Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Tak K+CAN Commander, robiłem dokładnie tak jak opisałem wyżej. Nie mniej próbowałem w drugim samochodzie już poliftowym 1999 a modelowo niby 2000 (licznik Jaeger pół FIS) i już nie dało rady. Nie mam niestety dostępu do innego przedlifta żeby to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul zauważ ze w comanderze wybierasz w opcjach linie k do odczytu wiec teoretycznie można by tak

Aż sprawdzę jak znajdę czas

Napewno kabel k+ can nie działa z vcds bo sprawdzałem wiec ciekawe czy na odwrót zadziała

Pol fis jeśli jeager to ciężko czym kolwiek zczytac wiec sprawdzę u siebie bo mam vdo fulla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul zauważ ze w comanderze wybierasz w opcjach linie k do odczytu wiec teoretycznie można by tak

Więc sugerujesz kolego, że odczytać mogłem dać radę ale może nie dać rady ich przyuczyć? Wiesz trochę się obawiam, bo mam tylko jeden kluczyk i chciałbym, żeby chociaż on jeszcze działał :) nie mniej narazie czekam aż dotrą do mnie nowe surówki.

Ale mam jeszcze za to pytanie, tam przy przyuczaniu było napisane aby podać całkowitą liczbę kluczy czyli jeśli mam jeden i dorabiam 2 to powinienem wpisać 3. Nie mniej to pole jest zatytułowane "New key count" czyli liczba nowych kluczy, dlatego chciałbym potwierdzić czy działający już stary kluczyk koniecznie trzeba jeszcze raz dodawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka nowych kluczy jest jednoznaczna z wykasowaniem już zapamiętanych i dodaniem wszystkich od nowa.

Stąd też było moje pytanie wcześniej chyba w innych tematach dlaczego piszą, że nie można użyć używanych transponderów skoro swój (jede) też się używa jakoby jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, szukam porady

Mianowicie mam kluczyk 4D0 837 231 N (3 przyciski i trzy micro styki) i 4D0 837 231 A (433,92) (3 przyciski i trzy micro styki). Czy pierwszy jest na pewno 433.92 tak jest na nim napisane ale w opisie na 1 stronie jest (433.92 lub 433) czy może być na 2 częstotliwości ?

Co ciekawe bateria w kluczyku N to CR 2032 a w A CR 1620 ? były różne ?

Kolejne pytanie to o pompkę czy 8L0 862 257 " " /D/G będzie do pierwszego i drugiego kluczyka pasowała ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soul pestki są wielokrotnego zapisu ale jednym i tym samym samochodzie, chodzi o ecu chyba , dlatego z innego auta nie dopiszesz a w swoim swój możesz wiele razy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie mam kluczyk 4D0 837 231 N (3 przyciski i trzy micro styki) i 4D0 837 231 A (433,92) (3 przyciski i trzy micro styki). Czy pierwszy jest na pewno 433.92 tak jest na nim napisane ale w opisie na 1 stronie jest (433.92 lub 433) czy może być na 2 częstotliwości ?

Co ciekawe bateria w kluczyku N to CR 2032 a w A CR 1620 ? były różne ?

Kolejne pytanie to o pompkę czy 8L0 862 257 " " /D/G będzie do pierwszego i drugiego kluczyka pasowała ?

Opisy kluczyków miały być sprawdzane i potwierdzane, ale ja już siły na to nie mam. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawiam.

Co do kluczyka 4D0 837 231 N to jeśli masz na nim napisane 433,92 MHz to tyle jest. W opisie pisałem LUB bo na jednej stronie podali tak a na innej inaczej, ale kilka miało opis 5D1 co też wskazuje na Kod wyposażenia (jeśli podany): 5D1 - Pilot 433,92 MHz. Już poprawiam w 1 poście. Co do kodu 5D1 to mam w kodach u siebie i wg rozpiski wygląda to tak: 5D1 = Carrier frequency 433.92 to 434.42 mhz, więc na bank nie 433, ale też wątpię aby siał zakres. Może to jakiś błąd.

4D0 837 231 A sam mam i jest na bank 433,92 MHz z 3 przyciskami.

Co do baterii to hmmm. Zajrzyjmy do instrukcji obsługi bo sam jestem ciekaw.

Baterie łączone są szeregowo, więc dwie CR 1620 daje łącznie 3V+3V=6V. Jedna bateria CR 2032 daje dwukrotną grubość, ale nie napięcie. Pewnie ktoś wsadził bo pasowało a nie pomyślał czy napięcie jest OK.

Co do pompek to odpowiedź jest w 99% na tak.

---------- Post dopisany at 21:31 ---------- Poprzedni post napisany at 21:29 ----------

Soul pestki są wielokrotnego zapisu ale jednym i tym samym samochodzie, chodzi o ecu chyba , dlatego z innego auta nie dopiszesz a w swoim swój możesz wiele razy

No ja to bym jednak chciał wiedzieć opinię kogoś kto próbował.

Bo na bank nie ma to nic wspólnego z licznikiem. Wyszłoby na to, że zakodowałem 4 kluczyki, jeden już posiadany i 3 nowe w starym liczniku, wymieniłem licznik i zakodowałem te same 4 kluczyki w nowym liczniku.

Czy to kwestia ECU to byłoby trzeba zapytać się tych co wymieniali ECU w naszym roczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka nowych kluczy jest jednoznaczna z wykasowaniem już zapamiętanych i dodaniem wszystkich od nowa.

Stąd też było moje pytanie wcześniej chyba w innych tematach dlaczego piszą, że nie można użyć używanych transponderów skoro swój (jede) też się używa jakoby jeszcze raz.

można użyć starych ja takz robiłem na swoim. Wyjąłem transponder ze statego kluczyka i zakodowałem go. Ja też PIN ściągnąłem KKL`em z K+Can commandera, bez żadneo problemu i nauczyłem kluczyk. Dodatkowo pobawiłem się przebiegiem i jeżdżę teraz na 159 000 km ;), oczywiście jak skończę FIS`a to wrócę do 340 000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauka nowych kluczy jest jednoznaczna z wykasowaniem już zapamiętanych i dodaniem wszystkich od nowa.

Stąd też było moje pytanie wcześniej chyba w innych tematach dlaczego piszą, że nie można użyć używanych transponderów skoro swój (jede) też się używa jakoby jeszcze raz.

można użyć starych ja takz robiłem na swoim. Wyjąłem transponder ze statego kluczyka i zakodowałem go. Ja też PIN ściągnąłem KKL`em z K+Can commandera, bez żadneo problemu i nauczyłem kluczyk. Dodatkowo pobawiłem się przebiegiem i jeżdżę teraz na 159 000 km ;), oczywiście jak skończę FIS`a to wrócę do 340 000 :)

A powiedz kolego jaki masz licznik? Z FISem czy bez? Bo tak jak wspomniałem ja mam VDO bez FISa, więc może tylko z nimi chodzi kabel KKL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalnie miałem 1/2 fisa Jager`a i nic nie dało rady z nim zrobić. ale zamontowałem teraz VDO z FIS`em i ściągnąłem PIN KKL`em oraz resztę modyfikacji.

---------- Post dopisany 12-10-2013 at 19:32 ---------- Poprzedni post napisany 11-10-2013 at 22:21 ----------

No i tak jak kolega Marcin wywróżył. Nie miałem anteny do pompki, ale 1 godz. roboty, dwa piny z jakiejś zagubionej kostki, koncentryk, trochę lutowania i ciacchhh :D działa jak należy. Teraz nawet z 10 m otwiera i zamyka. Tutaj mała podpowiedź, dla osób które taką antenę chcą sobie dorobić - ekranu koncentryka nie da się przylutować, bo jest on z aluminium - pozostaje go skręcić i zasisnąć na pinie, oczywiście sygnała jest miedziany i bez problemu można go dolutować do pina.

Dobra rada, ja zrobiłem tak że do sygnału dolutowałem kawałek giętkiego kabelka 0,5 mm2 i dopiero zacisnąłe na pinie, ekran dość głęboko rozciąłem żeby skrętka mi długa wyszła, założyłem koszulkę termokurczliwą na większą część skrętki, a końcówkę ok. 5 mm zacisnąłem na pinie.

W kostce oczywiście czekały 2 miejsca na piny. Koncentryk na drugim końcu również zakoszulkowałem (zrobiłem taki kondonik ;) ), a całość owinąłem taśmą elektryczną samochodową. Całą antenę starałem się tak ułożyć żeby jak najbardziej pionowo szła po karoserii, bo robiąc testy (ułożenie anteny poziomo wzdłuż bagażnika, daje gorszy efekt działania).

Dziękuję za pomocą Marcinowi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktoś podpowiedzieć jak wyjąć płytkę pilota z obudowy?

boję się że się połamie a nie widzę żadnych zaczepów

8966815733_b07ec03449_m.jpg

czy pozycja 11 to są bolce które trzymają płytkę? można je wyjąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 11 to te bolce, u mnie wyszły w jednym pilocie bez problemu podważając nożem, ale w drugim już wyszedł jeden a w drugim bolcu zaczęło pękać gniazdo bolca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak jak piszę, uważaj aby nie pękło. Skleić pewnie można, ale lepiej od początku zrobić to ostrożnie.

Miałem też pilot, ale od passata, ogólnie VW tak ma bo i w Lupo tak miałem, że nie ma bolców. Są, ale plastikowe i "zapiekane" po nałożeniu płytki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem. Dlatego zapytałem o te bolce bo w innych pilotach nie było. Tutaj jeden z tych bolców służy do połączenia z baterią.

Ciekawe jak u mnie zejdzie, po pracy się pobawię. Dzięki.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak odczytać pin z mojej Audi 1995r sedan zwykły licznik bez fisa ? tak samo jak w poradniku ze strony 95?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bo zwrócono i uwagę, który kluczyk działa na częstotliwości 433MHz?

Jest kilka pompek z 433MHz i te dane mam ze strony digakom - digitale automobil kommunikationstechnik , ale numery i częstotliwości kluczyków to już poszukiwania po różnych stronach i wyszło tak, że żaden kluczyk nie ma tych 433MHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...