niedzieje!! a ja dawałem 220 zł za sztuke :) To kijowy mechanik był że ci po 3 dniach przegub padł!!! JAk ktoś sie zna to lepiej se samemu zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te spidany sa leprze niz lobro?ze takie drogie?

ale co takiego mechanik mógł zrobic zle ze obydwa przeguby padły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...