Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

na liczniku bez fis z czerownym podswietleniem vdo chyba jest, z analogowym zegarkiem czyli najzwyklejszy zwyklak jaki byl montowany 97-99 i to w a3 , to przeczytalem pin normalnie, na przedlifcie totalnym jeszcze nie sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak właśnie piszecie, jest to najzwyklejszy licznik jakby był montowany w tym autku, jak dojdę do kabelka i sprawdzę czy da się sposobem który jest tu opisany i dam znać co i jak :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć , czy jak mam pilot ( scyzoryk) bez grota , i przełoże elektronikę do obudowy z grotem , to będę mógł go zakodować w normalny sposób , czy będę do tego potrzebował kodu pin albo będę musiał oddawać do jakiegoś serwisu , czy po prostu będę mógł zrobić to sam bez pomocy żadnych specjalistów?

Jestem kompletnie zielony w tych sprawach ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PIN jest potrzebny tylko i wyłącznie do ZAKODOWANIA / ZAPAMIĘTANIA / PRZYUCZENIA czy jak jeszcze to nazwiesz pastylki IMMO do licznika/komputera.

Elektronika pilota nie ma z PINem nic wspólnego i odpowiada tylko i wyłącznie za otwieranie/zamykanie drzwi i łączy się z pompką centralnego zamka.

Sądzę, że ten temat został wyczerpany w pierwszym poście i nie ważne jak zielonym by się nie było z takim opisem da radę każdy. Wystarczy czytać i zrozumieć a nie tylko przelecieć i od razu pytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin tak jak mówiles loteria z tymi kluczykami, raz dzialal jeden raz drugi, nie moglem zrobic tak zeby oba dzialaly, w jednym momencie nawet oba nie dzialaly :decayed: najlepsze ze chyba przyuczany byl klucz który byl w stacyjce a nie w drzwiach :decayed: drugie nacisniecie ktore mialo trwac 15 sekund trwalo tylko 3 bo wymuszal to zamek ktory sie otwieral i przekrecal mi klucz sam w dzrwiach , po jakichs 5 probach udalo mi sie zakodowac oba klucze zeby dzialaly:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo, 5 prób :D ustanowiłeś nowy rekord :D A próbowałeś każdego z tych sposobów?

W swoim raz udało mi się za pierwszym razem, ale to też traktuję za przypadek, ale w A3 próbowałem 40 minut i uj, poddałem się oddając zakodowany tylko jeden.

Mi się wydaje, że wszystkie sposoby były pisane metodą prób i błędów i tak właściwie ich autorzy sami nie wiedzą co przyniosło efekt.

Nawet autorzy oryginalnej instrukcji chyba nie do końca wiedzą jak to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w a3 to robilem z 99 r przedlift , jakies 3-4 minuty mi to zajelo, probowałem tylko sposobu twojego , tych z rosstechu czy instrukcji niet :decayed:

ale mówie zdziwilo mnie ze drugie nacisniecie trwalo jakies 3 sekundy a nie 15 bo samochód mi na to nie pozwolil bo przekrecil kluczyk w pozycje neutral ale nie pamietam czy wlasnie trzymanie dalej do 15 sekundy wcisnietego guzika cos zmienialo nizeli puszczanie po 3 sekundzie w chwili obrotu klucza, nie chce juz kombinowac bo skoro mówisz ze w a3 nie zakodowales po 40 minutach a mi sie udalo to zostawiam tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano faktycznie ten ruch trwa szybciej jak piszą. Kluczyk palce chce połamać :P

Ja może w najbliższy weekend pokombinuję z tym z ross-tech bo jest w miarę prosty a wydaje się najlepiej napisany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem jeszcze zakodowac go do immo ale zrezygnowałem bo to nie moje auto, a drugie w warsztacie wiec nie chcialem zostawic wujka bez auta w razie nie powodzenia bo to a3 , licznik przedliftowy i takie tam, wiec zostawilem to na inny raz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi jeszcze podrzucili A3 z wymienianymi drzwiami i ktoś d*py dał z podłączeniem pneumatyki przez co wirnik kręcił się bez stopu ciśnieniowego, więc sobie pękł, kupili ode mnie pompkę z wymienionym ( tym lepszym ;) wirnikiem) i jak adaptowałem to też miałem spore przerwy aby przeczekiwać to długie dmuchanie ;/

U siebie też muszę sprawdzić bo chyba też mam jakiś przeciek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas montazu elektryki z tylu jak krzywo zlozylem harmonijke w drzwiach tylnych gdzie szla rurka z powietrzem i podczas zamykania drzwi rozszczelniala mi polaczenie i slychac syczenie bylo stojac 5 metrów od auta

ale mimo spieprzania powietrza zamykalo normalnie i otwieralo w "normalnym" czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, będzie to robić szybko, tylko, że ewidentnie słychać, że pompka za długo już po pracuje i nawet w błędach mam, że przekracza czas pracy.

Rurka kierowcy i wlewu odpada bo natychmiastowo się pompka wyłącza, stawiam na drzwi pasażera albo łączenia w nogach pasażera z tym, że nic nie słychać aby syczało. ;/

---------- Post dopisany at 22:46 ---------- Poprzedni post napisany at 22:45 ----------

Jak weekend będzie ciepły to ogarnę temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny tutorial, wielkie dzięki. Kupiłem swoją srebrną piękność z jednym kluczykiem (rok produkcji 1996 model 1997, AFN, Avant, licznik najprostszy z możliwych). Ostatnio immo nie za dobrze współpracuje (i.e. pozwala uruchomić auto po 3-4 próbach, wcześniej mruga kontrolka immo, próba odpalenia powoduje natychmiastowe zgaszenie silnika i w konsekwencji bączka z wydechu), więc pora wymienić pastylkę. A skoro tak piękny temat jest na forum, to aż chce się robić ;) i dorobić "po taniości" kluczyki.

Do kluczyka mam pilot centralnego/alarmu. Nie jestem pewien czy to sam central czy wręcz alarm bo otwieram/zamykam bez problemu, z potwierdzeniem kierunkami. Natomiast gdy zamknę pilotem a otworzę kluczykiem, to mogę odpalić i po odpaleniu jadę z awaryjnymi (ale bez syreny, takowej nie widziałem)... czy taki pilot był jakimś elementem wyposażenia w miarę standardowego?

Pytanie zasadnicze czy da radę zrobić to po taniości czy koniecznie szukać alternatywy?

Oraz zdjęcie kluczyka i pilota

34rt82a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak wygląda kluczyk z drugiej strony. Masz tam jakiś przycisk?

We wczesnych modelach była też opcja centralnego zamka z pilota, ale pilot był na IR czyli jak pilot do TV, później już chyba tylko radiowe.

Podaj też numer z pompki centralnego zamka to od razu będzie wiadomo czy masz w ogóle masz ori alarm bo sam centralny to raczej standard.

Z tym immo to się pojawiło czy już tak było? Bo to może nie być wina transpondera a problem może leżeć gdzie indziej.

Ten pilot wygląda na jak najbardziej dokładany, więc może się coś z tym dokładanym alarmem dzieje.

Zasadnicza odpowiedź na zasadnicze pytanie. Wszystko się da zrobić po taniości, pytanie tylko gdzie jest próg taniości. Cennik kluczyków to odsyłam do alledrogo. Wyrezanie kluczyka to już zależnie od cennika lokalnego zakładu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a co moze byc u mnie nie tak...wczesniej walczylem z podlaczeniem elektryki jak zmienilem klape z przedlifta na polifta,ale z tym poradzilem sobie dzieki paru osoba.....i tak mialem pompke z literka B i piloty na 3 przyciski wszystko podlaczylem klamki w klapie i zamek i dzialalo pieknie z pilota itd...pompka zostala zalana woda pewnego razu, elektronika poszla papa....kupilem pompke z tym samym nUMEREM CZYLI 8d0....b CZYLI TO SAMO CO WCZESNIEJ BYLO....I MAM PROBLEM......auto nie reaguje na pilota brak zamykania i otwierania z pilotow,brak zamykania centralnego i otwierania z drzwi kierowcy....dziala tylko manual czyli zamykam i otwieram drzwi kluczykiem....z klapy dziala mi tylko zamykanie czyli przekrece w prawo i zamyka mi wszystkie drzwi i klape ale jak wezne w lewo to juz nie otwiera auta...klape moge otworzyc manualnie tylo z zamka jak na maxa przekrece kluczyk w lewo....kurna co moze byc grane bo niemam sily juz do tego centrala....kupil bym cos z allegro jakas nie ori centralke ale niemam gwarancji ze zadziala jak mi takie cyry sie dzieja.......wczesniej przed zalaniem mialem wszystko sprawne zamki,klapa,domykanie szyb po przytrzymaniu przycisku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może obsrana pompkę kupiłeś , żeby wykluczyć awarie pompki musisz kupić jeszcze jedna i zobaczyć co na niej się będzie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wątpię aby poszło coś dalej, bezpieczniki to tylko dla pewności sprawdź.

Jeśli wcześniej działało, ale pompka zalana i przestało, wymieniłeś pompkę i dalej nie działa to stawiam, że ta nowa pompka też wadliwa.

Kodowanie wpisałeś? Piloty dodałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wątpię aby poszło coś dalej, bezpieczniki to tylko dla pewności sprawdź.

Jeśli wcześniej działało, ale pompka zalana i przestało, wymieniłeś pompkę i dalej nie działa to stawiam, że ta nowa pompka też wadliwa.

Kodowanie wpisałeś? Piloty dodałeś?

z kodowaniem nic nie kombinowalem z pilotami tez bo jak wchodzilem w vaga to niby widzialo wszystkie 3 piloty...i uznalem ze jak pompka taka sama to nie bedzie problemu.....kurna wkurza juz mnie ten centralny.......bede musial z kims podmienic pompke i zobacze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie dodałeś pilotów do nowej centralki to jak ma działać :decayed:

Pompka ma zakodowane ale stare piloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale by chociaż po zamkach klucze latały normalnie a tu d*pa , poczekaj jeszcze raz przeczytam

---------- Post dopisany at 11:59 ---------- Poprzedni post napisany at 11:58 ----------

k**wa ale daun ze mnie , c**jowo przeczytałem, no trzeba klucze zakodować i latać będzie wsio , myślałem ze po zamkach też niee lata :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...