Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Znajdę odpowiednie zdjęcie i zamieniam się w Gmocha.


1) Znajdujemy samochód, najlepiej swój i najlepiej Audi A4 B5

2) Otwieramy bagażnik

3) Po prawej i lewej stronie będą zaślepki schowków, otwieramy ten prawy.

4) Widzimy to co na zdjęciu poniżej. Zdjęcie z Avanta, ale sedan będzie wyglądać podobnie.

16033857854_d801320cc3_c.jpg[/url]

Będziemy widzieć pompkę obłożoną gąbką i zapiętą gumowym paskiem (Zielone oznaczenie). Nie ma paska to połowa wkurzającej roboty mniej.

5) Ciągniemy pasek do góry i odhaczamy haczyk. (Niebieska strzałka)

6) Odchylamy pasek na bok (żółta strzałka)

7) Wyjmujemy pompkę uważając na przewody i rurki

16656173345_788a060e2d_c.jpg

8) Rozschylamy gąbkę (czerwone strzałki)

9) Wyjmujemy pompkę (niebieska strzałka)

10) Zczytujemy numer (czerwone kółki)

16656175765_126f25250a_c.jpg

11) Inny sposób to kabel diagnostyczny i komunikacja z 35 modułem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam chyba jakąś złośliwość w tym opisie ^^ Aż tak tępy to nie jestem :) Jutro zrobię to na spokojnie i zobaczę czy nic nie wybuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówię wyjąc z gąbki to nie wiesz o co chodzi to drugim krokiem jest taki sposób.

Ja na poważnie, nie wiesz jak tłumaczyłem koledze jak ściągnąć korby w rowerze. Gmoch by się mógł uczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkę mam na samym wierzchu, więc z jej ściągnięciem problemu nie miałem. Większy problem mam z tym aby tą pompkę wyjąć z tego 'dołka' w bagażniku bo żadnej gumy zabezpieczającej tam nie mam.

To wygląda bardziej jakby była przyklejona do podłoża bo ani drgnie. Dlatego na siłę nie chciałem jej wyciągać bo bałem się, że coś po prostu uszkodzę.

Z korbą w rowerze nigdy problemu nie miałem.

Dlatego chce wiedzieć co i jak aby zrobić to dobrze i niczego nie uszkodzić. Następnym razem na przyszłość będę już wiedział, ale z tymi obrazkami to poczułem się jakbyś miał

mnie za osobę niepełnosprytną :) No, ale uznam to za zwykły dowcip. Postępami pochwalę się jutro jak tylko uda mi się to w ogóle wyciągnąć. W każdym bądź razie myślę, że jednak to wyjmę :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrki i druciarnia, zaraz wyjdzie, że poprzedni właściciel zalał to klejem, pianką montażową czy czymś jeszcze bo mu się tak podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I już po zabiegu. Niestety wyjąć całej pompki nie mogłem. Nie wiem dlaczego... jest tak mocno wciśnięta, że jedynie udało mi się odhaczyć te plastik na którym jest napisany kod.

Potem musiałem ją wciskać aby wyglądało to jak nie naruszone :facepalm:

Kod pompki: 8D0 862 257 B

Kod scyzoryka: HLO 1JO 959 753 A

Edytowane przez Lucjan89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8D0.862.257 B - 1999-2003 - Bez alarmu. Pilot. (433 MHz) (Audi A3/A4)

HLO 1JO 959 753 A i B - 433 MHz - 2 przyciski

Więc będzie grać, nawet jeśli jest z VW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem drugi pilot scyzoryk do swojego auta na aledrogo i teraz chce go dodać , przeczytałe co i jak troche zeszło sie z tym i chciałem się upewnić co do programowania pastylki, z tego co wyczytalem wystarczy kupić nowa i zaprogramować k can comanderem ??? z tego co na forum doczytałem sie pastylki z innego auta nie da się przeprogramować ???

a jeszcze zauwazylem u jednego elektryka ktory mi pilot dodawal bo z dodaniem u mnie jest problem kiedys go wyrzucilo nie wiem dlaczego to elektryk 3 h meczyl sie zanim dodal, teraz sam nie moglem go dodac to udalem sie do fachowaca i dodal jakims innym sposobem , kluczyk w stacyjke nie wkladal tylko w drzwi ten zapasowy nie scyzoryk i nim zamykal itp a pilot trzymal w reku i nim cos kombinowal . czy jest taki sposob bo nie trafilem na niego a dokladnie nie zobaczylem jak robil to nie wiem o co kaman

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Autocenzura.

2) Na pierwsze pytanie sam sobie odpowiedziałeś.

3) Drugie pytanie jw.

4) Jest jeden arcyprosty sposób dodawania pilotów, ale magicy to robiący utajnili go przed plebsem i przekazują go jedynie na łożu śmierci swoim padawanom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulmaster3m... :facepalm:

thogal w Twojej wiadomości panuje istny chaos. Polecam jeszcze raz na spokojnie przeczytać 1 stronę tego tematu.

A co do samego sposobu jaki wykonał ten 'spec' będziesz potrzebował 2 kluczyków i pilota.

1 kluczyk ląduje w stacyjce na zapłonie a drugi w drzwiach. Ot cała magia. Reszty doczytaj sobie na stronie.

A teraz ja mam pytanie z innej beczki. Gdzie mogę dokupić zamiennik scyzoryka wraz z grotem 51 mm?

Na aledrogo wszystkie scyzoryki są tylko i wyłącznie z 40mm grotem. Wydzwoniłem chyba do każdego sprzedawcy

i za cholerę nie mogę dostać scyzoryka z odpowiednim grotem (zaznaczam, że nie szukam oryginału tylko obudowy zamiennika

z nowym grotem + chcę przełożyć elektronikę z mojego oryginału do nowej obudowy).

Sęk w tym, że mam pękniętą część nr. 16 w swoim pilocie a to uniemożliwia mi włożenie nowego grota do scyzoryka.

https://www.flickr.com/photos/40097295@N04/8966815733/

Może ktoś ewentualnie wie gdzie mogę kupić pilot zamiennik z 51mm grotem lub sam grot z tą częścią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


51mm grotem lub sam grot z tą częścią?

na bank idzie kupic...chyba źle szukałeś.Pierwsza aukcja z brzegu

http://allegro.pl/grot-kluczyk-vw-audi-skoda-seat-haa-i5127538701.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Autocenzura.

2) Na pierwsze pytanie sam sobie odpowiedziałeś.

3) Drugie pytanie jw.

4) Jest jeden arcyprosty sposób dodawania pilotów, ale magicy to robiący utajnili go przed plebsem i przekazują go jedynie na łożu śmierci swoim padawanom.

Dzieki za odpowiedz na moje pytania. Wolałem się upewnić bo wydaje się proste a na około spece krzyczą za to 100-150zł.

co do ad.4 spodziewałem się innej odpowiedzi a nie takiej dziwnej z obrażliwymi podtekstami.

Autocenzura ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Autocenzura.

2) Na pierwsze pytanie sam sobie odpowiedziałeś.

3) Drugie pytanie jw.

4) Jest jeden arcyprosty sposób dodawania pilotów, ale magicy to robiący utajnili go przed plebsem i przekazują go jedynie na łożu śmierci swoim padawanom.

Dzieki za odpowiedz na moje pytania. Wolałem się upewnić bo wydaje się proste a na około spece krzyczą za to 100-150zł.

co do ad.4 spodziewałem się innej odpowiedzi a nie takiej dziwnej z obrażliwymi podtekstami.

Autocenzura ????

Ja tam nie widzę kszty obrazy. Inaczej nie można było odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej.

W pierwszym poście napisałem wszystko co wiedziałem i jeśli tam czegoś nie ma a Ty widziałeś jakiś "dziwny inny sposób" to czy sugerujesz, że go znam lub zna jakieś ograniczone grono wtajemniczonych i nie chcą Ci go podać?


Pójdź do tego speca z flachą i go wypytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma innej mozliwosci zakodowania pilota jak kombinacja w zamku lub vagiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że podawany jest arcy prosty sposób dodawania pilotów czyli z tym jeden w drzwiach drugi stacyjce to oznacza że nie ma innych ???bez użycia kompa.

może i chaos był w mojej wypowiedzi tak wiec wyjaśnie o co mi chodzi .

Mój pilot scyzoryk ma uszkodzona obudowę w miejscu mocowania grotu i jest on odzielnie od reszty pilota .Dodatkowo zgubiłem baterie i po jakimś czasie gdy kupiłem wykasował sie i trzeba było go dodać. Będąc u speca chciałem go sprawdzić czy nie jest uszkodzony a że okzazało się że elektornika jest ok to poszedł i mi go dodał . użył do tego kluczyka zapasowego (nie scyzoryk) i scyzoryka w ktorym nie było grotu . w stacyjke nic nie wkladał tylko w drzwi kluczyk i w drugim reku trzymal moj rozwalony scyzoryk bez grotu i nim klikal i o takie cos mi chodzi a nie o jakies opowieści typu chłopa ze sredniowiecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ja w a4 b5 i a3 8l dodawalem kasowalem piloty sposobem z jednym w zamku i jednym w stacyjce i dzialalo , skoro ja potrafie to nie da sie tego spi*****ic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51mm grotem lub sam grot z tą częścią?

na bank idzie kupic...chyba źle szukałeś.Pierwsza aukcja z brzegu

http://allegro.pl/grot-kluczyk-vw-audi-skoda-seat-haa-i5127538701.html

A widzisz ja wpisywałem w szukajkę "grot 51 mm audi" i nic nie wyskakiwało konkretnego :D

No dobrze grot mamy z głowy a co z tą częścią obrotową do scyzoryka, którą mam pękniętą?

Można to zdobyć oddzielnie? Bo wszędzie te scyzoryki są z 42mm grotem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Można to zdobyć oddzielnie?
można ale nie wiem czy na allegro :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...