Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

To było w poprzedniej generacji. Audi 100 i 80 były sterowane z podczerwieni, ale  A4 chyba były radiowo. 

Zawartość dodana 7 minutes later

A jednak były, ja nigdy takiej nie widziałem:

e0d450f07c85fd29med.jpg

Edytowane przez mily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mily napisał:

A jednak były... 

;) 

"A jednak się kręci Słońce dookoła Ziemi, Zaświadczą o tym księża palcami swemi "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam Audi A4 B5 1.6 AVANT z 2000roku.  Będę próbował zakodować nowy kluczyk z pilotem (scyzoryk), który mi nie dawno nieszczęśliwie gdzieś przepadł.

Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o odczytanie PIN potrzebny do zakodowania kluczyka. Będę wdzięczny za podpowiedź.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Stavros25 napisał:

... Nie mam doświadczenia jeśli chodzi o odczytanie PIN potrzebny do zakodowania kluczyka.

Będę wdzięczny za podpowiedź."

 

 

Podpowiadam. Przeczytaj 1 post. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytalem temat i chcialbym sie upewnic, mam pompke 8L0862257 E. Chcialbym miec sterowanie z pilota, nie zalezy mi na scyzoryku, immo pastylek itd nie chce ruszac. Z tego co zrozumialem to musze wrzucic pompke obslugujaca pilot. Znalazlem na olx z koncowka P czyli powinna byc ok:

8L0 862 257 "P" - 1997-2003 - Alarm. Pilot (433 MHz) Dodatkowa syrena z aku.

Ale teraz pytanie co z pilotem? czy wystarczy kupic taki co obsluguje ta czestotliwosc 433 np z listy w pierwszym poscie?

tylko na alledrogo same scyzoryki...nie dostane nigdzie samego pilota? bo na to wyglada ze moj pomysl sprowadza sie do noszenia scyzoryka jako pilot i samego kluczyka do stacyjki :facepalm: 

 

Generalnie, taka pompka + pilot o odpowiedniej czest+wykasowac zapamietane piloty + ponizsza procedura i ma hulać?

. Wkładamy klucz w stacyjkę. Obojętnie jaki, chodzi o włączenie zapłonu (nie silnika).
2. Wychodzimy lub otwieramy szybę w aucie.
3. Zamykamy auto kluczem od zewnątrz i trzymamy kluczyk przekręcony.
4. Klikamy w przycisk otwarcia i TRZYMAMY 5 sek. (Nie sprawdzałem czy zadziała bez trzymania)
5. klikamy jeszcze raz i TRZYMAMY około 15 sek. (Nie sprawdzałem czy zadziała bez trzymania)
6. Centralny zamek powinien się otworzyć. (U mnie nie potwierdził tego kierunkami pomimo, że przy otwieraniu i zamykaniu z pilota to robi)
7. Wyjmujemy klucz ze stacyjki i z zamka.
8. Ten z zamka jest już zakodowany.
9. Aby zakodować ten co był w stacyjce powtarzamy całą procedurę zamieniając kluczyki.

Edytowane przez pdk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polecę Ci uniwersalny sterownik centralnego zamka z kluczykiem scyzorykiem. Montujesz ten sterownik który kosztuje maks 110zł z wysyłką. Masz dwa piloty scyzorykdocinasz groty po ok 30-40zł sztuka i kupujesz pastylki immo za 30zł i składasz w całość lub ze starych kluczyków możesz przełożyć pastylki immo. Ja tak mam zrobione prawie 2 lata a scyzoryk działa bezproblemowo, dwóm kolegom w a4kach też tak zrobiłem i nie narzekają. Kosztami myślę że wychodzi podobnie jak kupno pompki ze scyzorykami, tylko potem kwestia czy w tej pompce będzie działać wszystko jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak zrobiłem co kolega wyżej kupiłem uniwersalny 100zl z dwoma kluczykami typu scyzoryk grot za 15 zł wyciolem w castoramie i odrazu w castoramie kupiłem mimo za 40 zł szt i gościu z tego sklepu mi zakodował działa wszystko spoko  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany mam taki maly problem , ponieważ nie moge ze starego kluczyka wyjąć pastylki immo. Czy macie jakiś konkretny sposob by jej nie popsuć a żeby wyszła ?? Potrzebuje ja wyjac by włożyć do nowego pilota typu scyzoryk. Chyba ze jest możliwość kupna takiej pastylki ?? Wtedy trzeba ja kodować jakoś czy jak to działa ?? Dodam żę wolał bym juz wyjąć ze starego ale jak by nie dało rady to bym kupił . Jak ktoś podpowie co i jak. Żeby nie śmiecić zaprosił bym na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze jak kupiłem pilot to immo jest tamtego wlaściciela a moze to da sie jakos przekodować ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. I ja poprosze o pomoc lub chociaz weryfikacje moich domyslow.

Audi a4b5 1.8Tq avant rok 1999 mod 2000. Po zakupie nie dziala pilot 8d0837231a mam tylko jedna sztuke, drugi dorobilem bez immo, manualnie zakodowac sie nie da.

Posiadam tez fabryczny alarm, po przewertowaniu modeli pompek wychodzi ze ktos wrzucil chyba jakas inna i stad te problemy - 8L0.862.257 L - 1997-1999 - Bez alarmu. Pilot - brak. (Audi A3/A4) . 

Czy ta pompka z oznaczeniem G bedzie odpowiednia - zamiennik do wszystkich? Jesli nie to ktora ewentualnie?

W dodatku nie otwiera klapy bagaznika z mikrowlacznikow tylko kluczykiem, rozebralem klape, prad do mikro idzie, reaguja ale juz do silownika klapy prad nie dochodzi po nacisnieciu, jak dalem lewy prad otwiera zawsze nawet jak zamkne centralny z kluczyka. Po otwarciu drzwi z zamka kierowcy wszystkie swiatla i przycisk komfort dzialaja po paru chwilach slychac pompke, zapalaja sie swiatla i juz nie daje sie zamknac z przycisku ( otworz pompka reaguje, zamknij brak reakcji) . Fis nie pokazuje otwartych drzwi. 

Myslalem juz o zamku kierowcy lub jakims czujniku krancowym ale po kolejnych wertowanych tematach i tym modelu pompki.... Co myslicie?

Bede wdzieczny, upierdliwy temat :/ 

Pozdro 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu w etke wychodzi ze oznazenia L nie montowano w moim modelu. Dobrze rozumuje? 

Screenshot_2017-07-04-23-51-14.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie dodatkowy scyzoryk, nową pastylkę immo, itd. Wszystko ładnie się zaprogramowało, grot docięty, został immo. 

Czy tym kablem odczytam PIN z licznika i zakoduje nowe immo??

http://allegro.pl/interfejs-vag-commander-k-can-licznik-immo-w24h-i5142706183.html

Pacjent: A4 B5 Avant po lifcie z pełnym fisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej masz źle skonfigurowany program lub złe sterowniki.

Na kkl viaken działa Commander i wiele innych programów do zgrywania eepromu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do zwykłego kkl którą wersję commandera? mam 3.6 ale to chyba tylko zagada z kable 3.6 tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Program commander 1.4 działa też z kkl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że zwykłym kablem kkl tez można to zrobić, kluczem jest poprawna wersja programu Commander 1.4 (działająca). 

Warto dodać, że domyślnie program ustawia się na Audi A4/A6 -1997 (extended box coś tam coś tam), a przy moim aucie, trzeba było przestawić na opcję 1999-2002 i dopiero uczyć go kluczyków. Ofcuz w dodawanym nowa pastylka immo w środku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,  kto mi podpowie. Chciałem zrobić sobie drugi pilot centralnego. Próbowałem ze starego kluczyka wyjąć pastylkę immo.  Ale niestety mocno się trzymała i przez przypadek trochę uszkodziłem.  Tzn to szkiełko popękało. Kto mi powie będzie coś z tego czy to musi być całe kompletne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...