Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze pisac na temat !

Kazdy spam BEDZIE nagradzany OSTRZEZENIAMI !

Ostatnie posty wykasowane :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie moze pisze nie do konca w tym temacie ale przepraszam. WIec jak by mi ktos pomogl to prosil bym na pw zeby nie śmiecić tu. A wiec takie pytanie. Kupilem sobie kabelek do auta ten niebieski koszt tani ale gdzies czytalem ze jest dobry (26.99zł) chyba taka cena plus kw . A dokladnie chodzi mi o to ze nie bylo zadnej plytki tam. I moje pytanie jest taki czy ze strony mam pobrac program czy macie moze jakis inny lepszy ? Kupilem ze strony (Viaken.pl) Probowalem pobrac ze stronki i robic to z ta instrukcja ale mam male problemy. No taki jak wchodze w ten program VCDS-lite . Nastepnie trzeba kliknać options klikam tak samo i dalej bylo trzeba kliknac test klikam wyskakuje komunikat taki jak PORT DOES NOT EXIST INTERFACE NOT FOUND! CONTACT YOUR HADWARE SUPPLIER FOR ASISTANCE. A konkretnie kupilem kabelek zeby moc podlaczyc sie pod pompke centralnego zamka. Kupielm oryginalna pompke z alarmem i centralka z pilota plus oczywiscie dwa piloty. Pompke wpiolem dziala jeden pilot rowniez nowy grot odpala wszystko ok. Ale chcialem jeszcze drugi pilot ale on nie reaguje a jest dobry sto pro. A czytalem ze trzeba go kofowac przez program. Tylko nie moge wlaczyc programu.POmoze ktos ? Najlepiej pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo kolejne konto kolega sobie założył. Chyba już trzecie, mylę się? Po co ta ściema, że jesteś nowy?

Wszystko jest opisane na forum, a nawet w tym temacie.

PS. Żeby nie było, że post nie na temat to pilotów nie koduje się kablem, tylko przez przekrecenie klucza w drzwiach kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo kolejne konto kolega sobie założył ?? Nie rozumiem ? Tak wiem wiem czytalem na forum ze mozna tak kodowac ale ten pilot wlasciciel mówil że raczej bedzie trzeba przypisac


Panowie nie wiem za kogo mnie macie , ale na prawde potrzebuje pomocy. Jestem Dawid od niedawna jestem posiadaczem a4b5. Jestem z miejscowości EPD (epidemia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś tym samym Dawidkiem co był tutaj wcześniej, nie interesuje mnie to.

Ale nie będę odpowiadać na PW osobom o podejrzanych/powiązanych/dziwnie spowinowaconych nickach, więc dodam treść tutaj.

Dawidepd
hej . Czytam twoje posty i widze ze wiesz o co chodzi z kablami itd. Pomozesz i w instalacji programu od Viaken ? Bo problem maly jest. Chce przypisac drugi pilot.
1) Pomocy w instalacji programu od Viaken udziela nieodpłatnie VIAKEN, zarówno telefonicznie jak i mailowo, jak kto woli można też gołębiem. Wszelka pomoc jest też w treści tego forum w odpowiednim dziale, więc nie będę powielać instrukcji mówiącej DALEJ, DALEJ, OK, DALEJ, DALEJ, ZAPISZ, OK.
2) Przypisanie pilotów masz opisane w 1# poście, więc też nie ma co pisać.
3) Na płytce od VIAKEN nie ma żadnych programów do tego kabla, są tylko sterowniki, nie dostałeś, napisz do nich.
4) Program to VCDS i jest do pobrania na stronie http://www.ross-tech.com/vcds-lite/download/index.php Chcesz piracić to szukaj VAG-COM w dowolnej wersji, jakaś będzie działać, chyba 311.2 działa na bank, 409 jak chce.
5) Ostatni i najważniejszy TIP. Kabel działa przez podłączenie go do USB, ale funkcjonuje jako COM, najlepiej COM2. Jeśli windows dał swoje sterowniki to je usuń i zainstaluj te od viaken. Odłącz wszystkie inne urządzenia podłączone przez USB i wyedutuj urządzenia tak aby kabel był na COM2. Wsio. Będzie działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki wielkie będę robić tak jak mówisz mam nadzieje ze pójdzie to.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

No i kolego soulmaster mam nadal problem przy klikaniu na test. Ustawione wszystko tak jak pisales a pisze jak klikam tes cos takiego ; PORT STATUS OK; INTERFACE NOT FOUND! CONTACT YOUR HADWARE SUPPLIER FOR ASISTANCE.Czyli co takiego zle zrobilem ?

I jak Panowie podpowie ktos co tu nie tak ? Bo troche icichlo

Szkoda ze nikt nie umie mi pomóc. No trudno myślałem ze forum to audi a4 będzie bardziej w takiej pomocy by nie wydawać kasy na mechanika. No ale cóż będę musiał jechać i zapłacić

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znajdzie ci interfejsu jesli nie bedzie on wpięty w gniazdo obd ponieważ nie ma zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest tylko ten błąd? Sprawdzę jutro może i dam znać

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

No kolego sprawdzalemi bylo tak jak mowisz brakowalo tego prądu prawdopodobnie 12v. Tylko kolego robilem to przez program VCDS lite. Wszystko ladnie pieknie bylo okok pozytywnie kliklem save. Chcialem wejsc w ten komfort i troche pozmieniac domykanie szyb itd. Ale jak ja tu chce wejsc w komfort czy auto skan czy co kolwiek to nic mi tu nie wyskakuje zeby pozmieniac tylko tak jak by sprawdzalo ciagle coś. CO mam czekać aż to wszytko sprawdzi i wtedy mi wyskoczy cos takiego czy jak ten program dziala ? A i przez vaga 409 probowalem to prawdopodobnie nie obsluguje. A 311 jest cos w tym stylu jak wyzej opisuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 nie ma modułu komfortu to raz, a dwa auto scan dosyć długo trwa.

Piszesz nie zrozumiale, że nie wiadomo o co Ci chodzi. Może zacznij zdjęcia wrzucać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi jak wejść w pompkę centralnego zamka. Konkretnie domykane szyb miganie świateł przy zamykaniu. Przez program VCDS lite.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko już dawno jest opisane :facepalm:

Kodowanie zmieniasz wchodząc w 35- centr.loc.pom.

W pierwszym poście objasnione jak to zrobić. Jak to nie starczy żeby zrozumieć to już nikt Ci nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wszystko tylko ja jak wchodzę w cokolwiek to ciągle jest jakieś czytanie coś w tym stylu jak by coś skanowalo. I powiedz mi czy po tym wyskoczy mi coś takiego żeby to zmienić czy to powinno odrazu wyskoczyć taka tabela? Bo mi ciągle coś czyta

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Czytałem wszystko tylko chodzi mi konkretnie o ten program czy on dobrze jest zainstalowany. Bo niby wszystko ok działa

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takową pompę 8D0 862 257 C i według rozpiski --> 8D0.862.257 C - 1999-2003 - Bez alarmu. Bez pilota. (Audi A3/A4) jak dobrze rozumiem nie mam możliwości zakodowania pilota w moim aucie, i pytanie czy wystarczy że zmienię pompkę na taką która ma obsługę pilota, dokupię pilot na odpowiednią częstotliwość i zrobię adaptację ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wystarczy kupic pompke z odpowiednimi nr sa na 1 stronce i bedzie wszystko gralo. Kupuj pompke z odpowiednimi nr do tego dwa scyzoryki immo wloż od starego kluczyka dokup dwa groty niech Ci wyszlifuja i bedzie gicior. Ja dalem np 220 zł z pompka ktora obsluguje centralke z pilota alarm plus dwa scyzoryki. Immo przelożyłem ze starego pilota szlif kluczyka po 40 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę musiał zrobić ale mam sztukę tylko więc pozostaje kupić scyzor używkę pod centralkę transponder nowy wrzucić i zaadoptować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takową pompę 8D0 862 257 C i według rozpiski --> 8D0.862.257 C - 1999-2003 - Bez alarmu. Bez pilota. (Audi A3/A4) jak dobrze rozumiem nie mam możliwości zakodowania pilota w moim aucie, i pytanie czy wystarczy że zmienię pompkę na taką która ma obsługę pilota, dokupię pilot na odpowiednią częstotliwość i zrobię adaptację ? pozdrawiam

Dodatkowo antena musi być do pompki. Wsio w temacie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazji ogarniasz VCDS lite 1,2 ? jak tak daj nr chcialem cos zapytac tylko bym na chwile zadzwonil


Pany mam taki maly problem mam nadzieje. Zainstalowalem sobie VCDS lite . Normalnie kabel wpiety w lapka drugi koniecdo audioli, Tak jak z instrukcja zrobione pierw zrobilem na COM 2 nastepnie na 1 i jest to samo. Po kliknieciu options zaznaczam tak jak wczesniej com2 i ladnie wyskakuje ze wszystko gra ok ok klikam save zrobilem auto test wszystkie te nr przelecialo chyba z 15 . I nic nie wyskozylo. Nastepnie chcialem wejsc w ktorys pkt np wchodze w 35pkt. i po jakis 5 sek wyskakuje mi taki komunikat no response from controller. CO zlego zrobilem albo co nie gra kto mi podpowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...