Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebna pomoc

wczoraj odpadł mi grot od pilota (jedyny grot i jedyny pilot - na szczęście nie wpadł do studzienki, a nie miał daleko) :facepalm:

pomyślałem że to już najwyższy czas żeby ogarnąć ten temat bo zbieram się i nie mogę się zebrać od prawie pół roku

więc tak - mam w tej chwili jeden grot i jeden pilot, w środku w pilocie wszystko jest ALE pilot nie działa - sygnał wysyła ale samochód nie reaguje

w pierwszej kolejności oczywiście dorobię sobie sam grot żeby mieć na wszelki wypadek ale chciałbym też przy okazji zrobić pilot i tu pojawia pytanie

planuję zakup tego sterownika ze strony stig.pl http://www.stig.pl/produkty.php?id_produktu=703&id=227#dol

czy wystarczy do pilota od nich włożyć dorobiony grot i pastylkę IMMO i będzie hulać czy pastylka IMMO nic nie da jeśli w tej chwili mój pilot nie działa?


dodam że centralny działa - przekręcenie kluczyka otwiera wszystkie drzwi i bagażnik a przytrzymanie powoduje domknięcie szyb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej uruchomić ori sterowanie? bo pisząc że odpadł ci grot od pilota rozumiem że od scyzoryka? choć nie wiem jakim cudem.

Jak miałeś fabryczne otwieranie ze scyzoryka to daj spokój z jakimiś stigami i innymi niefabrycznymi sterownikami i pilocikami. Z doświadczenia wiem że to takie chinole że ci pilocik (ten ich scyzoryk) od tego wytrzyma 1 rok max 2 lata i kosz.

Kup sobie drugi scyzoryk ori i go doprogramuj a awaryjnie zrób sobie klucz sztywny nie scyzoryk (bez pilota).

No chyba że fabrycznie nie miałeś otwierania z pilota i nie chce ci się rzeźby dużej robić to spoko.

Edytowane przez eSPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy było fabrycznie - chyba powinno być w polifcie?

stig ma tanie sterowniki i sami mówią że jaka cena taka jakość, ponoć ten droższy nie różni się jakością od oryginału

grot odpadł od scyzoryka - od tej ruchomej części która obraca się po wciśnięciu guzika

Edytowane przez dliwski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz scyzoryk to znaczy masz fabryczne sterowanie z pilota.

Grot jak wypadł to znaczy wypadł bolczyk trzymający. Idź gdzie dorabiają klucze i powiedz żeby ci to ogarnęli. Powinni mieć takie bolczyki.

Jeżeli teraz scyzoryk twój oryginalny (z którego wypadł grot) nie działa na otwieranie/zamykanie centralnego znaczy albo wyszła bateria albo jakimś sposobem się odprogramował.

Jak chcesz dorobić 2 scyzoryk to dokup na allegro i doprogramuj sobie zgodnie z opisem w pierwszym poście. W dokupionym scyzoryku dotnij sobie grot u klucznika i tyle - będziesz miał

Podsumowując:

- kup na allegro drugi scyzoryk oryginał (o tych samych oznaczeniach)

- idź do klucznika. W dokupionym niech dotnie ci nowy grot pod twój zamek. W twoim starym scyzoryku niech zamocuje swporotem grot w tej obrotowej części.

- kup 2 baterie. Wymień w obydwu.

- doprogramuj obydwa klucze zgodnie z instrukcją ww pierwszym poście.

Tym sposobem będziesz miał 2 scyzoryki. Jak jesteś uwaparty i mieć komplet 4 kluczy jak w pierwszym poście kup nowe kluczyki (zarówno ten serwisowy (nie scyzoryk) jak i portwelowy plastikowy (surowy) jest do kupienia na Allegro).

Będziesz miał dodatkowy atut przy odsprzedarzy auta (komplet 4 kluczy - 2 scyzoryki, serwisowy, awaryjny plastikowy).

Mała uwaga - też kupiłem na allegro nowy grot do scyzoryka i czysty serwisowy (nie scyzoryk) - twardość stopu tych zamienników chińskich jest taka że ślusarz prawie zjechał na nich wiertło. Za dodatkowe 20zł zrobił mi na swoich surówkach lepiej wyglądających niż te z allegro.

Co do jakiści pilotów/sscyzoryków STIG i innych nie będę komentował. Miałem kilka aut i przerabiałem różne różniste od AMT po Stiga. I jedne i drugie robione w tych samych fabrykach przez te same chińskie łapki. Uwierz mi - chcesz mieć porządne klucze odpuść tą chińszczyznę.


aha. W tym dokupionym scyzoryku (i w innych dorabianych jeżeli będziesz robił komplet) musisz zamontować czyste pastylki immo ID48 i doprogramować. Nowe do kupienia np na Allegro.

Wszystko ogarniesz zgodnie z instrukcją: http://chomikuj.pl/soulmaster3m/VAG+AUDI+VW+itd/IMMO*2c+PILOT/PIN-IMMO,2959296478.pdf

Doprogramowanie pilotów scyzoryków do zdalnego otwierania zamka zrobisz zgodnie z tym manualem. http://chomikuj.pl/soulmaster3m/VAG+AUDI+VW+itd/IMMO*2c+PILOT/Programowanie+pilot*c3*b3w,2545022019.pdf

Edytowane przez eSPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za obszerny opis - super :hi:

mówisz że jeśli nie działa pilot to albo bateria się się odprogramował - i to są jedyne możliwości? a może coś z moim sterownikiem nie tak? może pilot w ogóle nie pasuje (może poprzedni właściciel przełożył tylko grot do pierwszego lepszego pilota)? da radę to sprawdzić? czytałem o podobnym problemie i podobno winowajcą okazała się pompka centralnego - to możliwe? sorry za pytania, ale to wszystko to dla mnie nowość i wolę zrobić to raz i dobrze a nie na ślepo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień baterię w scyzoryku na początek. Najprostszy i najszybszy sposób sprawdzenia. Jeżeli się odprogramował (często przy wymianie baterii trzeba go doprogramowywać na nowo) to bez drugiego klucza (choćby grota) cieżko będzie doprogramować.

Ja sam coś tam kombinowałem, zamykałem guzikiem w drzwiach wciskałem guziki na scyzoryku i jakoś się udało mając jednego scyzoryka doprogramować go. Z dwoma scyzorykami i dwoma dociętymi grotami łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baterie wymienione - pilot działa (wysyła sygnał - sprawdzone w punkcie dorabiania) ale auto nie reaguje

ok, spróbuję jeszcze z drugim grotem bo i tak stig teraz w trakcie świąt by nie doszedł a muszę chociażby ten bolec ogarnąć do scyzoryka to od razu drugi grot tam zrobię i spróbuję zaprogramować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wysyła sygnał centralka nie reaguje to znaczy że rozprogramowany (prawdopodobnie).

Jak będziesz miał drugi grot lub inny kluczyk dorobiony (np taki serwisowy bez pilota) to wtedy daj zapłon nim a scyzorykiem zamknij (na odpalonym zapłonie) drzwi kierowcy z zewnątrz i wciśnij otwieranie w ciągu 5sek. Powinno załapać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi bo zajrzałem do schowka i moja pompka była w jakiejś gąbce wsadzona a nie w styropianie i mam wątpliwości czy to oryginał. W dodatku mam dorabiany alarm i otwieranie drzwi pod tapicerką też niezbyt oryginalnie wyglądało jak tam zaglądałem. Kluczyk wygląda tak: http://www.gg.pl/dysk/XvTpBpmRTi_3X_TpBpmRzWg/Kluczyk.JPG. Czuje też, że będę mieć problem z immo bo mam chyba najstarszą wersję zegarów i immo jest osobno (wyczytałem gdzieś, że jak tablica zegarka nie ma liczb to immo jest osobno a nie w liczniku). Czy to mogłabyć oryginalnie B5 bez centralnego zamka? Czy wszystkie miały centralke a tutaj z alarmem ktoś dorobił pilot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka jest OK. Polistyren to jest np. w Golfach.


W 1996 możesz mieć takie numery na gąbce:

8D0862227 sound absorber for pump; sedan

8D0862227C sound absorber for pump; sedan

8L0862227 sound absorber for pump

8D0862227B sound absorber for pump

8L0862227 sound absorber for pump; AVANT

I raczej takie pompki:

4A0862257H pump with control unit

8L0862257 pump with control unit; for models with radio remote; control central locking system

4A0862257J pump with control unit; for vehicles with anti-theft; alarm system; for vehicles with infrared; locking system

8L0862257G pump with control unit

8L0862257M pump with control unit; "J.."

Dokładniejsza rozpiska pompek jest w 1# poście.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem czytałem tylko tak na szybko nie mogłem dostać się do pompki. Skoro mam piloty ale nie scyzoryki, to jeśli pompka jest ori to sterowanie radiowe musiałoby być drobione. Da się tak?

Na gabce nie widziałem żadnych numerów.

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z czymś takim jak nie ori pompka ;) Chińczycy podrabiają wszystko, ale bez przesady.

Sprawdź numer pompki i tyle, będziesz wiedzieć czy masz radio czy nie. Według rocznika masz 5 pompek do wyboru, ale tylko jedna z radiowym scyzorykiem i jedna z pilotem na podczerwień, więc zostają 3 bez pilota czyli takim kluczykiem jaki masz.

Skoro masz taki kluczyk i taki pilot to pewnie Twoja pompka nie ma sterowania radiowego i ktoś dołożył alarm, które w standardzie mają sterowanie otwieraniem drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli raczej powinienem meic zamek centralny ori? kiepsko by było wszystkie zamki wymieniać pod ori pompke...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam tak jak ty ori pompkę i centralny z kluczyka i dołożyłem sterownik żeby można było z pilota otwierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co zamki wymieniać

Wystarczy, że pompkę wymienisz na taką co obsługuje piloty, dokupujesz pilota, docinasz grot, ustawiasz immo, programujesz pilota do pomki i smigasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dotąd to nie podałeś numeru pompki, więc ciężko dobrać inną pompkę.

Centralny zamek jest w standardzie, pneumatyczny dla ścisłości, ale otwieranie z pilota już nie jest w standardzie, alarm tym bardziej.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieram info na razie tyle co się da. Do pompki zajrzę "w odpowiednim dniu i o odpowiedniej porze" :D bo nie potrafiłem jej spod paska wyjąć. Teoretyzuje tylko, że jeśli pilot jest z alarmu to pewno 2 piloty 1 z pompki a drugi z alarmu będą się gryźć. Chyba, że uda mis ię to obejść ale do elektronika trochę mi daleko, tym bardziej, że alarm jakiś no name i żadnego schematu pewnie nie dorwę.

EDIT.

przypomniało mi się, że robiłem fotkę http://www.pliki.amt-alarmy.pl/AMT/MULTIBLOK%20155.00.05%20-%20Instrukcja%20i%20Schemat.pdfto jest chyba mój ukryty włącznik, który możliwe, że z alarmem i centralnym nei ma nic wspólnego.

A to mój alarm http://micarcb.pl/alarmy-autoalarm-minicar-686h-13015/p,90520#description

W sumie nie wygląda tak źle ten alarm, może do niego dorobie sobie scyzory? :D Tylko musiałbym wyłączyć opcje automatycznego zbrojenia bo strasznie mnie wkurza. Tylko nie wiem na jakich częstotliwościach on pracuje jutro rozbiorę nadajnik i wybadam może w środku będzie napisane.

EDIT 2

Ze względu na to, że będę zmieniać prawdopodobnie blachy na polift rozsądniej w moim wypadku byłoby kupić kluczyki z kompletem zamków i stacyjką. Tylko przeglądając aukcje zauważyłem, że w polifcie stacyjki sprzedają razem z... kolumną kierowniczą? Czyżby miało to nie podejść do przedliftu?

Edytowane przez HatefulEvil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...