Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra nie ma co się mazać. I tak obie juz rozbite to co to debatować. Bediks podeślę nowa i będę walczył dalej.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyciągał ktoś z Was Pin z puszki immo w przedlifcie? Nie mam pinu, a chcę dorobić komplet kluczy. Za jedną sztukę krzyczą u mnie 150zl, to trochę przesada. Klucze mam, tylko pastylki muszę dokodowac. Jak się dostać domowym sposobem do tego pinu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie wyciąga się z zegarów, a z puszki immo. Z zegarów da się ogarnąć nawet zwykłym KKL, ale przy puszce wyczytałem, że tylko wylutowanie pamięci. I teraz szukam kogoś, kto ogarniał taki temat, bo może się pomylili i bez wylutowania pamięci się uda.


Tu nie wyciąga się z zegarów, a z puszki immo. Z zegarów da się ogarnąć nawet zwykłym KKL, ale przy puszce wyczytałem, że tylko wylutowanie pamięci. I teraz szukam kogoś, kto ogarniał taki temat, bo może się pomylili i bez wylutowania pamięci się uda.

Dobra.... Pin już wyciągnięty. Tak bynajmniej mi się wydaje.

Info dla posiadaczy przedliftów. Żeby wyciągnąć PIN z białej puszki, potrzebny jest zwykły kabelek KKL i programik VAG EEPROM Programmer v1,9g (dostępny na necie). Wystarczy się podpiąć pod złącze, w opcjach programiku zaznaczyć opcję komunikacji przez USB i zczytać EEPROM ImmoBox. Po chwili program zczyta EEPROM Immo i wynajdzie PIN.

Tylko teraz pojawia się kwestia, czy ten pin jest poprawny? Wpisywałem odczytany PIN i w zasadzie nie mam w sterowniku żadnej informacji, czy jest on poprawny. Po wpisaniu przypadkowego ciągu liczb, pojawił się komuinikat:

"Warning!
Login lost due to dropped session.."

Po wpisaniu PINu, takiego komunikatu nie było. Czy mogę mieć pewność, że odczytany PIN jest prawidłowy? Czy jeśli PIN jest niewłaściwy i będę chciał zakodować kluczyki, to coś się możę spiep.... (rozkodują mi się kluczyki i nie odpalę auta?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po czym poznać, że się loguje? Wpisywałem dziś ten PIN i nie ma żadnej różnicy. Jeśli chodzi o opcje adaptacji, to jest ona też aktywna bez wpisywania PINu. Nie chcę czegoś skopać, bo jak mam zły PIN i mi się klucze nie zalogują, to będę musiał kombinować, żeby auto odpalić. Jest jakaś opcja, żeby poznać, czy się zalogowałem? W liczniku jest prosta sprawa, bynajmniej u mie. Po wpisaniu błędnego PINu, nie można się połączyć ze sterownikiem do czasu odpięcia klemy od aku. Tu nic takiego nie ma, poza komunikatem, którego nie bardzo rozumiem.

Edytowane przez fragless1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem. I pinem też loguję się do 25. Tylko jest kwestia, jak poznać, czy się zalogował czy nie? Na kanale 1 w adaptacji immo mam wartość 3, więc są zakodowane 3 kluczyki. Przy kodowaniu nowych kluczy muszę zmienić wartość na określoną liczbę kluczy do zakodowania (max.4). Wszystko to ogarniam, ale nie wiem, czy program dobrze mi wyciągnął PIN i stąd moje obawy. Jeśli wyciągnął dobrze, to ok, ale jak się pomylił, to mogę mieć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste

Skoro sie logujesz nim i nie wyskakuje error to musi byc ok , tak jak piszesz ze po wpisaniu czego innego wyskakuje error to masz odpowiedz na swoje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Możesz jeszcze napisać, co się stanie, jak pin będzie nieprawidłowy i spróbuje zakodować klucze? Rozkoduje mi dotychczasowe klucze czy nie przyjmie żadnej wartości i wyrzuci błąd, a dotychczasowe klucze będą dalej zakodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, jak to wygląda, więc wolę się upewnić, żeby nie uwalić sobie czegoś. Lepiej zapytać raz więcej i być pewnym, niż później na forum pisać - pomocy, bo uwaliłem sobie coś tam....

Jak się nie da nic uwalić, to po przyjściu nowych pastylek będę kodował dodatkowe dwa kluczyki.

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy pompka "8L0 862 257 K" będzie działać w polifcie? są jakieś duże różnice w pompkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że wcześniej padały pytania czy 433MHz i 433,92MHz to to samo. Otóż obecnie mam pompkę 8D0 862 257 B (433MHz) która współpracuje z pilotem 4D0 837 231 A (433,92MHz wg. rozpiski w pierwszym poście) i oba współpracują ze sobą bez problemów. Wiem bo na dniach właśnie kodowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam inny problem.
Włożyłem nowa pompke Do Audi mailem z koncówka G a wsadziłem te z koncówka B.
Do tego kupiłem pilot na 3 przyciski,
Wziąłem sie za zaprogramowanie pilota.
Wszystko jak na pierwszej stronie. Podlaczam Vaga wchodze w recode i wpisuje wartosc 00000 bo samo 0 nie chciało przejsc.
Daje do it. Wychodze z vaga i auta. Klikam pilot z nadzieja, że nie zadziała. I zdziwko On nadal działa;/;/
Nie mam pojecia co zrobic. Zrobiłem wsio jak na pierwszej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja mam inny problem.

Włożyłem nowa pompke Do Audi mailem z koncówka G a wsadziłem te z koncówka B.

Do tego kupiłem pilot na 3 przyciski,

Wziąłem sie za zaprogramowanie pilota.

Wszystko jak na pierwszej stronie. Podlaczam Vaga wchodze w recode i wpisuje wartosc 00000 bo samo 0 nie chciało przejsc.

Daje do it. Wychodze z vaga i auta. Klikam pilot z nadzieja, że nie zadziała. I zdziwko On nadal działa;/;/

Nie mam pojecia co zrobic. Zrobiłem wsio jak na pierwszej stronie.

skoro działa to w czym problem?

wpisz kodowanie (bez zerowania) jakie chcesz mieć w pompce i tyle

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego działa ale stary pilot na 2 przyciski. Ten na 3 guziki nie chcę się zaprogramować.

Wysłane z mojego HTC Wildfire S A510e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam pytanko kupiłem audi a4b8 natomiast moja znajoma tez jakis czas temu kupiła podobne b8 lecz jej ukradli wiec podarowała mi kluczyki po swojej b8 i teraz moje pytanie chciałbym zakodować te kluczyki wymienic groty wie ktoś moze ile take coś kosztuje i kto moze mi to zrobic z okolic Wrocławia Nysy strzelina Dzierżoniowa klodzka bo do tych miejscowości mam najbliżej no i niewiem czy to wszystko bo jedni mówią ze samo programowanie nic nieda wraz z kupnem grota jesli kluczyki są używane a chce wiedzieć ile takie cos kosztuje jak sie ma używki dodam zdjęcie kluczyka
nadmienię że kluczyki mają podobne numery
75b18f752a09098ee1dc8caf1d49fc07.jpg

Jesli ktoś mi moze pomóc to z chęcią ja po służę kiedyś swoją wiwdzą na inny temat Przyznam ze jestem lekko zdesperowany bo niewiem zbyt wiele a słyszałem ze niekturzy magicy kopiują klucze by potem podwędzić samochody wole zkozystac z wiedzy kogoś kto naprawde zna sie na zeczy jesli nie na forum to chociaż na priv podam swój email prywatny i bede czekac na info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...