Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Co do zasięgu to na ori antence nie jest za dużo, kilka metrów z uwagi na bezpieczeństwo. Tak pisali w instrukcji.

Oczywiście jak przyłożysz pilot do głowy to masz kilkanaście i więcej metrów. Przydatne jak nie jestem pewien czy zamknąłem samochód a nie chce mi się śmigać na dół sprawdzać. :P

W teorii wystarczyłby zwykły przewód, ale z uwagi na ekranowanie lepiej kupić jakiś najtańszy chudy kabelek antenowy z ekranem i już mamy antenkę.

PIN 1 - 0,5 mm² - Antena / sygnał, czyli rdzeń przewodu.

PIN 7 - 0,5 mm² - Antena / ekran, czyli oplot, nie wiem jak to wytłumaczyć lepiej.

Z tą anteną to ogarniam. Ale pewnie długość i przekrój przewodu ma znaczenie przy zasięgu pilota.

Ale już chyba udało mi się znaleźć ori antenkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mam jak na 95r full wypas z kluczykami. Dzieki

Panowie mam 3 kluczyki i cos takiego jak blaszka na ktorej jest jakiś kod. od czego to jest?? od radia???

Pierwszy post i daleko nie trzeba przewijać.

8966815939_923f7ccee8_o.jpg[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

A4 B5 2000 Avant 1.8T pełny fis.

Miałem tą samą sytuację co soulmaster3m czyli klucze w ilości 1 scyzoryk.

Udało się zrobić plastikowy oraz "serwisowy".

Powkładałem zakupione na allegro czyste transpondery.

Zakupiłem sobie kabel VAG K+CAN 1.4

http://allegro.pl/show_item.php?item=4750279827

oczywiście nie miałem ori zawieszki ale w książce serwisowej było takie coś przyklejone

https://lh4.googleusercontent.com/-SzxrT7et_-U/VF6vlX1dTKI/AAAAAAAAG_o/IPAw1TS5voU/w600-h800-no/20141108_184054.jpg

Sobie pomyślałem "fajnie PIN pewnie do klucza".

Idąc po kolei zgodnie z instrukcją soulmaster3m "Kodowanie IMMO for Dummies" ( :-) ) odczytałem pin który wyszedł wg VAG K+CAN COMMANDER inny niż ta liczba z tej doklejonej karteczki którą podejrzewałem pierwotnie o PIN.Tu wspomnę od razu że była pewna różnica bo u mnie po identyfikacji nie wyszło moduł immo KW1281 tylko KWP1281 czymkolwiek ta literka P się różni.

Przystąpiłem do kodowania kluczy które miałem czyli plastik, serwis i swój jedyny scyzoryk.

Przy kodowaniu kluczy wybranie zgodnie z instrukcją "Audi A4/A6 - 1997 z KW1281" nic nie dało.

Nic nawet nie cykało w liczniku podczas kodowania a kontrolka IMMO jak mrygała tak mrygała.

W momencie jak wybrałem opcję "Audi A2/A3/A6/Allroad 1997 (k-line diagnosis KW1281)" dopiero zaczęło coś się dziać (cykanie w liczniku i IMMO zgasło). Kolejny klucz, zapłon, Learn, kolejny, zapłon Learn. Oczywiście PIN podałem ten który odczytałem z Immo za pomocą kabla.

Wyłączyłem soft, wyjąłem kabel i test - każdy z kluczy po kolei gasił kontrolkę IMMO i odpalał auto.

Świetnie. Wszystko gra i trąbi.

W międzyczasie udało zdobyć się 2 scyzoryk z allegro dokładnie toczka w toczkę ten sam co mam oryginalnie, dociąłem grot, doprogramowałem do pompki (wartości tej sumy funkcji nie zmieniałem zostawiłem tak jak było).

https://lh4.googleusercontent.com/-0tzJG1iFwABnxnVFrIazp4XZupEZ4oUVxlhZUTaG8o=w1067-h800-no

Czas na immo w tym czwartym już kluczu. Pastylki nie zmieniałem (po pierwsze chciałęm sprawdzić czy zatrybi na starej pastylce zaprogramowanie a po drugie nie mogę rozebrać tej części gdzie ona jest umieszczona bo boję się że coś połamięw scyzoryku a po dobroci nie chce się rozebrać (po odkręceniu śrubki pod znaczkiem).

Zgodnie z instrukcją przygotowałem sobie poprzednie 3 klucze (oryginalny, plastik i serwisówkę) no i ten który chciałem dograć do IMMO.

Wpisuję ilość kluczy 4, wpisuję pin, wybieram to co poprzednio i Learn. Po kolei z każdym kluczem lecę zapłon+Learn, kolejny zapłon Learn itd.

Efekt tego taki że pokazuje mi FAIL na przebiegu dziennym i immo mi mryga po zapłonie tak szybko ale auto odpala i normalnie chodzi.

https://lh5.googleusercontent.com/oqDzQ1MHsQVumJUK05iDwLKG_FRTXnNg7bKjE5J8WVY=w600-h800-no

Ten widok z fotki to z chwili jak próbuje "uczyć" klucz.

Przy odpalaniu nie zaświeca się fail tylko IMMO mryga tak dosyć szybko. Auto odpala normalnie a immo mryga cały czas nawet po odpaleniu.

http://youtu.be/VRb2IG637rY

Później próbowałem zaprogramować jeszcze raz te poprzednie 3 klucze które już chodziły normalnie i d*pa blada to samo.

Próbowałem tym protokołem z manuala czyli Audi A4/A6 - 1997 z KW1281 też nic z tego.

VCDS 12.12 (na innym kablu) nie wywala żadnych błędów.

Nie wiem o co biega. Pomocy.

Edytowane przez eSPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze nie bedzie migać , miga bo wpisałeś 4 klucze a zakodowales 3 bo 4 tego sie nie udało

Długość papierosa wystarczy

Musisz zmienić pastylke i tyle i tak zakodować na starej sie nie da

Jak polamiesz ta czesc kluczyka co siedzi w nim pastylke mam taka czesc moge oddać za piwo pastylke tez mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ta część rozebrać.

Obojętnie gdzie próbuje podważyć to zostaje ślad a za chiny nic nie drgnie.

Nie chce rozwalić aby nie wyglądała po operacji jak psu z gardła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No srubka wyjeta.

Śladów nie było żadnych aby ktoś się do tego dobierał wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak wymienię pastylke to spróbować na nowo kodowanie wpisując 4 nowe klucze i cztery razy zapłon i learn?

Edit. Ni uja nie nie idzie rozdzielić tego.

Edit.

Udało się. Nie będę komentował jak wygląda obudowa. :)

Tez problem nr 2.

Jak wydlubac immo.

Spinacz zagiety się wygina.

Edytowane przez eSPe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa przy zamykaniu pękła czysta pastylka. Uuuuuuurwał.

Jak masz na zbyciu ta górna część i czystą pastylke immo to będę musiał się do ciebie uśmiechnąć. Nie będę zamawial od obcych jak ty masz luźną.

Daj znaka na pw co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo pochodzi z innego auta i do innego czyli swojego nie zakoduje bo to id48 wielokrotnie zapisywalna ale do jednego sterownika silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo pochodzi z innego auta i do innego czyli swojego nie zakoduje bo to id48 wielokrotnie zapisywalna ale do jednego sterownika silnika

mam sprzet ktory takie transpondery kasuje i na nowo mozna użyć w dowolnym aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale tu mowa o warunkach domowych :D nowa pestka 15 zł chyba nie majątek a twój sprzęt ile ? Choć pewnie kasowanie danych w liczone w cenę kodowania całego immo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...