Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Passat b4 1Z logi - przygotowania do zwiększenia mocy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Panowie możecie sprawdzić poprawność logów.

Passat b4 470tys przebiegu 1Z seria poza wywalonym egr.

Numer kompa: 028 906 021 AK

Statyczne BS

Log (0 - 013)

Log (1 - 004)

Log (2 - 000)

Log (3 - 003)

Dynamiczne

Log (0 - 010)

Log (1 - 010,011) 2-ie grupy na naraz

Log (2 - 004)

Log (3 - 011)

Log (4 - 008)

Log (5 - 000)

Log (6 - 003)

Log (7 - 001)

jak wszysko będzie ok to montuje wtryski z AFN, wywalam kata i program

Z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Opublikowano

Jak chcesz jechać na program to przede wszystkim musisz poprawić regulację ciśnienia doładowania i stan przepływki. O ile wahania ciśnienia doładowania zapewne będą z winy N75 (możesz podmienić na próbę od kogoś komu działa on sprawnie i ma prawidłowe wartości w logu dynamicznym 011) a przepływkę można spróbować przemyć i zobaczyć czy da to jakiś efekt bo obecny jej stan zaniża wskazania. Możesz też sprawdzić sobie kompresję na cylindrach manometrem bo korekcje nie są najlepsze i jeśli pomiar kompresji będzie prawidłowy to przynajmniej będziesz wiedział, że obecne wtryskiwacze i tak należy wymienić. Katalizatora możesz się od razu pozbyć bez względu czy program będzie robiony czy nie.

Opublikowano

Przepływkę można przemyć jeżeli ten zabeg dużo nie pomoże to i tak będą zmiany programowe i można te niedomagania skorygować :)

N75 j.w.

Opublikowano
  • Autor

dzięki koledzy, zrobiłem to na napisaliście powyżej, oto rezultaty:

Dynamiczne:

Log (0 - 010,011)

Log (1 - 010)

Log (2 - 011)

PS. zauważyłem małą dziurkę w dolocie na rurze do IC, po niedzieli kupię rurę i może to coś poprawi.

Opublikowano

no teraz to juz ciagle nie doladowuje.

Opublikowano
  • Autor
no teraz to juz ciagle nie doladowuje.

może przez tą dziurkę w dolocie, czy n75 do wymiany??

bo w moim pęknięta była sprężynka, wymieniłem na nową z długopisu...

Opublikowano
no teraz to juz ciagle nie doladowuje.

może przez tą dziurkę w dolocie, czy n75 do wymiany??

bo w moim pęknięta była sprężynka, wymieniłem na nową z długopisu...

Nie ma co odwalać takiej lipy wymienia się na nowy. Ta sprężynka cie kiedyś zaskoczy w najmniej oczekiwanym momencie.

Pozbądź się tej dziury w dolocie i logi raz jeszcze i jak kolega wyżej napisał, kąt statyczny do ustawienia.

Opublikowano
  • Autor
no teraz to juz ciagle nie doladowuje.

może przez tą dziurkę w dolocie, czy n75 do wymiany??

bo w moim pęknięta była sprężynka, wymieniłem na nową z długopisu...

Nie ma co odwalać takiej lipy wymienia się na nowy. Ta sprężynka cie kiedyś zaskoczy w najmniej oczekiwanym momencie.

Pozbądź się tej dziury w dolocie i logi raz jeszcze i jak kolega wyżej napisał, kąt statyczny do ustawienia.

dlaczego kąt statyczny do ustawienia??

po wklejeniu do exela wartości kąta z logu 000 średnia jego wartość wynosi 51,67

Natomiast według serwisówek zalecane jest aby kąt wtrysku wynosił od 47-52, idealna wartość to 51.:whistling:

Opublikowano

Faktycznie jest ok nie wiem czy kolega logi podmieniał czy też źle spojrzałem?

Opublikowano

Jeśli te ostatnie logi są po wymianie sprężynki w N75 to nic to nie pomogło a przepływka mierzy tak jak ma dziurkę a potem już tak jak turbo pompuje czyli poniżej średniej krajowej. Reasumując nic się nie polepszyło a wręcz pogorszyło.

Opublikowano

Podmien N75 z innego auta 1Z/AHU i powtorz logi....

Opublikowano
  • Autor

Witam ponownie.

Wymieniłem N75 na nowy Pierburga, zlikwidowałem nieszczelność w dolocie i oto efekt;

Log (0 - 010)

Log (1 - 011)

Log (2 - 010,011)

co dalej? czy jest już wszystko ok i mogę zakładać wtryski od afna i robić korektę programu??

Opublikowano

a przeplywke wyczysciles czy nie dotykałeś? Bo nadal obcina przy wyzszych obrotach

Opublikowano
  • Autor

czyściłem, już dokładniej się nie da

Opublikowano

Na jakiej podstawie widzisz ze obcina jak nawet nie pokazał loga z dawkami (008)

Zrob 008 i bedzie wiadomo.

Opublikowano
  • Autor
Na jakiej podstawie widzisz ze obcina jak nawet nie pokazał loga z dawkami (008)

Zrob 008 i bedzie wiadomo.

jutro postaram się dodać brakującą grupę008

---------- Post dopisany 25-02-2013 at 17:51 ---------- Poprzedni post napisany 22-02-2013 at 20:24 ----------

dorzucam brakującą grupę 008 i ponownie 010

Log (0 - 008)

Log (1 - 010)

---------- Post dopisany at 18:04 ---------- Poprzedni post napisany at 17:51 ----------

Po wstępnym rozeznaniu po logach widać, że przepływka przy wyższych obrotach (powyżej 3200obr/min) nie domaga i zaczyna ciąć dawki.

Moje pytanie czy taka przepływka nadaje się jeszcze do tuningu i dalszej jazdy, czy muszę ją wymienić??:whistling:

Opublikowano

wg mnie wsio ok :)

Opublikowano
  • Autor
wg mnie wsio ok :)

na moje oko:wink: minimalnie zaniża przepływka, ale czy to ma jakiś wpływ na jazdę i nowy program to nie wiem, może jeszcze ktoś coś doradzi.

ogólnie stary passat odżył po ostatniej naprawie i dość fajnie śmiga, ale w porównaniu do mojej byłej :a4fan: to on stoi w miejscu:facepalm:

Opublikowano

przeplywka najmniejszy problem, tuner usunie jej dzialanie a ustawi dawki po map sensorze. jesli reszta ok to gon na soft :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.