Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym licznikiem to widać, że to przedliftowy

To jest polift 99r.

Nie wiem co jest z tyłu licznika bo auto tak jak wyjechało z fabryki , tak nigdy nie była w nim żadna śrubka wymieniana .

A u mnie ze zdolnościami manualnymi kiepsko :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pozwólcie ze podepnę się pod temat, audi a4 b5 99r. po lifcie mam pompke 8D0862257C ta pompka nie obsługuje alarmu ani pilota ale ma podpiętą centralke votex która tez nie działa bo nie mam do niej pilota.Ale poprzedni wlasciciel zamontował inną centralke (którą znalazłem przy przekaznikach) ale tylko dwa przewody są wpięte dziala tylko otwórz zamknij z pilota nie ma potwierdzenia kierunkami,jak zamykam kluczykiem to tez nie mam potwierdzenia. Moje pytanie, czy ta pompka 8D0862257C da sie zakodowac zeby bylo potwierdzenie kierunkami otwarcie i zamknięcie z kluczyka. Ewentualnie czy kupic inną aby mozna bylo podpiąc alarm fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest polift 99r.

79765025_2_644x461_licznik_audi_a4_b5_98r_zdjeci.jpg

To jest POLIFT? W sensie ostatniego. Najwyżej lift. Jak się mylę to zakładam nowe konto np. KrólowaBrytyjska :decayed:

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:22 ----------

Witam pozwólcie ze podepnę się pod temat, audi a4 b5 99r. po lifcie mam pompke 8D0862257C ta pompka nie obsługuje alarmu ani pilota ale ma podpiętą centralke votex która tez nie działa bo nie mam do niej pilota.Ale poprzedni wlasciciel zamontował inną centralke (którą znalazłem przy przekaznikach) ale tylko dwa przewody są wpięte dziala tylko otwórz zamknij z pilota nie ma potwierdzenia kierunkami,jak zamykam kluczykiem to tez nie mam potwierdzenia. Moje pytanie, czy ta pompka 8D0862257C da sie zakodowac zeby bylo potwierdzenie kierunkami otwarcie i zamknięcie z kluczyka. Ewentualnie czy kupic inną aby mozna bylo podpiąc alarm fabryczny.

Czy się da zakodować kierunki? hmm, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Podepnij kabel, sprawdź kodowanie i już masz odpowiedź.

Ja jestem zwolennikiem nie babrania się z jakimiś dodatkowymi alarmami raz się uda, że zadziała a raz gryzie jak cholera z instalacją.

No i masz czy nie ten dodatkowy pilot co wygląda jak kloc psu z d*py zwisający.

Z drugiej strony przychodzi rachunek finansowy i pomyśl czy pompka z obsługą pilota i alarmy + alarm + pilot czy dwa się tobie opłaci bo jest to niemały koszt. Chociaż jak dla kogo, jeden sra setkami co godzinę a drugi siedzi na d*pie, nie zarabia nic i odpowiada na posty na forach pomagając innym za frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest obcy układ i to że sygnał zamyka i otwiera drzwi to pompka nic o tym nie wie "w sensie nie jest w stanie wysłać potwierdzenia, co byś nie robił". Centralki mrugają światłami wtedy gdy odbiorą sygnał a nie wtedy gdy uda im się zamknąć lub otworzyć auto. Często jest tak że auto świeci kierunkami a drzwi się nie otwierają. Więc ten sygnał optyczny jest przed sygnałem otwierania i zamykania.

Najczęściej sygnał optyczny wysyłają te dodatkowe centralki. Powinieneś mieć jeszcze co najmniej dwa przewody które musisz podłaczyć do przycisku świateł awaryjnych. Przewody te powinieneś zabezpieczyć bezpiecznikiem ok 10A żeby w razie zwarcia nie narobić sobie szkód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest POLIFT? W sensie ostatniego. Najwyżej lift. Jak się mylę to zakładam nowe konto np. KrólowaBrytyjska :decayed:

Królowo Brytyjska

:facepalm:

aha no tak. Brakuje mu jedynie podświetlenia zegarów na biało. Przecież do 99r były tye zegary nawet w lifcie

innych różnic nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licznik do litrowego wiele mu brakuje, mimo ze auto cale jest po lifcie to licznik jest w 100 % przedliftowy, koniec kropka i tak go należy traktować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

allclustersrev.jpg

backharnessrev.jpg

Nie jedynie, nie jedynie, jeszcze wtyczki z tyłu i ikony na blatach.

---------- Post dopisany at 11:25 ---------- Poprzedni post napisany at 11:18 ----------

Poza analogowym zegarkiem to najbardziej charakterystyczne są ikonki:

PRZEDLIFT:

81_1279542685.jpg

POLIFT:

e73a287cd9cf705ffaf596a2c8969b5e_1000_1000_0_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta centralka ma te przewody które powinny byc wpięte pod kierunki do przełącznika awaryjnych ale poprzedni własciciel tego nie podpinał i ja też na razie tego nie chce. Próbowałem kodowac pompke aby bylo potwierdzenie po kluczyku. Było zakodowane 00002 próbowałem różne kody z pierwszej strony przyjmuje je ale nie ma żadnej różnicy zamyka i otwiera za każdym kodem.

---------- Post dopisany at 17:05 ---------- Poprzedni post napisany at 12:36 ----------

Próbowałem jeszcze raz wpisalem kod 13130 i przy zamknięciu mruga raz a przy otwieraniu nie więc dodałem 04096 lecz pozostało bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się okaże, że potwierdzenie kierunkami jest przy pompkach z pilotem.

Zastanawia mnie po uj komunikowanie kierunkami zamknięcia czy otwarcia w pompce bez pilota skoro stoi się przy drzwiach i widzi czy są czy nie otwarte :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy , jak w temacie. Z dnia na dzień przestał sam działać pilot kluczyk scyzoryk od centrlanego. Auto nie reaguje na wciskanie przycisków na pilocie , nie otwiera ani nie zamyka auta . Próbowałem zakodować jeszcze raz pilot centralnego za pomocą prcedury 2 kluczyków jeden w zamku w drzwiach drugi w stacyjce na 1 pozycji. Czy może wiecie jak sprawdzić czy wysiadł pilot czy coś innego mogło dopaść moje auto.

Skanowałem VAGiem 35-Central L:ock i wywala mi tylko jeden błąd :00955 - Key 1, 09-00 - Adaptation Limit Surpassed;. Auto mogę zamknąć ale tylko za pomocą włożenia fizycznie kluczyka do zamka drzwi . Proszę o podpowiedzi i pomoc .,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) przestał sam działać pilot kluczyk scyzoryk od centrlanego. Auto nie reaguje na wciskanie przycisków na pilocie , nie otwiera ani nie zamyka auta .

2) Próbowałem zakodować jeszcze raz pilot centralnego za pomocą prcedury 2 kluczyków jeden w zamku w drzwiach drugi w stacyjce na 1 pozycji.

3) Czy może wiecie jak sprawdzić czy wysiadł pilot czy coś innego mogło dopaść moje auto.

4) Skanowałem VAGiem 35-Central L:ock i wywala mi tylko jeden błąd :00955 - Key 1, 09-00 - Adaptation Limit Surpassed;.

Odpowiem od tyłu:

4) Ten błąd niby ma coś wspólnego z niedziałaniem pilotów, ale nie raz mi się zdarzał przy dodawaniu i później wszystko OK. Wykasuj go i spróbuj jeszcze raz.

00955 - Key 1: Adaptation Limit Surpassed

Possible Symptoms: Key/Remote Control not operational

Possible Causes : Key/Remote Control not matched or Key/Remote Control operated too often while Out of Range

Może to ma coś wspólnego, nawet z kodem tego błedu, ale zdarza mi się, że jak klikam sobie idąc do samochodu sprawdzając z jak daleka zadziała pilot to później nie działa wcale. Oczywiście wszystko wraca do ładu po odpaleniu samochodu i przejechaniu się, wtedy normalnie mogę zamknąć a później otworzyć.

3) Sprawdzenie nadawania pilota poprzez vag w B5 jest niby możliwe, ale szukając po kanałach pokazało co innego, chyba, że ktoś wie coś innego. Tylko specjalistyczne urządzenia.

2) Jak widzisz tych procedur jest już co najmniej 2, więc sprawdź więcej niż jedną.

1) No to najbardziej banalną jest sprawdzenie czy baterie dalej działają.

---------- Post dopisany at 22:57 ---------- Poprzedni post napisany at 22:12 ----------

Trochę zmienia się moje postrzeganie dodawania pilotów a to wszystko dzięki/przez was :D

Muszę wypróbować to w najbliższym czasie, ale póki co pogoda nie bardzo nastraja do tego.

Dodam jeszcze tłumaczenie z ross-tech dla Audi A4/S4/RS4 (8D) 1995 - 2001:

Czyszczenie zdalnego sterowania

Wymazywanie zapamiętanych pilotów, np. w razie zgubienia kluczyka z pilotem.

Wymagania:

- Włączony zapłon.

1) Ręcznie/mechanicznie zamknij drzwi kierowcy od zewnątrz kluczykiem.

2) Naciśnij przycisk "otwórz" na pilocie pięć razy co sekundę, przez sekundę.

3) Odczekaj 6 sekund a następnie naciśnij przycisk "otwórz" jeden raz aby zatwierdzić procedurę czyszczenia.

Wszystkie zapamiętane piloty są teraz wymazane, centralny zamek nie powinien być teraz możliwy do operowania pilotem zdalnego sterowania.

------------------------------------------------------------------------------

Synchronizacja pilotów zdalnego sterowania

- Naciśnij dowolny klawisz na pilocie.

Jeśli pojazd nie reaguje na otwieranie lub zamykanie:

- Zamknij i otwórz pojazd w przeciągu 30 sekund używając kluczyka w zamku drzwi kierowcy.

- Teraz sprawdź funkcję synchronizacji pilota.

------------------------------------------------------------------------------

Dopasowywanie pilotów zdalnego sterowania

Wymagania:

- Włączony zapłon,

- Posiadane 2 kluczyki.

Włączamy VAG:

[select]

[35 - Central Locking]

[Measuring Blocks - 08]

Grupa 003

[Go!]

Wartość w [ polu 2 ] pokazuje ile pilotów zdalnego sterowania zostało dopasowanych i na której pozycji pamięci. (np. "0001" wskazuje jeden pilot na pierwszej pozycji, czyli jeśli dodaliśmy dwa piloty to mamy 0011).

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

- Zostaw kluczyk na zapłonie.

- Zamknij samochód z zewnątrz w zamku drzwi kierowcy używając nowego, niedodanego kluczyka.

- Naciśnij przycisk "OTWÓZ" na tym kluczyku w ciągu 5 sekund na tyle często, aby osiągnąć następną pozycję pamięci (tak, więc jeżeli wartość w [ polu 2 ] to 0001, należy nacisnąć przycisk "OTWÓRZ" w kluczyku 2 razy, aby umieścić nowy klucz w pozycji pamięci 2).

Podczas tego samochód może dawać różnego rodzaju znaki po naciśnięciu przycisków jak np. mruganie światłami czy sygnał klaksonem itp. U mnie nic nie pokazuje, ale zawsze wszystko działa.

- Odczekaj 5 sekund i naciśnij przycisk "OTWÓRZ" aby odblokować drzwi.

- Wyłącz zapłon i wyciągnij kluczyk.

- Naciśnij "ZAMKNIJ i OTWÓRZ" w wyjętym z drzwi kluczyki.

- Włóż kluczyk z drzwi w stacyjce i włącz zapłon (bez odpalania samochodu).

Włączamy VAG:

[select]

[35 - Central Locking]

[Measuring Blocks - 08]

Grupa 003

[Go!]

Wartość w [ polu 2 ] powinna teraz wskazywać 0011 pokazując tym samym, że stary kluczyk (ten co był w stacyjce) jest dopasowany na pozycji pierwszej a nowy kluczyk (ten z drzwi) został dopasowany na pozycji drugiej.

Upewnij się, że nowe piloty są zawsze kodowane w wolne pola pamięci (czyli tam gdzie grupa 003 pokazuje zera w polu 2).

Jeśli zajęta pozycja zostanie użyta (czyli ta, która wskazywała w grupie 003 w polu 2 jedynkę), zakodowany na tym polu pilot przestanie działać.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Ori tekst:

Remote Control Clearing

Clearing of all memory potions, e.g. in case of a lost key.

Prerequisites:

Ignition ON.

Mechanically lock the car from the outside using the driver-side lock.

Press the remote control "unlock" button five times at one second intervals.

Wait 6 seconds, then press remote control "unlock" button one more time to confirm this clearing procedure.

All memory positions are now erased, central locking should not be operational via remote control.

Remote Control Synchronization

Press any button on remote control.

If vehicle does not respond by locking or unlocking:

Lock and unlock vehicle within 30 seconds using driver-side lock.

Now check function of synchronized remote control.

Remote Control Matching

Prerequisites:

Ignition ON.

Two vehicle keys present.

[select]

[35 - Central Locking]

[Measuring Blocks - 08]

Group 003

[Go!]

The value in field 2 shows how many remotes have been matched and in which memory positions (for example, "0001" indicates 1 transmitter in position 1).

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Leave the key in the ignition ON

Lock the car from outside using the new, unmatched key in the driver-side door lock.

Press the UNLOCK button on the new key within 5 seconds often enough to reach next memory position (so, if the value in field 2 was 0001, you should press the new key's unlock button twice, to put the new key in memory position 2).

The car may give you some sort of acknowledgment as the button is pressed (lights flash, horn beep, etc.)

Wait 5 seconds and press the unlock button on the new key to unlock the door.

Turn the ignition key to OFF and remove the old key.

Press LOCK and UNLOCK with the new key.

Insert the new key in the ignition and turn to the ON position (do not start car).

[select]

[35 - Central Locking]

[Measuring Blocks - 08]

Group 003

[Go!]

The value in field 2 should now indicate 0011 in the example used, showing the old key still matched in position 1 and the new key matched in position 2.

Make sure that new keys are always coded into free memory positions (where there is a zero in Group 003, field 2). If occupied positions (distinguishable by a "1") are used, the transmitter previously coded to this position will no longer work.

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8L0 862 257 "G" - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433,92 MHz) Zamiennik do wszystkich 8L0. z czego wcześniej się nie dawało dodać +00001 i +00256. Może to kwestia dodania alarmu.

Taką sama pompkę mam na sprzedaż jakby co.

Ile chcesz za ta pompkę

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8L0 862 257 "E" - 1996-1997 - Bez alarmu. Pilot - brak.

Jeżeli mam do czynienia z takim sterownikiem, to jest możliwość aby uruchomić scyzoryk, czy pozostaje zmiana sterownika ? Dodam, że mam fabryczny alarm ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie pmpke cz 8L0 862 257 "L" - 1997-1999 - Bez alarmu. Pilot - brak. czy bede mógł bezproblemowo włożyć do siebie 8D0 862 257 "E" - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. kostki wygladaja tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz za ta pompkę

Już sprzedana jakiś czas temu. Mam tylko nadzieję, że nie spalą i tej bo mieli przeciek w instalacji przez co spalili poprzednią, spalili, nie tylko pękł wirnik.

8L0 862 257 "E" - 1996-1997 - Bez alarmu. Pilot - brak.

Jeżeli mam do czynienia z takim sterownikiem, to jest możliwość aby uruchomić scyzoryk, czy pozostaje zmiana sterownika ? Dodam, że mam fabryczny alarm ...

Ale masz "E" zamontowane czy kupione? Bo ta pompka z tego co wiem to pilota nie obsługuje bo nie posiada w sobie radia, no i nie będzie współpracować z alarmem.

mam u siebie pmpke cz 8L0 862 257 "L" - 1997-1999 - Bez alarmu. Pilot - brak. czy bede mógł bezproblemowo włożyć do siebie 8D0 862 257 "E" - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. kostki wygladaja tak samo

Sprawa wygląda tak, że sama pompka działać będzie. Pytanie zostaje tylko takie czy w instalacji masz wszystkie przewody jak należy. Chociażby sama antena. Jeśli miałeś pompkę bez pilota to możliwe, że anteny nie ma, nie pamiętam tylko jak z pozostałymi przewodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz za ta pompkę

Już sprzedana jakiś czas temu. Mam tylko nadzieję, że nie spalą i tej bo mieli przeciek w instalacji przez co spalili poprzednią, spalili, nie tylko pękł wirnik.

8L0 862 257 "E" - 1996-1997 - Bez alarmu. Pilot - brak.

Jeżeli mam do czynienia z takim sterownikiem, to jest możliwość aby uruchomić scyzoryk, czy pozostaje zmiana sterownika ? Dodam, że mam fabryczny alarm ...

Ale masz "E" zamontowane czy kupione? Bo ta pompka z tego co wiem to pilota nie obsługuje bo nie posiada w sobie radia, no i nie będzie współpracować z alarmem.

mam u siebie pmpke cz 8L0 862 257 "L" - 1997-1999 - Bez alarmu. Pilot - brak. czy bede mógł bezproblemowo włożyć do siebie 8D0 862 257 "E" - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. kostki wygladaja tak samo

Sprawa wygląda tak, że sama pompka działać będzie. Pytanie zostaje tylko takie czy w instalacji masz wszystkie przewody jak należy. Chociażby sama antena. Jeśli miałeś pompkę bez pilota to możliwe, że anteny nie ma, nie pamiętam tylko jak z pozostałymi przewodami.

Kupuje pompkę z antena wiec chyba da rade ogarnąć to jak myslisz

Wysłane z iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da ogarnąć ;)

Ja już ogarniałem pompkę, alarm, tempomat, fis i podgrzewane fotele, no i ostatnio nie ori radio, więc się daje wszystko zrobić.

Już nie pamiętam czy w tym czy w innym wpisie, ale znajdziesz rozpiskę pinów i sam zobaczysz po niej gdzie podłączyć antenę.

---------- Post dopisany at 01:06 ---------- Poprzedni post napisany at 01:04 ----------

Jakby co to tutaj wstawiałem rozpiskę pinów pompki.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/alarm-montaz-ori-instalacji-alarmu-285854/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie bo nie bardzo mogę znaleźć odpowiedzi . Jak kupiłem samochód miałem tylko 1 kluczyk normalny , jeśli chciałbym dorobić sobie taki sam kluczyk jaki byłby koszt tego?

Druga sprawa to jest to że dostałem do samochodu jeszcze kluczyk elektroniczny , który nie posiada grotu , i prawdopodobnie jest rozkodowany bo nie działa , jaki byłby koszt dokupienia grotu i ewentualnych robót przy nim?

Przepraszam ale jestem zupełnie zielony w tych kwestiach i nawet z tym poradnikiem nie potrafię sobie odpowiedzieć na to pytanie

Licze na Waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w temacie, ale nie było konkretnej odpowiedzi, w liczniku VDO bez FIS, tak samo z czytam PIN jak w instrukcji na 1 stronie ?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz 1996 i jeszcze piszesz o tym bez FIS kompletnie, wiec tym na diodach led, które podświetlają konkretną kontrolkę.

Powiem, że tego problemu nie przerabiałem ani chyba nikt inny nie pytał, więc co, najlepiej spytaj w temacie o wymianie licznika na pełny FIS. Sam jestem ciekaw odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...