Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Może wcale nie zmienia kodowania i zostało +00004 czyli to selektywne otwieranie drzwi.

Edytowane przez soulmaster3m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie a mianowicie rozsypał mi się kompresorek od centralnego zamka (pompka 8D0 862 257 C) czyli bez obsługi centralnego zamka z pilota a wiec zakupiłem inna o numerach 8D0 862 257 E z myślą żeby kiedyś dołożyć scyzoryki.

Kodowanie w ori pompce 257 C - 00001 WSC 06325

Kodowanie w pompce 257 E - 15178 WSC 06435

Po zamontowaniu pompki E niestety mogę jedynie zamknąć auto (całe) a otworzyć tylko drzwi kierowcy/pasażera zalezy ktora str otwieram zmieniłem kodowanie jak było w C i tak samo tylko zamykam całość a otwieram tylko drzwi te w którym przekręcam klucz :/

Mam dołożony pilot który podejrzewam jest wpięty w wiązke tylko ale zasada jest taka sam daje zamknij - zamyka daje otwórz - cisza

Podkreślam iż dzieje się tak na pompce E na starej C wszystko jest ok poza zepsutym kompresorkiem tzn słychać jak pompka buczy gdy chce otworzyć

Jeszcze jedno gdy auto mam odpalone normalnie wszystko działa kodowanie zmieniłem na 0000

Daj mu 15169

Po przejściu z "C" na "E" tak mam i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety lipa :( wszystko działa jak mam zapłon włączony . Gdy zamknę kluczem i chce otworzyć cisza aż do momentu włączenia zapłonu wtedy sam sie otwiera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem Kupiłem nie tak dawno Audi a4 b6. W komplecie dostałem dwa scyzoryki, ale oba bez grotów(złamane), oraz klucz serwisowy (nie plastikowy), ten ze znakiem klucza francuskiego. I tu jest moje pytanie: czy gdy dorobię groty w scyzorykach na wzór tego z klucza serwisowego, to czy scyzorykami będę mógł otworzyć bagażnik oraz schowek? Nie mam pojęcia czy zarówno scyzoryk jak i klucz serwisowy miały ten sam frez grotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomyśl? Przecież nowe groty będą klonami klucza serwisowego więc ? Chyba ze w zamku siedzi chinczyk i ogarnie ze na kluczyku nie ma kalkomanii klucza francuskiego i otworzy bagażnik :) Przy centralnym chyba można się obyć bez zamykania bagażnika ?

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumialem ironie, ale jestem totalnie zielony w kwesti aut. Chodzi mi o to czy na grotach scyzoryka i klucza serwisowego jest całkowicie identyczny frez. Np w Toyota jest 3 klucze, z czego na jednym wydaje sie, ze frez jest minimalnie inny, na tym który nie otwiera schowka i bagażnika, właśnie dlatego wolałem tutaj zapytać. Podobno kto pyta nir błądzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze może być tak że ktoś wymieni(a)ł zamki

ja mam np tak że klucz ze stacyjki pasuje do bagażnika, a klucz z drzwi do schowka!! sic!

Dlaczego tak jest nie pytajcie bo nie wiem. czym się kierował niemiec, wymieniając tylko 2(ale które) i po co??

Jedyna rada rób jeden klucz według VIN i proś Boga (a raczej poprzedniego właściciela) by okazało się że nie zmieniano zamki.

Ale to raczej powinieneś już widzieć próbując kluczem serwisowym wszystkie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pezypuscmy, ze zamek jest oryginalny. Czy jest gdzieś jakiś kod/nr na podstawie którego można odtworzyć wzór oryginalnego grotu? Bo rozumiem, że mówiąc "dorobić klucz na podstawie vin" masz na myśli ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pezypuscmy, ze zamek jest oryginalny. Czy jest gdzieś jakiś kod/nr na podstawie którego można odtworzyć wzór oryginalnego grotu? Bo rozumiem, że mówiąc "dorobić klucz na podstawie vin" masz na myśli ASO.

mozna dorobic klucz na podstawie zamka po kodzie zapadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujesz się może jaki byłby koszt tego dorobienia. Ten kod jest gdzieś zapisan? Czy mechanicznie trzeba odczytać te zapadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ktoś orientuje się czy poradnik zadziała w przypadku A3 8L z 2002 roku. Odczyt pinu adaptacja transponderów kluczyka. Dodam jeszcze ze mam immo wyłączone ze skutku nie potrzebnej wymiany komputera jednak nadal mam stary komputer w domu.

Edytowane przez marcin933
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może ktoś mi podpowiedzieć, co się dzieje? Jak zamykam drzwi, to pompka pięknie pompuje i szybko milknie. Jak otwieram, to pompuje bardzo długo i milknie. Wszystkie drzwi otwiera i zamyka. Jak zdejmę wężyki przy pompce i zatkam otwory, to pompka szybko cichnie. Jak wciągam powietrze z jednego węża, to tak jakby coś gdzieś przepuszczało. Jak wpuszczam powietrze do wężyka, to nie mam wrażenia, żeby coś uciekało. Możliwe jest żeby na wężach była nieszczelność tylko w jedną stronę? Czy to jednak wirnik w pompce siada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj to:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/14337-Centralny-nie-zamyka-bagażnika#entry4557622

Edytowane przez marcin_franz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze zdiagnozuj czy to na małym wężu czy na dużym się dzieje.

Podejrzewam, że przy to przez technologię.

Przy za zamykaniu odsysa powietrze, więc masz tam podciśnienie i w ten sposób zatyka się nieszczelność. A przy otwieraniu dmucha, więc rozszerza się szczelina.

I też podejrzewam, że to nie w miejscach łączenia węży bo to za sztywny materiał. Podejrzewam zamki.


Można też sprawdzić styki o których mówi fragless. Możliwe, że nieszczelności nie ma tylko właśnie te styki.


Tylko fragless pamiętaj, że tymi blaszkami/stykami to raczej oszukujesz pompkę a nieszczelność może tam dalej być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na małym wężu jest ok. Dziś podgiąłem trochę te styki i już śmiga normalnie, ale wiem, że to oszukanie pompki, wiec na dłuższą mete to nie jest dobre rozwiązanie. Co więcej ze 2 mies. temu podpinałem inną pompkę i ona tak się zachowywała, jak moja obecnie. Dziś sprawdziłem wirnik i nie widać na nim jakichś dużych oznak zużycia.

Bedzie chwila, to przejrzę zamki i poszukam nieszczelności, ale póki co podgięcie blaszek oszczędza pompkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem pompke 8L0.862.257 P i pilota 4D0 837 231 A czy one powinny wspolpracowac bo nie moge dodac piota. Jeśli nie to ewentualnie na jaka pompke wymienic zeby dzialala z tym pilotem albo pilota zeby dzialal z pompka?


Wymienilem pompke na "G" i smiga. Pytanie tylko czy w sedanie jest mozliwosc otwierania bagaznika z pilota bo nie moge tego zakodować i nie chce to dzialac. Przypuszczam ze u mnie sie nie da bo jest zamek razem z cala instalacja na podcisnienie wiec nie bardzo by to moglo otwierac tylko jeden zamek ale to moje przypuszczenia moze ktos wie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam takie pytanie, czy dowolny pilot działający na takich samych częstotliwościach można zaprogramować z samym centralnym? Po prostu nie mam ori, a kusi mnie dorobienie scyzoryka. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie, a ja mam takie pytanie, czy dowolny pilot działający na takich samych częstotliwościach można zaprogramować z samym centralnym?
nie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...