Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi


Jak się nazywa taka usługa, o co pytać magików jakbym nie chciał rozbebeszać kluczy?

nie kazdy to robi...Po prostu musisz spytac czy w ogole potrafi i ile to bedzie kosztowac.Bo moze powiedziec za to tyle ile kosztuje nowy wiec moze sie nie opłacac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w kluczykach już masz pastylki id 48 więc powinno pójść zaadaptowac je do immo

Teoretycznie powinno zadziałać, ale coś nie zatrybiło. Wcześniej ktoś pisał, że pastylki trzeba wymieniać do nowych zegarów. Ale znowu soulowi poszło, ale on zminiał z polifta na polifta, ja wkłdam polifta do '98. Sprawdzę ten sposób z VAGiem, przeglądnę kable i ewentualne błędy. Jak nie pomoże to zmieniam pastylkę.

Wihajster, ty pisałeś wcześniej, że masz sprzęt do "zerowania" transponderów. Jak się nazywa taka usługa, o co pytać magików jakbym nie chciał rozbebeszać kluczy?

Ja też zmieniając licznik nie musiałem wymieniać pastylek, żeby je zaadaptować.

Nigdy nie było potrzeby zmiany pastylek a u brata to już chyba ze 4 liczniki na tych samych pastylkach chodziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może kabelkologia zawiodła, posprawdzam jeszcze raz wszystko i dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam że jak za szybko otworze drzwi kierowcy po wyciągnięciu kluczyka gdy pompka jeszcze pracuje to centralny gubi sygnał kluczyka i nie mogę zamknąć drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy kolejnej próbie licznik już współpracował. Tylko najpierw przyjął mi jeden kluczyk przez Audi A2/A3/A6/Allroad 1997, a później wszystkie 4 szt. przez Audi A4 1997-2002 i tak już zostało. Nawet się zsynchronizował zegarek - co dziwne, bo myślałem że do tego jest jakiś zewnętrzny moduł.

Edytowane przez mech15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja tak mam że jak za szybko otworze drzwi kierowcy po wyciągnięciu kluczyka gdy pompka jeszcze pracuje to centralny gubi sygnał kluczyka i nie mogę zamknąć drzwi ?

Nie wiem czy dokładnie w taki sposób/od tego, ale też mi gubi i dopiero ponowne włączenie zapłonu pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Mam pytanie czy jeśli założę inną pompkę do auta w sytuacji gdy mam z końcówką "B" a włożę z "E" czy mogę ją szybko sprawdzić czy działa używając pilotów od tej nowej pompki ? Czy nawet używając pilotów od pompki pod którą były kodowane wsadzając ją do innego auta nie jestem w stanie otworzyć zamknąć auta pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mogę je na nowo zakodować? Mając podłączonego kompa nie widzę żadnej reakcji na piloty ? Sytuacja wogóle wyglądała tak że miałem zalaną pompkę i z biegiem czasu pilot raz łapał a raz nie. Z czasem jednak padł na dobre tak jak i reszta. Wymieniłem elektronikę z innej dobrej pompki i żadnej poprawy nadal pompka nie widzi pilotów. Ktoś coś może doradzić bo nie wiem czy to jest wina pompki i bez sensu jest kupowanie kolejnej czy jednak to powinno załatwić ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 nie ma możliwości sprawdzenia vagiem czy pompka widzi piloty. W pierwszym poście autor wątku opisał jak dodać piloty do pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sposób nie zadziałał . Vagiem idzie sprawdzić czy pompka widzi piloty bo w miejscu gdzie widzimy na której pozycji jest dopisany pilot czyli jako pierwszy albo drugi naciskając na przyciski na pilocie zaczyna ci migać ta jedynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten sposób nie zadziałał . Vagiem idzie sprawdzić czy pompka widzi piloty bo w miejscu gdzie widzimy na której pozycji jest dopisany pilot czyli jako pierwszy albo drugi naciskając na przyciski na pilocie zaczyna ci migać ta jedynka.

No ale to w b6 tak jest.

Jak nie idzie dodać pilotów sposobem na dwa kluczyki (jeden w stacyjce drugi w zamku itd. ) to przyczyn może być wiele np.

- bateria pilota do wymiany,

- Pilot nie nadaje na tej częstotliwości co pompka,

- antena może jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam w swoim więc pisze z doświadczenia. Bateria była ok w jednym i drugim pilocie bo były sprawdzane. Piloty oryginalne do pompki bo już przy pierwszej padły a po wymianie całej płytki z innej ( po zalaniu przez nieszczelną lampę) reszta funkcji pompki wróciły poza pilota. Toteż pytam tutaj czy jest coś innego co odbiera sygnał poza tą małą płytką która jest w pompce(antenie)??? Nawet przykładając pilota do samej anteny na płytce w pompce nie ma żadnej reakcji. jak mogę szybko sprawdzić nową pompkę wkładając ją do auta? Wystarczy zakodować moje kluczyki metoda z pierwszego posta czy użyć pilotów od kupowanej pompki które przypuszczam że powinny reagować ? Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ją podłączysz i będziesz mieć do niej ori piloty to chyba nawet bez kodowania powinna reagować. Wszystko zależy od tego czy nie zdążyła się rozkodować.

Podłącz, jak nie zareaguje na pilota przeprowadz procedurę kodowania i powinno zaskoczyć.

A jak sprawdzasz czy pompka widzi piloty? Wchdzisz vagiem w pompkę i który kanał? Sprawdzę czy u mnie to bangla

Panowie co zrobić, żeby po zmianie wsadu działał wskaźnik temperatury oleju? Teraz po zapłonie pokazuję aktualną temperaturę przez kilka sekund po czym opada.

Edit.

Ok ogarnąłem przerobiłem orginalny wsad, który był wcześniej w tym liczniku i już działa.

Edytowane przez Fazii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka wymieniona na pompkę z numerem "E". Sprawdzenie pompki u sprzedającego przez podmiankę starej i dzięki temu że miał jeszcze pilota na szybko dało się sprawdzić wszystkie funkcje pompki. Po powrocie do domu programowanie swoich pilotów udało się z tym wyjątkiem że tylko jeden z pilotów udało się zaprogramować. Jutro będzie próba z zapisem jako pilota jako drugi. Jak się uda to cała operacja uda się bez potrzeby podłączania kompa i oczywiście banan na twarzy że znowu odzyskało się kontrolę nad zamykaniem za pomocą pilota :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema:) Walnęła mi pompa o numerach 8L0 862 257 L, kupiłem używaną pompe o numerach 8L0 862 257 G zaprogramowałem pilot wszystko działało szyby itd pilot działał ale nie pompowała mi Ona w ogóle do zamków bo tam uszkodzony był kompresor, mówie okej pojechałem wymieniłem na taka sama z takimi samymi oznaczeniami działa wszystko ale nie moge pilota zaprogramować w ogóle Ona nie reaguje na pilota. zamyka wszystko z kluczyka, elektronika działa a pilot nie chce nawet ruszyc. probowałem programować według tych opisów ale nic to nie daje ;p co jest grane ? ktoś może wie? niestety nie mam kabla na chwile obecna żeby go próbować przez VAG programowac DOBRA DZIAŁA MI WSZYSTKO;P PILOT TERAZ DAŁ SIE ZAPROGRAMOWAĆ. TRZEBA BYŁO SKASOWAĆ PO PROSTU ZAPAMIĘTANE PILOTY W POMPCE I ZAPROGRAMOWAĆ SWOJEGO :) POZDRAWIAM

Edytowane przez mati1991lw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że problem rozwiązany.

Jeden z przepisów pokazuje jak się usuwa zapamiętane piloty bo kablem się ani usunąć ani dodać nie da. Jedynie sprawdzić ile jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda - Audi A4, rok 1998, po pierwszym lifcie, zegary bez FIS: wyciągnięcie PINU z immo i dodanie transponderów w nowych kluczykach.

Na początek podziękowania dla kolegi soulmaster3m bo od niego wszystko się zaczęło:)

A więc tak:

- kabel jaki użyłem to najtańszy KKL za 26zł od VIAKEN

- do wyciągnięcia PINU użyłem programu VAG K+CAN COMMANDER China wg. instrukcji kolegi soulmaster3m

- dodanie transponderów niestety nie dało się zrobić programemVAG K+CAN COMMANDER

- do dodania transponderów w nowych kluczykach użyłem programu VAG-COM 409-1 mniej więcej tak: SELECT-> 17-Instruments-> [11] Login (zalogować się wyciągniętym PINEM poprzedzając go zerem)-> [10] Adaptacja -> w channel number wpisac "21" i dać READ; pojawią nam się dwa okna: pierwsze z informacją o aktualnej liczbie kluczy oraz drugie z nową liczbą kluczy. Wpisujemy w to drugie ile chcemy zaadoptować po czym dajemy TEST; następnie dajemy SAVE po czym zapamiętywany jest aktualnie wsadzony kluczyk, gdy zgaśnie ikona IMMO wyciągamy kluczyk i wsadzamy następny przekręcając zapłon, i znowu gdy kontrolka zgaśnie kluczyk jest zapamiętany; robimy to tyle razy ile wpisaliśmy kluczyków do zaadoptowania. Wyczytałem, że na adaptację kluczy mamy 30s od momentu zaczęcia operacji (przycisk SAVE), gdzie czas jest naliczany tylko gdy zapłon jest przekręcony.

Mało było informacji w tym temacie dotyczących modelu pośredniego czyli po pierwszym lifcie i przed drugim liftem dlatego dodaje ten opis, może ktoś skorzysta.

Pozdrawiam:)

Edytowane przez Morfeusz333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...