Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż modułu DRL w światłach drogowych


ucho.77

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie pin3 z przełącznika masz do przekaźnika puścić,coś ty namodził????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Aaa, może jeszcze jedno. Jak zrobić, żeby przy ustawieniu włacznika świateł w pozycji "0" nic się nie świeciło?

A kiedy ma świecić? To się chyba mija z celem montaż modułu DRL :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, może jeszcze jedno. Jak zrobić, żeby przy ustawieniu włacznika świateł w pozycji "0" nic się nie świeciło?

A kiedy ma świecić? To się chyba mija z celem montaż modułu DRL :wink:

Grześkowi chodzi o to żeby wyłączając włącznik świateł do pozycji 0 nic się nie świeciło bo teraz się świecą drl-e jak tak zrobi, w sumie ja mam tak samo ale jakoś mi nie przeszkadza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Grześkowi chodzi o to żeby wyłączając włącznik świateł do pozycji 0 nic się nie świeciło bo teraz się świecą drl-e

No kumam ale pytanie w jakiej pozycji włącznika w takim razie mają się załączać? Na pozycyjnych? Bezsens bo będą działać inne żarówki postojowe tylne, przednie a to nie o to chodzi


Ja mam włącznik cały czas na auto i nic nie włączam samo się robi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waldi ale Grześ kombinował z przekaznikiem aby móc wykorzystać ori włóczki drl

Skoro można na włączniku drl zgasić światła to po co kolejna kombinacja????

Edytowane przez ucho.77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też to nie przeszkadza i działa super.

Grzechu pin 3 dałem z DRLa, a nie z włącznika świateł. Pytałem tylko, czy istnieje możliwość wyłączenia z pozycji włącznika świateł, a nie tylko z przełącznika DRL.

No, ale tak, jak Adam pisze - bezsensu, drl musiał by działać tylko w pozycji "auto" włącznika.

Ja mam tak ustawione, że mi rozłącza drl z pozycyjnych.

Nie ma tematu, dobrze jest :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszecie :huh: u mnie mam włącznik na auto i drl załącza się samoczynnie i tak powinno być...jeżeli mam potrzebę wyłączyć drl np na postoju bo włącznik przekręce na 0 to wyłączam sobie je na przełączniku drl i tyle w temacie...po co dodatkowo kombinować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszecie :huh: u mnie mam włącznik na auto i drl załącza się samoczynnie i tak powinno być...jeżeli mam potrzebę wyłączyć drl np na postoju bo włącznik przekręce na 0 to wyłączam sobie je na przełączniku drl i tyle w temacie...po co dodatkowo kombinować :wink:

Ja teraz też tak mam, ale przed montażem przełącznika drl/clh nie miałem opcji wyłączenia dziennych. Słyszałem, że po połączeniu pin3 z łącznika świateł z pinem32 mce pozycja '0' we włączniku świateł rozłączała drly - u mnie tak nie było, dlatego pytałem, czy ktoś z Was ma takie rozwiązanie..........

Teraz już rozumiecie, o co mi chodzi? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o czym piszecie :huh: u mnie mam włącznik na auto i drl załącza się samoczynnie i tak powinno być...jeżeli mam potrzebę wyłączyć drl np na postoju bo włącznik przekręce na 0 to wyłączam sobie je na przełączniku drl i tyle w temacie...po co dodatkowo kombinować :wink:

U mnie działa to identycznie

Teraz już rozumiecie, o co mi chodzi?

No teraz tak :decayed:

Edytowane przez _quattro_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:thumbup1: w końcu, bo sam już zgłupiałem :grin: ........Dobra paróweczki, jak to się mówi..."DO SIEGO ROKU!!!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam takie pytanie czy ten moduł DRL ma zabezpieczenie przed spaleniem, pytam bo do tej pory jeździłem 2 lata z SD2 od Kogiela ale ostatnimi czasy się spalił (były włączone długie) czy w tym module też jest ta przypadłość i trzeba uważać aby przez przypadek nie włączyć dźwigni od długich.

Pozdrawiam,

Szaczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem moduł od proeltec, ale z powodu braku xenonów i faktu, iż nie posiadam włącznika DRL, będę montował ów moduł do włącznika zewnętrznego: http://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-swiatel-podswietlany-f-vat-i4879378031.html

Podpowiecie, co i jak do niego podpiąć? Potrzebuję jeszcze do tego przekaźnik?


Pomoże ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będzie ktoś w najbliższym czasie zamawiał kostkę wpinaną w przełącznik DLR + piny do obsadzenia? Chętnie się dorzucę do drugiej sztuki, nie opłaca mi się jechać specjalnie 50km do serwisu ;) Po szczegóły zapraszam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem moduł od proeltec, ale z powodu braku xenonów i faktu, iż nie posiadam włącznika DRL, będę montował ów moduł do włącznika zewnętrznego: http://allegro.pl/przelacznik-wlacznik-swiatel-podswietlany-f-vat-i4879378031.html

Podpowiecie, co i jak do niego podpiąć? Potrzebuję jeszcze do tego przekaźnik?

Pomoże ktoś?

Nie potrzebujesz przekaźnika

Witajcie,

Mam takie pytanie czy ten moduł DRL ma zabezpieczenie przed spaleniem, pytam bo do tej pory jeździłem 2 lata z SD2 od Kogiela ale ostatnimi czasy się spalił (były włączone długie) czy w tym module też jest ta przypadłość i trzeba uważać aby przez przypadek nie włączyć dźwigni od długich.

Pozdrawiam,

Szaczek

:co: nie kumam, że jak jak masz drl włączony to nie możesz użyć długich bo moduł uj trafia

Panowie, będzie ktoś w najbliższym czasie zamawiał kostkę wpinaną w przełącznik DLR + piny do obsadzenia? Chętnie się dorzucę do drugiej sztuki, nie opłaca mi się jechać specjalnie 50km do serwisu ;) Po szczegóły zapraszam na priv.

Piny na allegro kupuj,w aso liczą jak za zboże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można użyć długich, czyli mrugnąć, ale nie można zostawić włączonych długich np. przez przypadkowe pchnięcie przełącznika. Ogólnie nie używam prawie długich a jak jeszcze działał SD2 i miałem włącznik na Auto to w ogóle zapomniałem o światłach. Ale się właśnie przełączyło i 2 mosfety w SD2 się spaliły.

Edytowane przez Szaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup ten modul który jest opisany we wątku. Ja w b6 też miałem ten od kogla i po jakimś czasie zaczął się tropić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem z allegro za 119 zł i wydaje mi się, że jest ok, choć za szybko na taką decyzję. Działa i to najważniejsze.

Co do długich, to u mnie też nie można na stałe właczyć - ale chyba tylko ja mam na AUTO. Jeśli przełącznik świateł włącze na mijania, wtedy działają długie.

Zresztą nie rozkminiałem jeszcze. Raz działaja, a raz nie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przekręcicie zapłon kiedy jest ciemno, a włącznik świateł jest ustawiony na AUTO to zapalają się xenony. Po przekręceniu kluczyka i odpaleniu samochodu xenony na chwilę gasną i zaś się zapalają. Nie osłabia to przetwornic albo żarników i nie powoduje, że szybciej się zużyją?

Grześ283 mam ten sam moduł już pół roku i działa bez zarzutu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...