Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

heh, scyzoryki nie mają w ogole loga poza tym HAA (moj "ori" ma WITTE Welbert). a ten bez pilota zwykł klucz ma właśnie HUF i powiedział typ ze sie w ogole nie nadaje.

coz miały być trzy kluczyki są dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to czy to Huf czy Witte Velbert, widzę, że jedyne co tutaj się nie nadaje to ten typ.

Powiedz mu aby zmienił dealera a Ty zmień fachowca.

24825648332_c53d71e44c_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie które groty sa tak fatalne,że nie da sie dobrze dociąć grot .Wiec moze grot który ma kolega własnie taki jest i dlatego w punkcie usługowym powiedzieli,że sie nie da. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akceptuje kwestie gdzie grot jest fatalny ale uważam ze w takim przypadku byłoby to widać. dlatego pytam o roznice które na pewno dyskwalifikują dany grot ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre tak, ale nie wierzę, że to był Huf.

Ten chińczyk od VW co dorabiałem to aż było widać, że frez jest strasznie blisko krawędzi. Działać działa, ale czuć przekręcając, że coś jest nie tak. Niestety nie mam go pod ręką aby pomierzyć go.

24860993671_1544c31786_z.jpg
Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany a czy da się dokupić samą tą część, która trzyma grot? W obu scyzorykach ta sama przypadłość... połamało się, jakiś badziewny plastik.

1f7994e9e10b401emed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej (chyba) będzie kupic pół obudowy lub grot http://allegro.pl/grot-scyzoryk-kluczyk-obudowa-audi-a3-a4-a6-a8-i5963405443.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przesledzilem caly temat, cos się już dowiedziałem, jednak mam pewne wątpliwości. Otoz mam B5 rocznik 1994 (modelowy 1995), osobna puszka immo. Jednak Vin zaczyna się od litery W. Wiec jakie transpondery musze kupic - ktoś pisal ze jeśli W to ID 48, ale przecież jak immo w puszce to chyba ID 13? Jak to ostatecznie rozstrzygnąć? Nadmienie ze mam oryginalny jeden kluczyk zwykly, ale poprzednik zamontowal chinska centralke do zamka - z dwoma pilotami- scyzorykami. Scyzoryki mają jeszcze surowe groty jednak chciałbym dac je naciac i wlozyc transpondery, zakodować kluczyki. Dodam jeszcze ze PIN już wyciągnąłem wg instrukcji Fraglesa, jednak nie do końca jestem pewien jak potem wejść w procedurę kodowania kluczy, ale ten problem zostawiam na później, Ta ta chwile proszę o pomoc w ostatecznym ustaleniu jakie transpondery zakupić w mojej sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za konkret, zamowilem wlasnie 2 szt ID 13, jak przyjdą to będę próbował kodować..


Groty nacięte - działają bez zacięć, dziś przyszly pastylki, wlasnie je zakodowałem, mam wiec 1 kluczyk ory plus dwa scyzoryki chińskie - wszystko działa jak trzeba

Edytowane przez cyborg78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a ja mam pytanko. Mam niezakodowany scyzoryk niestety nie posiadam PINU. Do kompletu dostałem jakiś dodatkowy kluczyk w dziwnej obudowie ale działa.
Mógłbym z niego wygrzebać pastylkę IMMO przełożyć do scyzoryka i powinno działać? Oczywiście grot scyzoryka nie jest zarobiony wiec oddałbym go do dorobienia.

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastylkę możesz przykleić nawet do widelca i jeśli dasz radę nim przekręcić stacyjkę to odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z kodowaniem immo pin odczytany kkl commander przy kodowaniu immo podaje wartość ile kluczy chce zaprogramować. Niżej wpisuje pin poprzedzając zerem

za każdym razem przekręcam zapłon i wciskam learn w programie commander ikonka gaśnie a w dolnym polu pojawia się napis finisch i tak do ostatniego klucza, ostatnim kluczem odpala normalnie auto lecz po chwili zaczyna szybko migać immo ale silnik pracuje. każdym kluczem mogę odpalić tylko immo cały czas miga silnik nie gaśnie. to jest jeden problem

Drugi jest przy dodawaniu do pompki 2 pilotów jak łącze sie z pompką to kodowanie jest 0 przekodowuje na 12865 w polski vag 4,9, i jest ok koduje jeden pilot, drugi. Wyjmuje kluczyk ze stacyjki wysiadam i klikam nie śmiga!

odpalam vaga łącze się z pompką a kodowanie pompki jest wartość 0

Czy immo można zakodować vag com-em

ktoś poradzi coś?

kiedyś robiłem to bez problemu i śmigało.

pamiętam ze jak kiedyś kodowałem immo to tyle kluczy ile kodowałem t mnie prosiło by podać kolejny kluczyk np3 klucze pierwszy koduje jest ok włóż klucz nr2 itd. ale nie pamiętam jaki to program był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ogarnąłem temat z immo.

Jeśli zmieniamy licznik w swoim aucie i chcemy zaadoptować kluczyki to nie potrzebujemy wymieniać transponderów. W programie Commander

jak przyuczamy klucze to wpisujemy ile kluczy chcemy przyuczyć i na dole pin poprzedzając zerem.

wciskamy LEARN jak mamy przekręcony zapłon.

Ikonka immo mruga i gaśnie wtedy wyjmujemy klucz wkładamy następny i czekamy aż immo zgaśnie i tak samo z kolejnymi ostatnim kluczem jak zgaśnie odpalamy auto. Nie wciskamy przy każdym kluczu w programie LEARN ( ja wciskałem i nie kodowało kluczy) to był mój błąd.

Temat mojej pompki dalej nie rozwiązany ;(

Edytowane przez oktawiusz5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany a w roczniku 95 jak zakodować Megamos 13 w chodzimy w 25 immobilizer i co dalej chciałem dorobić sobie tylko jeden kluczyk, to ten co teraz jest i na którym jerdze też musze włożyć może ktos podac jak to zrobić vag-comem lub commanderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie a mianowicie rozsypał mi się kompresorek od centralnego zamka (pompka 8D0 862 257 C) czyli bez obsługi centralnego zamka z pilota a wiec zakupiłem inna o numerach 8D0 862 257 E z myślą żeby kiedyś dołożyć scyzoryki.

Kodowanie w ori pompce 257 C - 00001 WSC 06325

Kodowanie w pompce 257 E - 15178 WSC 06435

Po zamontowaniu pompki E niestety mogę jedynie zamknąć auto (całe) a otworzyć tylko drzwi kierowcy/pasażera zalezy ktora str otwieram zmieniłem kodowanie jak było w C i tak samo tylko zamykam całość a otwieram tylko drzwi te w którym przekręcam klucz :/

Mam dołożony pilot który podejrzewam jest wpięty w wiązke tylko ale zasada jest taka sam daje zamknij - zamyka daje otwórz - cisza

Podkreślam iż dzieje się tak na pompce E na starej C wszystko jest ok poza zepsutym kompresorkiem tzn słychać jak pompka buczy gdy chce otworzyć

Jeszcze jedno gdy auto mam odpalone normalnie wszystko działa kodowanie zmieniłem na 0000

Edytowane przez Matdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...