Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

I to jest właśnie magia tego typu robót, zawsze coś się dziwnego dzieje i każdemu coś innego.

Czemu nie przyjmuje kodu, nie wiem, czy każda pompka obsługuje każdą funkcję, nie wiem, tego to i chyba w ASO ci nie powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Chcę sobie "dołożyć" pilota do swojego avanta, bo firmowo go nie było. Mam pompkę o oznaczeniu 8L0.862.257 E. W pierwszym poście jest informacja, że pompka 8L0.862.257 G jest zamiennikiem do wszystkich 8L0.

I teraz pytanie. Czy mogę zamiast swojej pompki wstawić tę i wszystko będzie chodziło, jak trzeba? I czy są jeszcze jakieś inne pompki, które mógłbym wstawić zamiast swojej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8L0 .. E to tylko centralny bez opcji alarmu i pilota,

Wstawiasz jakąkolwiek z listy byle miała obsługę pilota i dokupujesz pilota o takiej samej częstotliwości. Reszta - kodowanie, dodawanie itd według instrukcji z 1# postu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety taką ubogą mam wersję autka pod tym względem, ale już niedługo się to zmieni, bo kręcenie kluczem męczy ;)

Dzięki za szybką odpowiedź.


I już pompka zmieniona. 8L0... "G". Wszystko śmiga. Powinna jeszcze tylko sygnalizować kierunkami otwarcie i zamknięcie drzwi, a nie robi tego. Kombinowałem na różne sposoby, ale nie chce chodzić. Możliwe jest, że brakuje przewodów od kierunków do pompki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź uzupełnij profil bo się okaże, że ja piszę, że być powinny a ty będziesz mieć przedlifta a tam głowy nie dam, że jest tak samo. No raczej jest.

A kodowanie jakie masz w pompce?

Teoria:

+00002 - DWA - Potwierdzenie kierunkami aktywacji (DWA - to fabryczny alarm)

+00512 - sygnał kierunkowskazami [1x] potwierdzenie zamknięcia drzwi

+04096 - sygnał kierunkowskazami [2x] potwierdzenie otwarcia drzwi

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto to przedlift z 1997r. Pierwotnie brak sterowania pilotem, teraz zamontowana pompka, jak wyżej z pilotem i obsługą alarmu. Wszystkie opcje w kodowaniu włączone. Pierwotne kodowanie pompki to: 13130, ale trochę je okroiłem, żeby nie było kodowania na kierownicę z prawej strony itd.

Domykanie szyb z pilota i otwierania śmiga. Kierunki nie migają ani przy zamykaniu, ani przy otwieraniu. Jak nie ma kabli, to sobie pociągnę, ale jak są, to co tu dalej myśleć, żeby to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś to ktoś już coś pisał o kierunkach. Jako, że nie mam przedlifta to nie kolekcjonuję wiedzy na jego temat a teraz grubo nie mam czasu się bawić w szukanie, więc zostaje jedynie samodzielne przejrzenie tego i innych tematów no i oczywiście schematów.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin jak momtowalismy nowa pompkę u mnie to

Migacze działały bez problemów tylko ze pompka była zrywania pamietasz wiec myśle ze kable sa na bank

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Auto to przedlift z 1997r. Pierwotnie brak sterowania pilotem, teraz zamontowana pompka, jak wyżej z pilotem i obsługą alarmu. Wszystkie opcje w kodowaniu włączone. Pierwotne kodowanie pompki to: 13130, ale trochę je okroiłem, żeby nie było kodowania na kierownicę z prawej strony itd.

Domykanie szyb z pilota i otwierania śmiga. Kierunki nie migają ani przy zamykaniu, ani przy otwieraniu. Jak nie ma kabli, to sobie pociągnę, ale jak są, to co tu dalej myśleć, żeby to uruchomić?

Daj zdjęcie kostek z kablami porównam u siebie :)

Założyłeś alarm ?

Zakoduj ja na chwile jako gola bez niczego z samymi mogaczami i zobacz czy działają bo moze cos blokuje

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez prezesik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro zerknę, bo tu Marcin umieścił rozpiskę pinów pompki, to porównam, czy u mnie te przewody. Jak będą, to znaczy, że trzeba grzebać przy kodowaniu. Jutro już na to zerknę, bo ciemno, jak w d...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam takie urwanie zada, że nie ogarniam kuwety, no ale faktycznie było.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Założyłeś alarm ?

Zakoduj ja na chwile jako gola bez niczego z samymi mogaczami i zobacz czy działają bo moze cos blokuje

Alarmu nie zakładałem. Tylko pompkę podmieniłem. Nie mogę wyrzucić z kodowania tego:

+00002 - DWA - Potwierdzenie kierunkami aktywacji alarmu, zamknięcia drzwi (DWA - to fabryczny alarm),

+00008 - DWA - aktywacja alarmu (Da się dodać jeśli jest zamontowany),

Po odjęciu tych wartości, nie przyjmuje nowej liczby, a powraca do tej, która była.

Domyślam się, że w pierwotnym kodowaniu musiało to być, bo pompka obsługuje alarm, więc fabrycznie kodowanie musi uwzględniać ten moduł. Chyba, że ktoś w fabryce wstawił pompkę, obsługującą alarm, a samego alarmu już nie.

Jeszcze jutro spróbuję wyzerować kodowanie, bo dziś tego nie zrobiłem i wtedy zakodować na nowo, według tych opcji, które chcę.

Tylko nasunęło mi się pytanie: czy muszę mieć włączone +00002? To jest od alarmu, którego nie mam, więc chyba to powinno być wyłączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli coś jest oznaczone jako DWA a nie masz alarmu to nie dodajesz.

Zakoduj 00000 a później liczę jaką chcesz.

Bo do kierunków otwierania i zamykania masz osobne kody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Jutro spróbuję jeszcze zakodować od 00000 i zobaczę, co wyjdzie z tego.


I sprawa się rozwiązała. Nie mam doprowadzonych przewodów od kierunków do pompki i dlatego nie migają mi. Jak się cieplej zrobi, to poprawię tą niedoskonałość.

Teraz jeszcze jedna rzecz mi wyszła - słaby zasięg. Doczytałem tu o antence, ale już nie dopatrzyłem się, jak ona jest skonstruowana. Trzeba dokupić tę antenkę czy można ją dorobić samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz z kabla i wpinasz w pompkę jest na forum opisane pozniej poszukam nawet nie wiem czy w tym temacie Marcin o tym nie pisal popatrz na poczatku

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Co sie stało z 1 postem w tym temacie bo nie widze go czy mi sie cos zepsuło

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego posta wcięło tylko na taptalk'u :kwasny: . Btw opis co do antenki jest w temacie :wink:

Edytowane przez mo2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś widziałem, ale nie było nic o przekroju i długości kabla, a to pewnie ma wpływ na zasięg. Do tego nie doczytałem też jak zakończyć ten kabel. Czy połączyć oba kable czy zostawić niepołączone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu to na ori antence nie jest za dużo, kilka metrów z uwagi na bezpieczeństwo. Tak pisali w instrukcji.

Oczywiście jak przyłożysz pilot do głowy to masz kilkanaście i więcej metrów. Przydatne jak nie jestem pewien czy zamknąłem samochód a nie chce mi się śmigać na dół sprawdzać. :P

W teorii wystarczyłby zwykły przewód, ale z uwagi na ekranowanie lepiej kupić jakiś najtańszy chudy kabelek antenowy z ekranem i już mamy antenkę.


PIN 1 - 0,5 mm² - Antena / sygnał, czyli rdzeń przewodu.
PIN 7 - 0,5 mm² - Antena / ekran, czyli oplot, nie wiem jak to wytłumaczyć lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 3 kluczyki i cos takiego jak blaszka na ktorej jest jakiś kod. od czego to jest?? od radia???

Edytowane przez rafal9119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...