Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Może komuś się przyda - Audi A4, rok 1998, po pierwszym lifcie, zegary bez FIS: wyciągnięcie PINU z immo i dodanie transponderów w nowych kluczykach.

Na początek podziękowania dla kolegi soulmaster3m bo od niego wszystko się zaczęło:)

A więc tak:

- kabel jaki użyłem to najtańszy KKL za 26zł od VIAKEN

- do wyciągnięcia PINU użyłem programu VAG K+CAN COMMANDER China wg. instrukcji kolegi soulmaster3m

- dodanie transponderów niestety nie dało się zrobić programemVAG K+CAN COMMANDER

- do dodania transponderów w nowych kluczykach użyłem programu VAG-COM 409-1 mniej więcej tak: SELECT-> 17-Instruments-> [11] Login (zalogować się wyciągniętym PINEM poprzedzając go zerem)-> [10] Adaptacja -> w channel number wpisac "21" i dać READ; pojawią nam się dwa okna: pierwsze z informacją o aktualnej liczbie kluczy oraz drugie z nową liczbą kluczy. Wpisujemy w to drugie ile chcemy zaadoptować po czym dajemy TEST; następnie dajemy SAVE po czym zapamiętywany jest aktualnie wsadzony kluczyk, gdy zgaśnie ikona IMMO wyciągamy kluczyk i wsadzamy następny przekręcając zapłon, i znowu gdy kontrolka zgaśnie kluczyk jest zapamiętany; robimy to tyle razy ile wpisaliśmy kluczyków do zaadoptowania. Wyczytałem, że na adaptację kluczy mamy 30s od momentu zaczęcia operacji (przycisk SAVE), gdzie czas jest naliczany tylko gdy zapłon jest przekręcony.

Mało było informacji w tym temacie dotyczących modelu pośredniego czyli po pierwszym lifcie i przed drugim liftem dlatego dodaje ten opis, może ktoś skorzysta.

Pozdrawiam:)

Jak na moje oko to w poście nr 496 zostało to już opisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda zapisu VAG-COM owszem była opisana. Ja dodałem pełny opis od początku do końca co trzeba do immo i zawarłem informację wprost, że powinno to działać w modelu po pierwszym lifcie z zegarami bez FIS, co nie było opisane wcześniej w jednej kupie:) Tak czy siak wszystko jasne:)

Pozdrawiam

Edytowane przez Morfeusz333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak

Wciskasz funkcje "recode- 07" zmieniasz kodowanie i "do it"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Chciałbym dodać sobie ori scyzoryk, ale wyglada na to, ze moja pompka tego nie obsługuje 8D0 862 257 C, aczkolwiek mam obecnie możliwość kupienia pompki o numerze 8L0 862 257 N która obsługuje pilota 315mhz z przyciskiem panic.

Moje pytanie, czy mogę założyć pompkę 8L0 jeśli dotychczas była 8D0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tak jak kolega mik_ey chce dorobić scyzoryk lecz pompka nie obsługuje wiec zakupiłem taka 8D0.862.257 E tylko nie wiem jaki pilot mam do niej kupic. Może ktoś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8D0.862.257 E - 1999-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku. "GB." (Audi A3/A4) jak to

Sam odpowiedziałem sobie na pytanie ale nie ogarnalem tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę taki sobie ogarnąć bo już denerwuje otwieranie z kluczyka

http://olx.pl/oferta/pilot-kluczyk-audi-a3-a4-a6-a8-s3-s4-s6-s8-tt-wysylka-pobranie-CID5-IDaO0h9.htmlmyślicie ze to będzie dobre czy raczej szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej. Rozumiem że lepiej używke. Dużo z tym roboty bo z tego co tu czytam bede miał problem żeby wyciągnąć pin na szczęście licznik vdo pol fis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej używke.

jak masz vdo to nie bedzie problemu z wydobyciem pinu. Później tylko adaptacja i dodanie pilota do pompki. oczywiście najpierw musisz mieć docięty grot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie tylko przydałoby się mieć vag can+ żeby ten pin wyciagnac. Od viakena rozumiem najlepiej. Resztę to już 409.1 vag com zrobię tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Commander znajdziesz na necie. Tak starczy do tego kabel od viaken. Ja robilem vag-com 311 i vcds ale vagiem 409 też powinno pójść.

Na upartego adapracje immo da się zrobić commanderem chociaż nie zawsze załapuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca. To, że commander działa z KKL to nie znaczy, że to samo. VAG K+CAN Commander działa zarówno po linii K jak i CAN. Z oryginalnym kablem łączy się po K i po CAN, a z KKL tylko po K. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...