Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Antenę? W B5 sama pompka nie obsługuje tego i trzeba jeszcze antenę? Jeśli tak to nie zostałem o tym poinformowany :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli fabrycznie miałeś pompkę nie obsługującą pilotów i zalozyles nową na piloty to musisz dołożyć antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakiś schemat, gdzie to powinno się znajdować i jaka to konkretnie antena musi być?

EDIT: ok, wiem już, które piny mnie interesują. Jakiej długości jest fabryczna antena? Gdzieś przeczytałem, że koncentryk ujdzie do tego, prawda to?

Edytowane przez Kaszanka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda :) sam niedawno zakładałem taką antenę powiem Ci że problem jest z konektorkami :) Tydzień szukałem odpowiednich a i tak ekran wcisnąłem bez konektora bo się złamał podczas próby włożenia go w kostkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście pompkę kupiłem z kompletem kostek i ~30cm przewodu, więc konektory wyciągnąłem z tej kostki i tylko przełożę do siebie. Jaką długość anteny robiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem 2 m koncentryka :) ale myśle że i 1m dałby rade bo Audi z tego co wiem nie działa z większej odległości niż 3m :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że mieszkam na 3 piętrze, samochód stoi 20 metrów od bloku a piloty działają zza zamkniętego okna to nie rozumiem skąd macie takie małe zasięgi ;P


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem chyba nawet na forum że Audi ma swoiste zabezpieczenie żeby z za daleka nie otwierało samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mój przypadek to ID 48 nie zmieniałem działa wszystko od starego pilota, ponadto podczas dodawania pilota nacisnąłem przez przypadek przycisk zamykania drzwi i mi pilot zginął instrukcja jest o tylko raz trzeba wcisnąć otwarcie a potem przytrzymać otwarcie na 5 sekund i drzwi się same otworzą w Jarocinie jeden grot z dorobieniem kosztuje 50 zł pilot na allegro z wysyłką 72 zł Bardzo fajny opis

Edytowane przez davidovv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy, mam nadzieję że jeszcze ktoś tu zagląda.

Mam pytanie, padła mi pompka w mojej A4 dokładnie rozsypał się wirnik ebonitowy. Numer mojej pompki to: 8D0.862.257 C - 1999-2003 - Bez alarmu. Bez pilota. (Audi A3/A4), czy moge wstawić pomkę z innym numerem np.tę z alarmem? Nie zalezy mi żeby mieć alarm tylko chodzi o dostępność i cenę. Pomki z końcówką C sa mało dostępne a jak ktoś już sprzedaje to cena jest dwukrotnie a nawet trzykrotnie większa niż za pomki z alarmem.

A może warto kupić pomkę z alarmem i przełożyć wirnik? Pomocy, bo otwieranie wszystkich drzwi i zamykanie jak w dużym fiacie doprowadza mnie do...............! :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagląda, zagląda. Jak widzisz to ostatni wpis ma lekko ponad tydzień. ;)

Co do wirnika to jest chyba grafitowy a nie ebonitowy chociaż to jest mało ważne.

Skoro nie masz pilotów to na Twoim miejscu brałbym jakąkolwiek sprawną, ale już z obsługą pilotów bo może sobie z czasem zażyczysz.

Co do alarmu to nie ma znaczenia, po prostu go nie "dokodujesz".


Oczywiście można przełożyć wirnik, ale można też wylutować dwa kabelki i przełożyć całość z silniczkiem.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkretna odpowiedź soulmaster3m. To jutro coś kupuję na allegro. Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Witam pompka doszła z literką "E", niestety nie działa ;)

A dokładnie to po podłączeniu zamknąłem wszystkie drzwi, więc super działa, ale niestety już nie otworzyło,

mało tego po pewnym czasie włączyły sie awaryjne tak jakby alarm zadziałał i niczym nie mogłem tego wyłączyć dopiero jak odłączyłem kostkę przestało.

Nie wiem teraz czy kupiłem walniętą pompkę czy te sterowniki w pompce jednak się nie zgrywają, a może należy ją zaprogramować?

W ostateczności przełożę silnik bo chyba jest sprawny w nowej pompce skoro zamyka centralnie drzwi.

Przypominam że ma auto bez alarmu i bez pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem pompke "C" założyłem "E" i bez problemu chodzi. Jedynie alarm (Kierunki) się wlaczał przy otwieraniu auta kluczem w zamku. Wystarczyło przekodowac i jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, niestety nie mam kabla, więc biorę się za przelutowanie silniczka, dam znać jak efekty.


No i się udało przelutowany silniczek, pompka zamontowana wszystko działa jak należy.

Dzieki wszystkim za pomoc,

Jakby ktoś potrzebował płytkę do pompki z końcówką E to mi została :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy

Windows 10 32 bit , kabel od Viakena, sterowniki zainstalowane, COM 2 , ustawione wszystko jak Viaken zaleca. VAG łączy się z samochodem (nie zawsze), przechodzę do zakładki instrument/immobilaizer , naciskam READ , przez chwilę miga czerwona lampka tak jak by samochód wysyłał dane i staje na ekranie , czerwona lampka przestaje migać

21e3exs.png

Naciskam ponownie przycisk READ ale już czerwona lampka nie miga i wyświetla sie komunikat

2aio9j4.png

Co robie źle ?

Edytowane przez Faraday
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pewnie jeagera, potrzebujesz vag tacho. ja mam podobnie. jak bede miał czas, będę walczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...