Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem na pw.  Nie będziemy śmiecia. Jak będziesz miał chwilę odpisz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co zrobił. Jeśli tylko pękło szkiełko to powinien zadziałać. Zasadniczo cewce w środku nic nie będzie, ale tego też nie wiemy co tak naprawdę zrobił i jak uszkodzenie wygląda. Trzeba wyciągać szklaną kulę i wróżyć z fusów.

 

201010285641732531590962188.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uznałem ,że nie będę zakładał nowego tematu na razie. Mam problem z pompką, a konkretnie z zakodowaniem pilota. 

Pompka obecnie zamontowana - 8D0.862.257 B ( taka była już przy zakupie autka rok temu, chodź kody wyposażenia nie mają żadnej wzmianki  o pilocie), kostki po prostu wpięte w swoje miejsce, żadnych anten czy dodatkowego kombinowania.

Pompka powinna obsługiwać więc piloty po 433 Mhz. Posiadam też pompkę z Anglika 8D0.862.257 E z pilotem 4D0 837 231 A - 433,92 MHz - (8/97-12/98) - 3 przyciski - 5D1 - NAJPRAWDOPODOBNIEJ i/lub 433 MHz

I nie mogę zakodować pilota do tej z oznaczeniem "B" Pilot wysyła sygnał. Kodowanie za pomocą dwóch kluczy nie działa (brak nawet jakiegokolwiek potwierdzenia kierunkami). Próbowałem kablem z alledrogo wejść przez VCDS, VCDS Lite - bez skutku, brak połączenia. Polski Vag połączył sie na chwilę ale po sekundzie urywa połączenie (testowane na różnych ustawieniach w menadżerze urządzenia i dwoma różnymi kablami). Dodam ,że próbowałem podłączyć pompkę "E" i dostałem i światła od kierunków odpalały się same po chwili oraz otworzyć dało się tylko drzwi kierowcy samym kluczem, pilot nie dawał się zakodować. W czym może leżeć problem? W dwóch warsztatach nie mogli tego pilota zakodować.  Jeśli to się nie rozwiąże to chyba kupuję centralkę od jakiegoś chinola:)  Wie ktoś o o co może chodzić?

Edytowane przez Rogue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rogue napisał:

Uznałem ,że nie będę zakładał nowego tematu na razie. Mam problem z pompką, a konkretnie z zakodowaniem pilota. 

Pompka obecnie zamontowana - 8D0.862.257 B ( taka była już przy zakupie autka rok temu, chodź kody wyposażenia nie mają żadnej wzmianki  o pilocie), kostki po prostu wpięte w swoje miejsce, żadnych anten czy dodatkowego kombinowania.

Pompka powinna obsługiwać więc piloty po 433 Mhz. Posiadam też pompkę z Anglika 8D0.862.257 E z pilotem 4D0 837 231 A - 433,92 MHz - (8/97-12/98) - 3 przyciski - 5D1 - NAJPRAWDOPODOBNIEJ i/lub 433 MHz

I nie mogę zakodować pilota do tej z oznaczeniem "B" Pilot wysyła sygnał. Kodowanie za pomocą dwóch kluczy nie działa (brak nawet jakiegokolwiek potwierdzenia kierunkami). Próbowałem kablem z alledrogo wejść przez VCDS, VCDS Lite - bez skutku, brak połączenia. Polski Vag połączył sie na chwilę ale po sekundzie urywa połączenie (testowane na różnych ustawieniach w menadżerze urządzenia i dwoma różnymi kablami). Dodam ,że próbowałem podłączyć pompkę "E" i dostałem i światła od kierunków odpalały się same po chwili oraz otworzyć dało się tylko drzwi kierowcy samym kluczem, pilot nie dawał się zakodować. W czym może leżeć problem? W dwóch warsztatach nie mogli tego pilota zakodować.  Jeśli to się nie rozwiąże to chyba kupuję centralkę od jakiegoś chinola:)  Wie ktoś o o co może chodzić?

No właśnie brak anteny...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fazii napisał:

No właśnie brak anteny...

Myślałem ,że bez anteny po prostu nie będzie zasięgu aż tak dużego ale samego pilota powinno dać zakodować. Chyba. 

Najwyżej czeka mnie prowizorka przy pinach :|

 

Edytowane przez Rogue
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez anteny łapie na jakieś 0,5m pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za szybkie odpowiedzi. Dzisiaj idę do elektrycznego po jakiś wzmacniacz/antenę i zobaczymy co z tego wyjdzie. 

Mam nadzieję, że metoda kodowania pilota na dwa klucze mi zadziała bo na vcds nie mam w takim razie co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie pytanie  z mojej strony..

Mam ustawione kodowanie w pompce  13125,czyli  włączony selektywny zamek że po jednym kliknięciu otwarcia drzwi mają otworzyć się tylko drzwi kierowcy.

Problem jest tego typu że  słyszę że pompka  krótko  zapompuje jakby normalnie chciała otworzyć te jedne drzwi i zapala się oświetlenie wnętrza,no ale niestety drzwi się nie otwierają.

drugie wciśnięcie normalnie otwiera wszystkie drzwi ,albo jak ustawie kodowanie 13121 (selektywny zamek nieaktywny ) to normalnie  wszystkie drzwi otwierają mi się za pierwszym razem .

Żadnych błędów w pompce nie ma..jakieś sugestie  może?

Jak na moje  gdzieś jest jakaś nieszczelność która nie daje otworzyć samych drzwi kierowcy po krótkim zapompowaniu,,,,ale jak ją  najłatwiej zlokalizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej to pod mały wężyk podłączyć jakiś kompresorek i nasłuchiwać czy w drzwiach kierowcy w ogóle pompuje. Bo może masz wszystkie podłączone pod grubszy a mały tylko do wlewu.

Tylko z mocą dmuchania nie przesadzaj bo strzelą gumki w zamkach. Ja pompką rowerową bawiłem się bo najbezpieczniej.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo zrobiłbys  sobie wycieczkę do mnie i byśmy się pobawlili no i zabrał byś  graty które czekają na ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy grot z tej aukcji  http://allegro.pl/grot-pilota-kluczyka-scyzoryk-vw-audi-skoda-seat-i6841679631.html#thumb/2

będzie dobry ? prośba o weryfikację, chyba, że macie sprawdzone linki/namiary na groty nowe/surówki do scyzoryka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, opti napisał:

Czy grot z tej aukcji  http://allegro.pl/grot-pilota-kluczyka-scyzoryk-vw-audi-skoda-seat-i6841679631.html#thumb/2

będzie dobry ? prośba o weryfikację, chyba, że macie sprawdzone linki/namiary na groty nowe/surówki do scyzoryka

 

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponowie ;)

 

otóż mój problem polega na zaprogramowaniu scyzoryka

 

 od kupna auta nie mogę zaprogramować klucza scyzor

 próbowałem wiele sposobów i nic . wymieniłem baterie ,  sprawdziłem klucz reagowanie klucza z pompką  , pompkę także

pilot jest  do tej pompki na bank wszystko się zgadza

sposoby opisane na forum  wkładaniem jednego klucza do stacyjki głównego klucza i scyzor w zamek i naciskanie też nie pomaga

 powiem że  klucz scyzor ma blokadę gdy próbuje odpalić  to gaśnie z miejsca i  kontrolka świeci na liczniku

 podjechałem do osoby zajmującej się z zamkami centralnymi i  powiedzieli po 30 minutach  i próbach że najpierw mam naprawić  aby mi kierunki świeciły podczas wkładania klucza bo nie reagują 

zauważyłem gdy mam klucz główny  w stacyjce wtedy nie święcą mi a gdy sam scyzor wkładam do zamka  świecą

 

ktoś pomoże mi ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz numer pompki i kluczyka?

Scyzor masz nie zaadaptowany do immo przez to Ci gaśnie i kontrolka świec zarowych miga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 20:22, Wihajster napisał:

tak

Nie dziękuje....:( niestety grot z tej aukcji nie pasuje, szkoda... Mocowanie jest w innym miejscu, mogę podesłać foto ori grota i tej surówki, jak ją zamontujemy to kawałek wystaję, ma mega luzy na boki, wycięcie jest w innym miejscu na bolec, podsumowując stracony czas i jakieś tam pln ;) , a miało być tak pięknie :naughty:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero teraz jak uwaznie sie przyjrzałem rzeczywiscie nie bedzie pasował.Te groty sa to podróbek chinskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w katalogu pokazuje mi Audi A4/S4 2001 2003 Transponder Megamos Crypto 48 ID48 - Magic 2 na alledrogo trochę te nazwy są inne czy ta pastylka będzie do mnie pasować?

http://allegro.pl/id48-transponder-grupa-vag-megamos-crypto-fv-gw-i6921533116.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...