Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Na szybko to tu coś znalazłem: a4 -> 1996 -> wyp. elektryczne -> wiązka centralnego zamka i instalacji alarmu -> wiązka [...] sterowane podczerwienią.

Może coś więcej wynajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany co sie wysralo? kupilem sobie obudowy z allegro bo moje sa juz powycierane i przelozylem bebechy czyli plytke/baterie/pastylke/grot zost.stary bo niemam gdzie dociac narazie..... i nic niedziala tzn...ani nie otwiera ani nie zamyka auta juz co sie moglo stac?jedyna roznica w obudowach to to ze w starej obudowie plytka byla przyczepiona po 2 str.takimi bolczykami na zdjeciu nr 11 a w nowej wciska sie do plastylu...i niewiem co jest grane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że co? Że pilot nie działa? Synchronizowałeś od nowa?

Przekładanie bebechów jest równoznaczne z wyciąganiem baterii a przy tym zdarza się, że nie widzi pilotów tak samo jak potrafi zapomnieć piloty po odłączeniu akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że co? Że pilot nie działa? Synchronizowałeś od nowa?

Przekładanie bebechów jest równoznaczne z wyciąganiem baterii a przy tym zdarza się, że nie widzi pilotów tak samo jak potrafi zapomnieć piloty po odłączeniu akumulatora.

no niedziala w tym sensie ze nie otwiera i niezamyka auta nic sie nie dziaje.....wystarczy wlozyc do stacyjki i zamkanac-otworzyc? bo nawet pastylki immo nie wyciagalem tylko gore zalozylem stara spr,czy wsio gra,,,o bateri nie pomyslalem wyciagalem ja ale tak samo jak zegarmistrz 3miechy temu i wszystko gralo

---------- Post dopisany at 20:03 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

dodam ze auto odpala na tym kluczyka a immo gasnie jak nalezy ale centrala nieotwiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMMO nie ma nic wspólnego z pilotem. Możesz pastylkę wyjąć i wyrzucić a pilot i tak będzie działać. To są dwa różne, działające niezależnie urządzenia.

Przepis jest w pierwszym poście. Ten z instrukcji obsługi też niby działa, ale wolę ten "krok po kroku".

O baterii napisałem bo się zdarza. Ja wymieniałem baterie i musiałem od nowa piloty kodować, ale wyciągam akumulator to zaraz po włożeniu nie działają wcale, odpalę, przejadę się i już działają.

Zakoduj od nowa. Będzie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź. To najszybsza metoda sprawdzenia.

Jak nie zadziała to spróbuj przełożyć wszystko jak było bo może ta obudowa coś za luźna jest i bateria nie styka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź. To najszybsza metoda sprawdzenia.

Jak nie zadziała to spróbuj przełożyć wszystko jak było bo może ta obudowa coś za luźna jest i bateria nie styka.

do starej nie wroce bo niedalo sie plytki wyciagnac bez rozwalania jej te 2 bolce byly tak wtopione i niechcialy plytki puscic ze ze obudowe musialem pociac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź. To najszybsza metoda sprawdzenia.

Jak nie zadziała to spróbuj przełożyć wszystko jak było bo może ta obudowa coś za luźna jest i bateria nie styka.

do starej nie wroce bo niedalo sie plytki wyciagnac bez rozwalania jej te 2 bolce byly tak wtopione i niechcialy plytki puscic ze ze obudowe musialem pociac...

A kupiłeś taką samą obudowę kluczyka, bo były dwa rodzaje:

1. Tu masz pierwszy

NOWY KLUCZYK PILOT SCYZORYK AUDI 2 PRZYCISKI ! (3602774120) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

2. A tu masz drugi (tyle że to oczko powinno być włożone w ten pipek w górnym prawym rogu)

NOWY KLUCZYK PILOT OBUDOWA AUDI - 3 PRZYCISKI ! (3602772634) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

W obu aukcjach spójrz na rozebrany środek, z zewnątrz są takie same.

W moim przypadku ten z 1 jest w Audi A4 B6, a ten 2 mam w A4 B5.

Koledzy tez faktycznie zauważyli, że po wyciągnięciu baterii może nie działać. U mnie w B6 też nie działał po wyjęciu baterii. Drugim kluczykiem, otworzyłem i zapaliłem i zgasiłem samochód, a potem tym nie działającym do stacyjki i zadziałało.

A jak nie to bardzo dobry jest sposób z początku postu, tzn. z dwoma kluczykami - jeden w stacyjce na zapłonie a drugi nie działąjący w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a orientujecie się jak wygląda sprawa w samochodach z przed filtingu (konkretnie interesuje mnie 1998r. jak dobrze pamiętam to licznik Bosch) czy wyciągnięcie PINu wygląda podobnie? Przejrzałem cały wątek ale nikt nie poruszał tego tematu. Nie mniej jak mniemam konieczny jest kabel K+CAN, KKL się nie nadaje do tego w żaden sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wiedza jest ograniczona i opiera się tylko o doświadczenie i to co znajdę i przeczytam, ale wydawało mi się, że są dwa rodzaje liczników w podziale na firmy - VDO i Jaeger, o Boschach nie słyszałem.

Jeśli jest problem z wyciągnięciem PINu to warto zapytać w temacie o zamianie licznika na pełny FIS, tam szybciej zajrzą osoby znające temat dogłębnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a orientujecie się jak wygląda sprawa w samochodach z przed filtingu (konkretnie interesuje mnie 1998r. jak dobrze pamiętam to licznik Bosch) czy wyciągnięcie PINu wygląda podobnie? Przejrzałem cały wątek ale nikt nie poruszał tego tematu. Nie mniej jak mniemam konieczny jest kabel K+CAN, KKL się nie nadaje do tego w żaden sposób?
z ecu powinno sie dac bez problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, udało mi się odczytać dane kablem KKL z 07-Kombi/K-Line -> Instrument Immobilizer, nie mniej z 01-Motor/ECU nie chce nic odczytać. Mam tylko nadzieję, że to poprawny PIN :)

Co do licznika to zdaje się, że to VDO, wyjmowałem go wiele razy ale dość dawno, nie mniej moja inwestygacja ETKA + Internet wykazały, że to będzie VDO, tyle, że bez FISa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że PIN działa, tak więc mogę potwierdzić, że w przedliftowym B5 można wydobyć go kablem KKL i myślę, że adaptacja też się uda, wchodziłem w key learning i normalnie wszystkie opcje są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kabel KKL z Viakena chyba ten Viaken.pl: Viaken - elektronika dla motoryzacji z czego kiedyś to kosztował coś ponad 50PLN.

Ja nie jestem jakimś specjalistą w diagnostyce ale na logikę skoro samochód nie posiada szyny CAN to co miałby dać kabel KKL+CAN bo jak rozumuję z opisu na stronie Viakena K+CAN ma właśnie dwie linie K czyli KKL+CAN.

Zrobiłem tak jak mi polecił kolega bediks i normalnie się tym kodem zalogowałem, więc jak mniemam jest poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...07-Kombi/K-Line -> Instrument Immobilizer, nie mniej z 01-Motor/ECU nie chce nic odczytać. ...

Wygląda na K+CAN Commander, ale że zwykłym kablem KKL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...