Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wytrzymałość silnika benzynowego


kiko79

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zakupem używanego 2-3 letniego samochodu, który pokonywałby ok. 30tyś km rocznie - w tym ok. 95% w trasie poza miastem. Autem ma jeździć kobieta. Czy jest sens zakupu silnika benzynowego np. 1.6 albo 1.6FSI w Golfie, który przejechał np. ok. 100tyś. km? Nad dieslem również się zastanawiam, ale niezajeżdżonego diesla w golfie raczej trudno znaleźć, a jak trafię na zajeżdżony to będą same problemy. Czy silnik benzynowy wytrzyma roczne przebiegi ok. 30tyś. km przez kilka następnych lat? Kwestia kosztów paliwa nie jest istotna bo kasa na to idzie z miejsca pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są takie że i 500tys im nie straszne, ale silnik silnikowi nie równy

Myślę że 1,6FSI to trochę wyżyłowane silniki , mała pojemność a dużo mocy.

Znajomy ma passata 1,8 i ma prawie 500tys i silnik nie miał nawet głowicy sciąganej ale auto z lat 90-tych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupisz auto z przebiegiem 100 tys km to na bank bedzie krecony . i co wtedy? u mnie jest 325 tys i silnik ma sie dobrze zero wyciekow i stukow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 tys to wielkie G nic,jak koledzy wyżej pisali te 500 powinien nalatać bez problemu jak ktoś dba wymienia podstawowe rzeczy na czas i nie katuje jak czubek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z tym silnikiem 1.6FSI. Jak czytam opinie to nie są one pozytywne...że niby jakieś kolosalne problemy z nagarem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał do wyboru zakup leona z silnikiem 1.6 i audi z 1.8 widać co wybrałem,leon zachowywał się jak by z tyłu miał lawetę doczepioną,nie mówię że to 1.8 to pocisk ale daje radę,obecnie kupił bym 1.8T bądź 2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 1.6 w golfie może też nie powala , jednak golf jest nieco mniejszy od a4. jak porównać 1.6 i 1.6FSI to różnic wielkich nie ma..jakieś kilkanaście koni, ale co z niezawodnością. Silnik 1.6 jest raczej trwały a FSI?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy FSI czy nie jeśli chodzi o wytrzymałość. W silnikach FSI, przynajmniej tych pierwszych występował problem z nagarem na zaworach ssących co spowodowane było brakiem ich przepłukiwania benzyną podczas pracy. A 30 tys rocznie to normalna eksploatacja, w sumie ja robie czasem więcej. Silnik silnikowi nierówny ale w przypadku dobrych silników benzynowych 1,8-2,0 przebieg 400tys to minimum. Zależy jak się dba. Ale nie na olejach ekologicznych.

Postęp technologii stosowanej w produkcji olejów to jedno ale jednocześnie w imię źle rozumianej ekologii stosuje się oleje o coraz niższej lepkości kinematycznej które mają coraz cieńszy film olejowy, w silnikach coraz bardziej wyżyłowanych panują coraz wyższe temperatury. Rezultat jest taki że samochód jaki 20 lat temu napędzał silnik min 2,0 o mocy niewiele ponad 100KM teraz napędza 1,4 o takiej samej mocy. Aby wielozaworowy silnik był równie elastyczny co tamta 8 zaworówka stosuje się zmienne długości kolektorów i zmienne fazy rozrządu. I na sam koniec ten stary silnik bez problemu pokonywał 500tys na oleju mineralnym przeżywając resztę samochodu gdy ten 1,4 tfsi zaczyna się rozsypywać powoli od 50tys a o przebiegach liczonych w setkach tysięcy można pomarzyć. I na koniec kwestia ekonomii. Pomimo tych wszystkich dziwnych zabiegów samochód ważący dajmy na to 1,5t spala tak naprawdę tyle samo paliwa co taki sam o podobnej mocy te 20-30lat temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało opłacalne. Instalacja Vialle do wtrysku bezpośredniego to koszt przynajmniej 6 tys. Gaz jest wtedy podawany pod ciśnieniem poprzez wtryski benzynowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...