Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i kodowanie KEYLESS


mar-m1

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz  mieć wszystko zakodowane. 3 lub 4 anteny przycisk start stop i komfort który to obsługuje 

Edytowane przez pakito25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale jeżeli nie dołożę tycz czujników do klamek to pomimo błędu (bo pewnie wywali) odpalanie przez przycisk będzie działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wszystko i żadnego błędu nie możesz mieć. Ja zrobiłem u siebie tak że czujniki mam tylko w przednich drzwich a tylne leżą  w bagażniku schowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak... Zamontowałem i podłączyłem 3 anteny (przy mmi, lewe tylne drzwi, bagażnik) i przycisk start/stop engine oraz zmieniłem kodowanie w 46 i 05. Klucza z keyless jeszcze nie dokupiłem. 

Nie wywala żadnego błędu, ale też nie działa... Na zagranicznym forum doczytałem, że powinno chociaż wyświetlać na ekranie komunikat o braku klucza po naciśnięciu przycisku start, ale nic nie wyświetla. Natomiast jeżeli odpalę samochód normalnie kluczem, to po przytrzymaniu 3sek przycisku samochód gaśnie. 

Na yt znalazłem filmik jak ktoś zamontował ten przycisk bez anten i wystarczy, że tylko lekko włoży klucz do stacyjki i może odpalić z przycisku (wiem, bez sensu... ale przynajmniej mu działa to odpalanie).

Jeżeli muszę mieć te czujniki do otwierania klamek to je dokupię i wrzucę luzem do bagażnika, bo na otwieraniu samochodu mi nie zależy... Ale czy nie powinno w takim razie wywalać jakiegoś błędu w komforcie? Czy jeszcze muszę coś zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra mały edit...

Dzisiaj chciałem jeszcze raz sprawdzić kodowanie, ale przed podłączeniem laptopa nacisnąłem jeszcze raz start engine i... wyświetlił się komunikat o niewykrytym kluczyku. Nie wiem, może wczoraj tego nie zauważyłem albo przez noc samo się zakodowało :grin:

Więc podsumując... Podłączyłem 3 anteny i przycisk start engine, ale bez czujników w klamkach. Odpalić silnika w ogóle nie mogę, (myślałem, że da radę chociaż jak włożę klucz do stacyjki albo włączę zapłon, ale niestety nie), ale zgasić silnik się da. 

Czyli gdy już wyświetla komunikat, że nie znalazł klucza, to wystarczy teraz dokupić nowy i jechać do aso zaprogramować go? Czy jeszcze mogą wyjść jakieś niespodzianki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale co mi tam...

Pisałem dzisiaj do lellka skody bo mam najbliżej... Zapytałem czy jest możliwość dorobienia u nich klucza z keyless do samochodu, który go wcześniej nie miał. Najpierw odpisali mi, że nie ma problemu sprowadzić mi taki klucz, ale zakodować będę musiał jechać do innego serwisu audi bo oni takiej możliwości nie mają. Przekierowali mnie więc do audi Opole, po czym facet mi odpisał, że nie ma możliwości domówienia takiego klucza do samochodu przerobionego poza serwisem aso... ręce mi już opadają... Skąd w takim razie wziąć ten cholerny klucz? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj im konkretny numer klucza, który chcesz zamówić i tyle. Po za tym, niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę, ale chyba każdy z kluczy, który obecnie dorobisz będzie do keyless. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tomek_091019 napisał:

Nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda ale co mi tam...

Pisałem dzisiaj do lellka skody bo mam najbliżej... Zapytałem czy jest możliwość dorobienia u nich klucza z keyless do samochodu, który go wcześniej nie miał. Najpierw odpisali mi, że nie ma problemu sprowadzić mi taki klucz, ale zakodować będę musiał jechać do innego serwisu audi bo oni takiej możliwości nie mają. Przekierowali mnie więc do audi Opole, po czym facet mi odpisał, że nie ma możliwości domówienia takiego klucza do samochodu przerobionego poza serwisem aso... ręce mi już opadają... Skąd w takim razie wziąć ten cholerny klucz? :facepalm:

mam czysty klucz z keylessem do oddania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z tego co czytałem wcześniej w tym temacie to ktoś pisał, że każdy domawiany klucz będzie miał keylessa, ale facet mi mówi, że zamawiają tylko według VINu, a nie po numerze, więc przyjdzie wtedy taki sam jak mam teraz fabrycznie... Mam 8T0959754D, więc z tego co doczytałem potrzebowałbym 8K0959754D. Na allegro są używki niby wyzerowane, ale znowu w aso tego nie chcą nawet dotykać, a magik od dorabiania kluczy nie jest pewny czy to przejdzie :facepalm:

20211130_174001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często dostajesz w ASO inną część (numer) niż była w oryginale, bo po prostu części są ulepszane/zmieniane i starych już nie robią. Na Twoim miejscu dowiedziałbym się jaki klucz dostaniesz, jeśli to możliwe, albo poszukał lepszego magika. Na pewno nie poddałbym się na koniec moda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Dev napisał:

mam czysty klucz z keylessem do oddania

Jaki numer ma ten klucz? Całkiem nówka, czy zerowany? Nie mogę wysłać Ci pw...

Nie mam zamiaru się poddać, ale rzygać mi się chce już tym aso... Za każdym razem jak coś od nich potrzebuję to jest problem... Tak samo jak chciałem zdjąć CP chyba z komfortu - nie da się, mam kupić nowy od nich. Wszędzie mają takie problemy czy tylko u mnie są jacyś "inni"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Tomek_091019 napisał:

Jaki numer ma ten klucz? Całkiem nówka, czy zerowany? Nie mogę wysłać Ci pw...

Nie mam zamiaru się poddać, ale rzygać mi się chce już tym aso... Za każdym razem jak coś od nich potrzebuję to jest problem... Tak samo jak chciałem zdjąć CP chyba z komfortu - nie da się, mam kupić nowy od nich. Wszędzie mają takie problemy czy tylko u mnie są jacyś "inni"?

693 45 66 99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak... Wczoraj odstawiłem samochód do pana, która dorabia i koduje kluczyki. Dzisiaj odebrałem i... DZIAŁA B)

Po kolei co robiłem...

1. Wymieniłem panel MMI na taki z przyciskiem start engine. Od przycisku idą 4 kabelki - 2 do komfortu w bagażniku, 1 do masy, 1 do sterownika pod kierownicą (u mnie było puste miejsce w wtyczce, więc dołożyłem pin, nic nie lutowałem)

2. Zamontowałem 3 anteny: pod panelem mmi, w lewych drzwiach z tyłu oraz w bagażniku. Z tą ostatnią niepotrzebnie traciłem czas i rozbierałem pół bagażnika... Nie jest montowana "pod srebrną listwą" jak to ktoś wcześniej napisał (a przynajmniej w avancie), tylko na ściance pomiędzy zderzakiem a subwooferem. Wystarczy odkręcić 3 śruby, które trzymają głośnik, odsunąć go i widać dwa gwinty na których mocowana jest antena. Z każdej anteny idą po 2 kable do komfortu w bagażniku. Każdy idzie do osobnego pinu (czy jak to nazwać) w wtyczce, u mnie były puste miejsca. 

3. NIE MONTOWAŁEM ŻADNYCH CZUJNIKÓW W KLAMKACH

4. Kodowanie jedynie w komforcie na adresach 05 i 46 - do zaznaczenia tylko dwa okienka. I nie... nie wywala błędów, że nie ma czujników w klamkach...

5. Kluczyk dorobiłem u pana, który głównie tym się zajmuje. Nie w aso sraso, który się na mnie wypiął i twierdził, że się nie da dorobić kluczyka do samochodu, który był przerabiany poza serwisem...

Teraz najważniejsze... Koszty :whistling:

- 3 anteny - 8K0907247 - 15zł sztuka

- 30 pinów (zużyłem tylko 13, ale pewnie przydadzą się do następnych modów :grin:) - 60zł. Btw w aso dopłaca się jakieś 25zł do jednego konektora za kawałek kabelka :grin:

- panel pod MMI 2G - 8T0919609C - 200zł

- klucz 650zł (zamiennik) + 300zł przypisanie klucza

- wtyczki 3x4B0971832 po 15zł (do anten), 1x8K0973754 15zł (do przycisku start)

- zaślepka do drzwi, do której przymocowuje się antenę - 8K0839915C - 40zł

Razem niecałe 1400zł :glupek2: ale banan na ryju bezcenny :grin: Jeżeli ktoś ma już odpowiedni klucz i nie musi go dorabiać, to ma tysiaka w kieszeni.

Podsumowując. Osiągnąłem dokładnie to co chciałem, tzn. odpalanie samochodu bez kluczyka, ale otwieranie drzwi tylko pilotem. Tym, którzy pisali, że nie da się tego zrobić bez montowania czujników w klamkach, czyli pełnego keylessa (pewnie nawet nie sprawdzając...), powiem tylko :ssij::grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalanie i gaszenie bedzie dzialalo z przycisku pomimo braku czujnikow w klamkach (zreszta teraz juz to wiesz :D).

Jesli chodzi o kluczyk ,mozna smialo zamawiac w ASO podajac swoj VIN ,nawet jesli auto nie mialo Keyless fabrycznie to kluczyk i tak bedzie z Keyless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2013 o 12:13, mar-m1 napisał:

НJestem z Białorusi, mieszkam w Białymstoku, zajmuję się bezkluczykiem, potrzebuję części, co masz? numer 694847382ашел в сети, что не только у меня проблема с кодированием.

Дооснащение ключом удобства

Рождество в этом году наступило немного раньше (дополнительный ключ/комплект переднего парктроника/зеркала)

---------- Сообщение отправлено в 12:05 ---------- Предыдущее сообщение отправлено в 11:52 ----------

Я проверю кодировку позже.

Что касается расходов:

- Панель MMi 300 злотых (старую продам за 200 злотых)

- 3 антенны 90 злотых

- датчики дверных ручек два новых на Allegro за 67 злотых и два стимулятора за 50 злотых (Continental должен быть)

- шпильки тросики около 200 злотых - лучше всего купить готовые связки от двери, я купил за 50 злотых и штырей у меня много и - кубики (выгоднее - две шпильки в АСО для голеностопного в дверь около 40 злотых)

Ключ не заказывал, так как при покупке машины был лишний)

---------- Сообщение отправлено в 12:13 ---------- Предыдущее сообщение отправлено в 12:05 ----------

Grzes, кстати, вы просите систему KEYLESS GO!!!.

Если вам что-нибудь понадобится, пишите мне, потому что у меня осталось много хлама :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi,czy te błędy związane są z systemem keyless ?

Jeżeli tak,to chcę podkreślić,że go nie mam. Co mogę zrobić,żeby je usunąć ?

Screenshot_20220508-175624_HTML Viewer.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Muskel1 napisał:

Zmieniałeś coś w kodowaniach?

No właśnie nic z tym tematem nie robiłem.Nigdy nie chciałem mieć keyless .Ten błąd mam już od kilku lat. Podejrzewam,że został po wymianie któregoś z głównego modułu może gateway, w celu doposażenia auta. Widocznie wyposażenie się nie zgadza. Tylko jak namierzyć ,gdzie to .

Edytowane przez kamilch-1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Muskel1 napisał:

W kodowaniach w sterowniku komfortu 46.

Widzisz może tutaj coś,co jest zaznaczone i ma związek  z tym systemem keyless ?

20220508_193412.jpg

20220508_193419.jpg

20220508_193422.jpg

20220508_193426.jpg

20220508_193428.jpg

20220508_193429.jpg

20220508_193430.jpg

20220508_193432.jpg

20220508_193433.jpg

20220508_193434.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...