Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Daj znać jeszcze co to tego pinu z lampki.

z lampki d*pa

jak będę miał jakiś wolny cały weekend to to opanuję:wink:

Zakończyłem montaż. DLR ok. CLH tymczasowo podpiełem [pin 6,gniazdo b w MCE] pod kierunki. Jednak chyba trzeba zmodyfikować schemat, bo przełącznik CLH działa na odwrót czyli: 0-włączony, 1-wyłączony.
ja olałem wyłącznik do clh :wink:

zdjęcia mi na fonie nie otwarło :kwasny: clh jest na żółtym:wink:

schemat :decayed:

http://s13.postimg.org/3ls023d87/20140218_220435.jpg

przepnij przewód z kierunków w wolny pin przekaźnika :wink:

będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jeszcze co to tego pinu z lampki.

z lampki d*pa

jak będę miał jakiś wolny cały weekend to to opanuję:wink:

Zakończyłem montaż. DLR ok. CLH tymczasowo podpiełem [pin 6,gniazdo b w MCE] pod kierunki. Jednak chyba trzeba zmodyfikować schemat, bo przełącznik CLH działa na odwrót czyli: 0-włączony, 1-wyłączony.
ja olałem wyłącznik do clh :wink:

zdjęcia mi na fonie nie otwarło :kwasny: clh jest na żółtym:wink:

schemat :decayed:

http://s13.postimg.org/3ls023d87/20140218_220435.jpg

przepnij przewód z kierunków w wolny pin przekaźnika :wink:

będzie git

No i jest GIT!!! Wszystko działa tak jak należy. DZIĘKI UCHO.77 za zaangażowanie i pomoc!!!:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie tego co tu piszecie.

I muszę powiedzieć, że jestem żywo zainteresowany modułem od ProeltecDRL. Chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem działanie.

Mam B7, z MCE wersja HIGH, przełącznik świateł Auto, CLH, niestety światła mam zwykłe (nie xenon).

1. Czy moje światła (nie xenon) moduł obsłuży?

2. Czy mogę osiągnąć taki efekt na przełączniku Auto:

- poz 0 - zero świateł gdziekolwiek

- poz Auto - w zależności od czujnika zmierzchu albo DRL, albo gdy ciemno światła mijania.

- poz Pozycja - światła pozycyjne

- poz Mijania - światła mijania

3. Przy takim ułożeniu jak w pkt 2, nie muszę zmieniać przełącznika do świateł (mam CLH + reg wys świateł), bo mogę jeździć na światłach mijania jak do tej pory na z mianę z pozycją zero i moduł się nie odpali, tak?

Poprawcie mnie jak coś skopałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest Xenon czy też nie, moduł działa i tak ponieważ operuje nie na światłach mijania tylko na drogowych.

W pozycji zero będą świeciły dzienne z modułu. Fabrycznie dokładnie tak samo wygląda to w audi. Jeżeli chcesz aby działało Ci tylko w pozycji auto, musisz się liczyć z tym że czasem zmierzchowy przełączy Ci na mijania jak jest jeszcze całkiem widno.... i nie miałbyś możliwości wrócić na same przednie dzienne jeżeli na pozycji zero nie działałyby żadne światła. Proponowałbym założyć po prostu wyłącznik na przewód zasilający moduł i wtedy mógłbyś go sobie wyłączać kiedy Ci sie podoba.

P.s. jeżeli mowa o sterownikach dziennych o których czasem widzę wspominacie, zalane żywicą sterowniki to są jednorazówki, przy błędnym podłączeniu lub awarii podczas użytkowania, można je najwyżej wyrzucic do kosza ponieważ nikt nie bedzie kuł młotkiem żywicy. Nie wspomnę już o takich bez bezpiecznika, których cena nie pokrywa w całości dobrej jakości części potrzebnych do ich wykonania. Stworzone są one właściwie dla elektryków którzy chcą więcej szarpnąć za montaż, tylko że później sami się wtapiają bo klient podjeżdża 15 razy a ten co z tego że szarpnął więcej jak 15 razy poprawia.

Mogę się pochwalić że na dziennych z naszego modułu jeżdżą już auta w Sułtanacie Brunei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to już chyba jest kwestia wyregulowania czujnika zmierzchu (chyba można kodowaniem sterować czułością).

Rozumiem, że ta opcja o której piszesz tylko światła dzienne w pozycji zero jest na wszelki wypadek, żeby można było zmienić na dzienne. Bo chyba teroetycznie powinno być tak, że zawsze jeździsz na auto i czujnik przełącza pomiędzy dziennymi i mijania, tak?

I tu pojawia się pytanie do tych co jeżdżą na CLH, czy często trzeba na sztywno ustawiać swiątła dzienne?

---------- Post dopisany at 15:10 ---------- Poprzedni post napisany at 14:39 ----------

Tak przy okazji, jest standardowo w Audi jakaś kontrolka zapalonych świateł dziennych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na włączniku, ikona z cyfrą 1

drl_panel.jpg której zresztą nie widać :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma kontrolki włączonych drl-ów:wink:

---------- Post dopisany at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:41 ----------

jedynie na włączniku widać czy są włączone (kropka na pokrętle) :naughty:

a i odpowiednio świeci się 0 lub 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe co to sa te "poganiacze":co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Też mnie to rozwaliło :grin:

Ale to jest chyba sekwencja świateł np mignięcie kilka razy pod rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam prostszy model bez tych wszystkich dodatków.

Działa bez najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawa opcja,

na + napewno mozliwość dostosowania do własnych potrzeb:)

dodatkowo z ich strony mozna pobrać program gdzie można w wersji DEMO zobaczy co da sie konfigurowac w tym module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:grin: Też mnie to rozwaliło :grin:

Ale to jest chyba sekwencja świateł np mignięcie kilka razy pod rząd.

no ok ale w jakim celu sie tego uzywa?:grin: mozna mrugnac kilka razy dlugimi i tez bedzie to samo ....czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie tego co tu piszecie.

I muszę powiedzieć, że jestem żywo zainteresowany modułem od ProeltecDRL. Chciałbym się upewnić czy dobrze rozumiem działanie.

Mam B7, z MCE wersja HIGH, przełącznik świateł Auto, CLH, niestety światła mam zwykłe (nie xenon).

1. Czy moje światła (nie xenon) moduł obsłuży?

2. Czy mogę osiągnąć taki efekt na przełączniku Auto:

- poz 0 - zero świateł gdziekolwiek

- poz Auto - w zależności od czujnika zmierzchu albo DRL, albo gdy ciemno światła mijania.

- poz Pozycja - światła pozycyjne

- poz Mijania - światła mijania

3. Przy takim ułożeniu jak w pkt 2, nie muszę zmieniać przełącznika do świateł (mam CLH + reg wys świateł), bo mogę jeździć na światłach mijania jak do tej pory na z mianę z pozycją zero i moduł się nie odpali, tak?

Poprawcie mnie jak coś skopałem.

Nie daj sie naciagnac na zdne moduly tylko sprobuj zakodowac najpierw swoj MCE - jest tam opcja kodowania swiatel halogenowych z DRL... powinno zadzialac. Sprawdz zanim cokolwiek kupisz. Dodatkowo w adaptacjach wlaczasz DRL (jesli nie masz przelacznika).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem 2 szt oba sa do d*py, kup sobie od kolegi be _smart na alle , kiedys tez tu sprzedawał sa lepsze i maja w sobie CLH

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem sprawdzić. Nie mogę podłączyć bezpośrednio pod bezpieczniki bo światła mijania i drogowe (prawo, lewo) mam na jednym bezpieczniku. Pozycyjne są bez bezpiecznika. Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego dołóż sobie kabel bezpiecznikowy do plusowego przewodu i po problemie ja tak mam i jest ok a moduł mam tez od kogiela z funkcją CLH w halogenach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...