Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

A nie widze ze na stronie viaken tez maja ten kabel. K+CAN Commander

A program Vag can . Nie zwykly vag 208 czy jakis inny. Bo tym to raczej nie da rady.

Skoro sam nie dodales pilotów programem to nie mieszaj i nie wprowadzaj ludzi w błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jemu chyba chodzi jak przypisac pilot od samego poczatku a nie jak zakodowac np po wymianie baterii. On nie mial oryginalnie scyzoryka prawda ?? On chcial pompke ktora obsluguje centralke z pilota i kupil dwa piloty. Wiec je trzeba przypisac kompem a nie kluczyk w stacyjke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskocze Cie... trzeba je zaadaptować metodą na dwa kluczyki, kluczyk w stacyjke itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jak mnie zaskoczyc chcesz . Jak pompka i kluczyk typu scyzoryk wczesniej nie funkcjonowaly ze soba . dwa kluczyki kupione od wlasciciela A a pompka kupiona od wlaściciela B. Czy bedzie funkcjonowalo to razem ze soba bez przypisywania komputerem ?? Da rade to zrobic tak jak piszesz kluczyk stacyjka drzwi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie w ten sposób to zrobisz a nie kompem. jak nie idzie zaadaptować w ten sposób pilota tzn., że źle coś robisz albo pilot i pompka nadają na różnych częstotliwościach. koniec śmiecenia w temacie. wszystko opisane w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatnie pytanko mam . Powiedz mi teraz , Mam 3 oryginalne kluczyki do swojego auta ( niedawno kupilem 2 scyzoryki) szwagier zrobil mi ze jeden dziala . Ja sobie zrobilem domykanie szyb i mroganie kierunków bo nie mial czasu. POwiedz mi teraz mam jeszcze ten drugi scyzoryk co kupilem mam do wyszlifowania grot. TO teraz zeby go zakodowac to tylko musze wlozyc ten dobry w stacyjke wlaczyc zaplon ten co wyszlifuje grot wlozyc w drzwi przekrecic na zamykanie i na pilocie zamykanie poźniej na odwrot tak ?? A mam jeszcze otwieranie bagaznika jak to zrobic ?? w ten sam sposob tylko trzymajac przycisk na bagaznik ?? ( jeden pilot mam ktory używam teraz bez funkcji otwierania bagaznika a ten drugi pilot z funkcja bagażnika. )


Bo jak to jest tak jak Ty piszesz tojutro jade grot szlifuje i bede mial dwa scyzoryki i otwieranie klapy. Tylko cos mi tu nie pasuje no jak to da sie zakodowac jak tam jest inna pastylka immo ?? Chyba ze odrazu masz na mysli ze przekladam pastylke immo ze starego pilota i wtedy tak koduje to sie zgodze ale jak mam stara pastylke immo od innego auta to juz trzeba kompem robic chyba czy nie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czlowieniu mylisz pojęcia. poczytaj sobie co to adaptacja immo a co adaptacja pilotów do centralki. polecam wrócić do postu pierwszego.

Co do otwierania klapy to przytrzymaj guzik około 3 sekundy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rozumiem. Czyli w moim przypadku musze to kompem zrobic zeby nie psuc starego pilota zeby nie wyciagac immo ze starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz kompem robić. Masz jeden kluczyk który działa , włączasz zapłon , wysiadasz trzaskasz drzwiami , zamykasz i w tej pozycji trzymasz 5 sek. NIC TU NIE MA WSPOLNEGO Z IMMO ! Jeżeli Ci się nie zakoc**je to masz różne częstotliwości , jak pisał Fazil . Tyle . Temat IMMO to co innego .

Klucz w zasadzie ma 3 elementy wykonawcze tj. IMMO( pastylka ) urządzenie które odcina pompę paliwa, zapłon itd. Pilot centralnego zamka ( czyli 3 x guziczek do otwierania auta i zamykania go, oraz do odryglowania klapy i 3 element to grot ( służący do odplokowania zapadek by można było przekręcić kluczyk na pozycję zapłon itd. Każde elementy " koduje " się osobno tj IMMO, centralny z pilota i scyzoryk ( dorabianie mechaniczne ) to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drapać się dziewczyny. Wszystko już wyjaśnione.

Zanim zobaczyłem co napisał tutaj to już dawno wyjaśniłem mu sprawę, ale na grupie FB.

Tylko, że też tak napisał, że nic z tego nie rozumiałem póki nie zacząłem pytać o zdjęcia co tam ma.

Ma 1995 i pompkę 4A0.862.257 J - 1990-1996 - Pilot podczerwieni. Alarm. Audi 80/90/200/100/A4/A6/A8

a chciał dodać pilot 4D0 837 231 A - 433,92 MHz - (8/97-12/98) - 3 przyciski - 5D1 - NAJPRAWDOPODOBNIEJ i/lub 433 MHz

Dopiero jak zobaczyłem zdjęcia to pytałem o numery bo przecież do pompki na klucz z podczerwienią nie doda pilota z radiem.

Oczywiście bezsensowne i pracochłonne jest przechodzenie na nowsze pompki i pilot radiowy, więc kupi centralkę dokładaną i tak będzie miał pilot radiowy.


Oczywiście może wsadzić sobie centralkę, która ma piloty zrobione na wzór scyzoryka i dalej będzie miał porządny kluczyk.


Btw. te pierwsze pompki nie mają linii diagnostycznej, więc dywagacje czy da się dodać przez kabel czy nie są bezsensowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drapać się dziewczyny. Wszystko już wyjaśnione.

Zanim zobaczyłem co napisał tutaj to już dawno wyjaśniłem mu sprawę, ale na grupie FB.

Tylko, że też tak napisał, że nic z tego nie rozumiałem póki nie zacząłem pytać o zdjęcia co tam ma.

Ma 1995 i pompkę 4A0.862.257 J - 1990-1996 - Pilot podczerwieni. Alarm. Audi 80/90/200/100/A4/A6/A8

a chciał dodać pilot 4D0 837 231 A - 433,92 MHz - (8/97-12/98) - 3 przyciski - 5D1 - NAJPRAWDOPODOBNIEJ i/lub 433 MHz

Dopiero jak zobaczyłem zdjęcia to pytałem o numery bo przecież do pompki na klucz z podczerwienią nie doda pilota z radiem.

Oczywiście bezsensowne i pracochłonne jest przechodzenie na nowsze pompki i pilot radiowy, więc kupi centralkę dokładaną i tak będzie miał pilot radiowy.

Oczywiście może wsadzić sobie centralkę, która ma piloty zrobione na wzór scyzoryka i dalej będzie miał porządny kluczyk.

Btw. te pierwsze pompki nie mają linii diagnostycznej, więc dywagacje czy da się dodać przez kabel czy nie są bezsensowne.

Tak kolego zgadza sie wszystko mi fajnie wytłumaczyłeś i dzieki ci Bardzo.teraz to już z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Następnie wpisujemy kod będący sumą opcji jakie chcemy aby pompka realizowała." 

 

 

Ja tego nie rozumiem, o co chodzi? Są te kody niżej i co z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Są kody przy poszczególnych opcjach. dodajesz kody które są przy opcjach które chcesz mieć i ich sumę wpisujesz w kodowaniu. Zwykłe dodawanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak. Np dodaje 0001 i 0003. Wychodzi 0004 i to wpisuje tam i zatwierdzam i zrobione. Tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , troche może z innej beczki ale tez o centralnym , mam w przedlifcie na podczerwień , wymieniłem pompkę bo była w słabej kondycji , wymieniłem baterie i d*pa nie działa nadal centralny z pilota ( dioda w pilocie mruga )
próbowałem przeróżnych możliwości adaptacji piloty , nic nie zadziałało , ktoś coś doradzi ? nie chce zakładać nowego wątku dlatego pisze tutaj , jednak jeśli bedzie trzeba to sie założy :) pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz w życiu słyszę o podczerwieni. Diodę w kluczyku masz po to aby w nocy trafić w zamek :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, prezesik18 napisał:

pierwszy raz w życiu słyszę o podczerwieni. Diodę w kluczyku masz po to aby w nocy trafić w zamek :grin:

Radek a tv masz na "pilota" na sznurku z lat 60 ubiegłego wieku? Spróbuj odłączyć diodę a nie trafisz do zamka a centralny się otworzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, prezesik18 napisał:

pierwszy raz w życiu słyszę o podczerwieni. Diodę w kluczyku masz po to aby w nocy trafić w zamek :grin:

Le tam.

Bez diody tez da rady trafic:-D;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...