Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Lpg w 2,0 130km


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiej firmy jest dobra instalacja a od czego trzymać się z daleka?

na forum gazowym dowiesz się ile osób nie poleca BRC,na dzień dzisiejszy wybrałbym Stag lub Tech masz do poczytania AC Spółka Akcyjna - Autogaz, LPG, autoczęści w Stagu jest 2 lub 3 letnia gwarancja bez limitu km i serwis ogólnopolski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój by brał tyle oliwy to bym skakał ze szczęścia i cieszył się takimi dolewkami. Kolego polecam lekturę tego wątku żebyś był bardziej świadomy o co kaman.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-alt-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-silniku-2-0-alt-149198/

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

Co do gazu to polecam zakładanie do tego silnika tylko nie w stodole a u dobrego gazownika bo trochę regulacji jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój by brał tyle oliwy to bym skakał ze szczęścia i cieszył się takimi dolewkami. Kolego polecam lekturę tego wątku żebyś był bardziej świadomy o co kaman.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-alt-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-silniku-2-0-alt-149198/

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

Co do gazu to polecam zakładanie do tego silnika tylko nie w stodole a u dobrego gazownika bo trochę regulacji jest.

to twój ile zje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa miesiace temu zakladalem instalacje do silnika ALT koszt 2300zl Wtryski hana (nie szyna indywidualny na kazdy cylinder) , sterownik Nevo. Spalanie ok 10l lpg. Po zalozeniu okazalo sie ze temperature przaelaczania z benzyny na gaz trzeba ustawic na 45 stopni , przy nizszych przelaczenie bylo odczowalne. Teraz nawet nie wiem kiedy i na czym jade . Moj oczywiscie tez pobiera olej jakies 250ml na 1000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa miesiace temu zakladalem instalacje do silnika ALT koszt 2300zl Wtryski hana (nie szyna indywidualny na kazdy cylinder) , sterownik Nevo. Spalanie ok 10l lpg. Po zalozeniu okazalo sie ze temperature przaelaczania z benzyny na gaz trzeba ustawic na 45 stopni , przy nizszych przelaczenie bylo odczowalne. Teraz nawet nie wiem kiedy i na czym jade . Moj oczywiscie tez pobiera olej jakies 250ml na 1000km.

to tak można jeździć 10L lpg za 2,50 a nie 10L ben za 6,00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój by brał tyle oliwy to bym skakał ze szczęścia i cieszył się takimi dolewkami. Kolego polecam lekturę tego wątku żebyś był bardziej świadomy o co kaman.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/b6-alt-propozycja-rozwiazania-problemu-oleju-silniku-2-0-alt-149198/

---------- Post dopisany at 19:25 ---------- Poprzedni post napisany at 19:22 ----------

Co do gazu to polecam zakładanie do tego silnika tylko nie w stodole a u dobrego gazownika bo trochę regulacji jest.

to twój ile zje ?

Ile wleje tyle zje... :wink: litr oliwy to na max 1500 km a są na tym forum opisane jeszcze LEPSZE egzemplarze. I żeby się nie rozdrabniać to w bagażniku jeździ 5l a nie 1l .(ekonomia bo taniej deko i wygoda nie latam po sklepach za oliwą co chwile haha)

Jak chcesz dyskutować więcej na olejowy temat to sugeruje przeniesienie się z tym do wątku, który Ci przesłałem bo to nie ten dział a porządek musi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry gazownik i nie będziesz zawiedziony :) Ja założyłem rok temu i prawie się instalka zwróciła. Spalanie na autostradzie 9.1 :) tylko nie skąp kasy bo zaoszczędzisz 100 lub 200 pln na tańszego "fachowca" i tylko się będziesz wkur.... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja rowniez polecam lpg do tego silnika 2,0 ALT tutaj mozesz poczytac ,silnik ten jest polecany do LPG

Którym autom nie szkodzi jazda na gazie? Prawdy i mity o instalacjach gazowych - czy LPG naprawdę niszczy silniki?

ja mam instalacje stag 300 isa2 wtryski hana reduktor zavoli zeta n i wlew pod klapka obok wlewu benzyny i wszystko gra

oleju mi lyka bardzo malo okolo 0,5 l na 10 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa miesiace temu zakladalem instalacje do silnika ALT koszt 2300zl Wtryski hana (nie szyna indywidualny na kazdy cylinder) , sterownik Nevo. Spalanie ok 10l lpg. Po zalozeniu okazalo sie ze temperature przaelaczania z benzyny na gaz trzeba ustawic na 45 stopni , przy nizszych przelaczenie bylo odczowalne. Teraz nawet nie wiem kiedy i na czym jade . Moj oczywiscie tez pobiera olej jakies 250ml na 1000km.

coś chyba ze strojeniem nie tak. dobrze wyregulowana instalacja pozwala sie przełączać już przy 30 topniach praktycznie niezauważalnie. są tzw korekty po temperaturze gazu ;) niektorzy potrafia wystroić to na 25 stopni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi doradzili dobrą instalację, nie wiem nawet dokładnie jakiej firmy ale oni mają wiele różnych firm w ofercie więc, że dopasowali idealnie do mojego samochodu.

Hurtownia Autogaz Palacar

Na dodatek skierowali do dobrego warsztatu, który jest blisko. Jeżdżę już pół roku z instalacją i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem takie Audi kilka dni temu. Rozbity przód - do chłodnicy. REszta nienaruszona. Tez bede zakładał gaz. Rozumiem że nie ma wtrysku bezpośredniego skoro Wasze instalacje to koszt ok 2500zł. Z czego bierze się to "łykanie oleju" ?? Każdy tak ma ? Mój przejechał dopiero 52 tys km co sprawdziłem w kilku źródłach (2007 rok). Jak wogóle ten samochodzik się spisuje ? Nie mam doświadczenia z Audi - mam nadzieje że nie będę żałował.

P.S Jaki olej do tego polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak by ktokolwiek wiedzial dlaczego pobiera olej to by bylo super , niestety nie wiadomo. Nie kazdy pobiera, moj kolega ma B7 z 2005 z silnikiem ALT przebieg 170 tys , nic nie dolewa. A samochod bedzie sie sprawowal tak jak bedziesz go traktowal :) Nie wiedzialem ze 2007 wypuszczali jeszcze silnik ALT myslalem ze juz tylko FSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem takie Audi kilka dni temu. Rozbity przód - do chłodnicy. REszta nienaruszona. Tez bede zakładał gaz. Rozumiem że nie ma wtrysku bezpośredniego skoro Wasze instalacje to koszt ok 2500zł. Z czego bierze się to "łykanie oleju" ?? Każdy tak ma ? Mój przejechał dopiero 52 tys km co sprawdziłem w kilku źródłach (2007 rok). Jak wogóle ten samochodzik się spisuje ? Nie mam doświadczenia z Audi - mam nadzieje że nie będę żałował.

P.S Jaki olej do tego polecacie ?

Motul kolego tylko motul :) x-cleen

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jednak to ten silnik ALT.

Ale im wiecej czytam tym bardziej się obawiam.

Chociaż tutaj cytat z innego forum " bez problemow to auto dziala na gazie, a rocznik 2007 z ALT jest pozbawiony problemow z olejem, osobiscie wolalbym turbo (ze wzgledu na mozliwosci) ale ogolnie nie narzekam, ALT ma 131 KM i calkiem ladnie sie zbiera ten silnik" Audi a4 b7 2007r - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA

Czy ktoś może to potwierdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jak by ktokolwiek wiedzial dlaczego pobiera olej to by bylo super , niestety nie wiadomo.
Wiadomo, na forum pisze(B6):wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego griga-st skoro twierdzisz ze wiesz co sie dzieje z olejelm, lub znasz kogos kto ma taka informacje to powiedz. Bo ja przeczytalem juz wszystkie watki dotyczace tego tematu , robilem rozne naprawy i modyfikacje i ciagle pobiera. Niektorzy wymienili pol silnika i nic to nie dalo. Wiec prosze uratuj tysiace urzytkownikow ALT i powiedz co z tym olejem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne nie spojrzałem na datę :)

Edytowane przez gacek585
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od paru dni jestem szczęśliwym posiadaczem Audi : )

Jaką instalacje najbardziej polecacie i ewentualnie gdzie taką założyć?

Jaki jest koszt wszystkiego?

https://www.dropbox.com/s/ipp82rgyf95bcau/20150323_173636.jpg?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...