Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

A więc tak, kupiłem pompkę z końcówką G na 433,92 do moich kluczyków. Bez problemu mogę ją zakodować na wszystko oprócz alarmu bo go nie mam, kody się zapamiętują. Problem jest w tym ze przez godzinę próbowałem dodać kluczyki do pompki i nic z tego :( sposobem opisanym w 1 poście, nie dało rady :(.

Moje pytanie : Czy aby skasować kluczyki z pamięci pompki bo chyba ma ich 5 zakodowanych to potrzebuję PIN imo ?

Jak próbuję to zrobić vagiem to w Login 11 muszę go wpisać ale JA GO NIE POSIADAM :(

PIN.jpg

wchodzę bez niego w

[Adaptation - 10]

Wpisujemy 21 w "Channel Number"

[Read] widać ile kluczyków jest obecnie w pamięci

mam coś takiego

il_kluczyk_w.jpg

Czy to znaczy ze mam 5 kluczyków zakodowanych ? a moze że do 5 można ją zakodować ? (aby skasować nalezy wpisac 0 ? )

Gdy chce wpisac 0 w new value to mam nie aktywny test/save :( i wyskakuje error

error.jpg

Proszę o info co mam zrobić ? co jest potrzebne jeśli PIN IMO musi być do kasowania ilości kluczyków aby go wyciągnąć z licznika mam niestety Jaeger :( mam tylko kabel OBD2

Może lepiej wsadzić pompkę do kogoś kto ma PIN do IMO i poprosić o skasowanie pamięci pompki ? - co myślicie

będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na post i wiadomość PW. Bo się może przydać później innym.

...

aha w 35 - 003 widzę 1100 (co to oznacza ? 2 piloty dodane ?

A ja już w temacie odpowiadałem, że pin immo jest do tego niepotrzebny.

5 to liczba zakodowanych transponderów a nie pilotów. Czyli iloma kluczykami możemy odpalić samochód.

PILOT i IMMO to są dwie totalnie różne rzeczy. A przynajmniej według mojej aktualnej wiedzy.

Na wszystkich trzech zdjęciach łączyłeś się z licznikiem a nie pompką. (Licznik Jaeger??)

Ja kodów kanałów nie znam na pamięć, ale z tego co pisano to pilotów poprzez VAG w B5 nie da się dodać, czyli ten sposób z filmiku w pierwszym poście odpada.

Musisz zrobić to dokładnie tak jak w przepisie.

###########################################################################

1. Wchodzimy na auta.

2. Zamykamy drzwi.

3. Wyjmujemy zaślepke z popielniczka za tylnym slupkiem.

4. Wpinamy kabel do gniazda.

5. Podpinamy kabel do kompa.

6. Uruchamiamy Vaga Polskiego Vaga lub inny program dostępny.

7. Wchodzimy w moduł centralnego zamka.

8. Przekręcamy klucz w stacyjce aż zapalą się kontrolki.

9. Program zczytuje ID pompki centralnego zamka i kilka innych wartości.

###########################################################################

10. W najniższym polu mamy wartość np. 13784 lub podobne. ZAPISAĆ!!!

11. Wchodzimy w zakładke PRZEKODWANIE: Vag prosi nas o wartość od 0 do ileś tam.

12. Wpisujemy 0. < tutaj następuje wyzerowanie zapamiętanych pilotów !!! W tym momencie pompka nie widzi żadnego z nich ponieważ nie ma dodanego kodu obsługi pilotów.

###########################################################################

13. Wychodzimy z Vaga.

14. Wyłączamy zapłon.

15. Wychodzimy z auta w tym momencie samochód nie reaguje na żadnego pilota.

###########################################################################

16. Wchodzimy znowu do auta.

17. Powtarzamy czynności od 1-9.

17. Następnie z pliczku (excel) dodajemy do siebie wszystkie wartości funkcji które chcemy mieć i wpisujemy w pole gdzie wcześniej wpisaliśmy 0. ( np. suma wyszła 15173 i tyle wpisujemy)

###########################################################################

18. Wkładamy jeden klucz w stacyjke obojętnie jaki żeby tylko sterownik dostał prąd - więc przekrecamy na zapłon.

19. Otwieramy szybę w aucie.

20. Zamykamy auto kluczem od zewnatrz nie wysiadając.

21. klimamy w przycisk otwarcia raz i CZEKAMY 5 sek.

23. klikamy jeszcze raz i CZEKAMY około 15 sek.

25. Centralny zamek powinien się otworzyć.

26. Wyjmujemy klucz ze stacyjki.

27. Wkładamy scyzoryk zakodowany.

28. Wszystko powinno śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt powyżej byłem w liczniku, i tak mam Jaeger. W 35 "centralny zamek" nie da sie uruchomić adaptacji.

Dziś znowu próbowałem i d*pa :(

Co ciekawe, przeleciałem wszystkie kody pojedynczo i mogę zakodować :

4/8/16/32/2048/8192/

Pozostałe nie, ale dlaczego mogę zakodować 00008 choć nie posiadam alarmu ?

Dodatkowo mogę zakodować sumy :

12900 / 12916 / 13130 co chyba się wyklucza ?

jak mam zakodowane 12900 to np nie mruga przy zamykaniu/otwieraniu

ale jak zakoduje 13130 (taki maiłem w pompce jak pierwszy raz ją włożyłem) to mruga przy zamykaniu :(

Dodatkowe pytania.

aby skasować pamięć pompki mam wpisać 0 ale chyba 00000 bo samo jedno 0 nie jest akceptowane.

kolejne pytanie to co to jest "work shope" ? i jaka tam powinna być wartość ? u mnie jest : 06335 (biblioteka kodów ? jak tak to jak mogę wpisac wyższy 8192 ?)

12900.jpg

programowanie pilotów u mnie nie działa, jak sprawdzić czy wysyłają sygnał ?

---------- Post dopisany at 15:42 ---------- Poprzedni post napisany at 12:05 ----------

Dostałem jeszcze od osoby od której kupiłem pompkę taką oto instrukcję, ale u mnie nie działa to kasowanie i przypisywanie nowych kluczyków :( może komuś się przyda, jak komuś zadziała niech da znać !

Scan05172008_112328.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje się uruchomić adaptacji w pompce i już. Program umożliwia klikanie w przyciski jak leci, ale to nie oznacza, że wszystkie funkcje działać będą.

Z tym 00008 to może być błąd sam w sobie a raczej błąd pompki, że ona aktywuje alarm tzn wysyła sygnał, ale sama w sobie nie wykrywa czy na aktywowanym pinie jest coś co odbiera ten sygnał czy nie. To takie moje podejrzenie. Może jest inaczej, może nie. Ja też kupiłem pompkę, która miała wcześniej podłączony alarm a ja go nie miałem i też mi dawało się dodać funkcje alarmu, ale nie wszystkie.

Dodatkowo mogę zakodować sumy : 12900 / 12916 / 13130 co chyba się wyklucza ?

jak mam zakodowane 12900 to np nie mruga przy zamykaniu/otwieraniu, ale jak zakoduje 13130 (taki maiłem w pompce jak pierwszy raz ją włożyłem) to mruga przy zamykaniu :(

Nie, nic się nie wyklucza. Jeśli chodzi o alarm to się raz dawało dodać jego funkcje raz nie, na bank nie dawało się "logiki tylnej klapy", ale np wycie syrenki tak pomimo jej braku.

Z tym mruganiem to uj wie. Czasem pomaga ponowne wpisanie tego samego kodu.

Tak, wpisuje się 5 cyfr czyli 00000 (aż mnie palec boli od stukania tych zer i pewnie dlatego napisałem jedno)

kolejne pytanie to co to jest "work shop"

Olej to, nie ruszaj, nic nie zmieniaj.

programowanie pilotów u mnie nie działa, jak sprawdzić czy wysyłają sygnał?

Nie wiem. Bez specjalistycznego sprzętu to raczej "na język" się nie da jak bateryjkę 9V. Radzę baterie sprawdzić.

Olej te inne sposoby. Ten co napisałem nie jest mojego autorstwa. Nie tylko ja z niego korzystałem i zawsze działa. Wniosek? Masz coś z pilotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek rozwiązany :)

Aż wstyd się przyznać :(:( ale wychodzi na to że przy zmianie baterii podmieniłem "wieczka/dekielek z baterią" miejscami :( Z jednego kluczyka do drugiego. Załączam foto czym się różnią (na zdjęciu są poprawnie).

piloty.jpg

Piloty nie mogły działać bo nie miały napięcia z baterii przekazywanego przez małe blaszki zaznaczone na czerwono. W momencie zamiany "dekielków" miejscami blaszki nie dotykały płytki w odpowiednim miejscu.

Piloty dodałem do pompki bez problemu w 5 sekund według podawanego tu wielokrotnie "niezastąpionego" sposobu.

Proponuję dodać tylko do opisu, że jak koduje się kolejny : drugi, trzeci, czwarty kluczyk to trzeba nacisnąć "otwórz" (pierwszy raz zaraz po przekręceniu kluczyka) odpowiednio dwa, trzy, cztery razy przypisując mu kolejne miejsca.

Jeśli drugi kluczyk naciśniecie przy dodawaniu tylko raz to zastąpi on miejscem dodany wcześniej pierwszy i działał będzie tylko drugi.

Dziękuję wszystkim za pomoc i naprowadzenie na winowajców (kluczyki) no a raczej ich właściciela :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój przypadek rozwiązany :) Aż wstyd się przyznać :(:( ale wychodzi na to że przy zmianie baterii podmieniłem "wieczka/dekielek z baterią" miejscami :(

Odpowiem tak: :facepalm::facepalm::facepalm::banan::banan::banan::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo::brawo:

BoOOOOooooooOOOooooOOoooo tym nawet bym nie pomyślał. Z góry zakładałem, że oba mają tam samo wyglądającą elektronikę.

Dziękuję bo i ja się czegoś nauczyłem :decayed:

Piloty dodałem do pompki bez problemu w 5 sekund według podawanego tu wielokrotnie "niezastąpionego" sposobu.

Proponuję dodać tylko do opisu, że jak koduje się kolejny : drugi, trzeci, czwarty kluczyk to trzeba nacisnąć "otwórz" (pierwszy raz zaraz po przekręceniu kluczyka) odpowiednio dwa, trzy, cztery razy przypisując mu kolejne miejsca.

Jeśli drugi kluczyk naciśniecie przy dodawaniu tylko raz to zastąpi on miejscem dodany wcześniej pierwszy i działał będzie tylko drugi.

Serio tak jest? Kurcza, to ja albo musiałem tak robić przypadkiem albo nie wiem.

Faktycznie zdarzało się, że drugi wypierał pierwszy i ten nie działał, ale po kilku razach zadziałały oba.

Aż jutro pójdę i zobaczę czy tak jest jak piszesz. Byłaby to MEGA WAŻNA WSKAZÓWKA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUDI B5 99r.

Ja mam pytanie odnośnie tego pinu na zawieszce. Napisałeś że jest on czterocyfrowy i może być poprzedzony zerem..

Ja na zawieszce mam trzy numery (pod jednym jest taki czarny kwadrat).

I najkrótszy z nich ma formę

Przykład:

11

01111

drugi ma siedem znaków ( z literą)

trzeci ma 17 znaków z literami .

Do czego ten pin jest potrzebny? do zaprogramowania kluczyka ?

Najgorszy problem mam ze zrozumieniem co potrzebuje żeby zaprogramować zakupiony klucz do mojego auta .

Dajmy na to że do pełnego zestawu kluczy brakuje mi tylko jeden scyzoryk .

Czyli wystarczy że kupię sobie kluczyk z odpowiednią częstotliwością dla pompki , i czysty nowy transponder ?

ps Niezły poradnik , żeś się napracował. Masz u mnie piwo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , scyzor , wymieniasz pestkę , docinasz grot

i potem jeszcze tylko kabez z VAGiem i go zakodować trzeba ?

jaki masz licznik ?

Taki jak ten, bez fisu ( i bez pół fisu)

79765025_2_644x461_licznik_audi_a4_b5_98r_zdjeci.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i potem jeszcze tylko kabez z VAGiem i go zakodować trzeba ?

Taki jak ten, bez fisu ( i bez pół fisu)

Aby dodać klucz potrzebny jest PIN z licznika np. wyjęty kablem K+CAN i późniejsze dodanie transponderów z kluczyków do licznika tym samym albo z zwykłym kablem, wszystko w 1 poście, ale PIN z tego co piszesz to już masz, raczej ten: "01111".

Do dodania pilota od centralnego zamka kabel nie jest potrzebny, tutaj idzie magia z kodowaniem ręcznie według przepisu z 1 postu, czyli kopnij w oponę, przekręć kluczyk, podrap się po brodzie i popij kawą....

Z tym licznikiem to widać, że to przedliftowy i tutaj nie pamiętam czy w taki sam sposób się da dodać kluczyki. Ja pisałem o 99, ale polifcie. No i jeszcze jest pytanie czy to firma VDO (czarna obudowa z tyłu) czy Jaeger (biała obudowa) bo ten drugi to czasem ma jakieś problemy ze współpracą.

Dokładnie opisane dodawanie transponderów masz też w poradniku o wymianie licznika: Wymiana FIS - VAG AUDI VW itd - soulmaster3m - Chomikuj.pl , ale i tutaj wszystko co potrzebne jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soulmaster3m

Jaki kabel kupiłeś do pinu?

Kupiłem jakiś szajs na alledrogo, i musze go zwrócić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to tam uderzyłem, ale Viaken commandera nie ma i nie będzie już prowadził, z tego co się dowiedziałem.

Liczyłem że masz inne źródło..

Nie chcesz czasem sprzedać :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany co moze byc ze pilot slabo otwiera auto prawie wogole nie lapie....bateria ma 2 miechy,jak bylo cieplo bylo oki teraz troche mrozi i niechce mi otwierac auta z pilota...czy to moze byc ze aku jest slaby(cos chyba zabiera mi prad i napiecie na rozruchu spada ponizej 7v)?i drugie pytanie czy da sie jakos zwiekszyc zasieg pilota...mam pilota starego 2 przyc...i dziala nawet z kilkunastu metrow,ten na 3 przyciski w drugim aucie niechcial zamykac/otwierac nawet jak stalem przy drzwiach kierowcy musialem podejsc do bagaja lub od str.pasazera....pompke mam z konc B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej prawdopodobny jest ten aku, w tamtym tygodniu przerabiałem to w Pasku kumpla. Alternator do wymiany miał.

Co do zasięgu to już chyba pisałem a jak nie to jeszcze raz. Dlaczego tamten miał większy a ten mniejszy to nie wiem, może coś producent zmienił albo uj wie.

U mnie otwiera normalnie z ręki w odległości kilku metrów. Dajmy, że ~5m max. Jezdnia ma te 6m szerokości i też z jednego chodnika na drugi łapało.

Z okna na 3 piętrze do samochodu mam jakieś naście metrów no może i 20 będzie (w linii prostej) i oczywistym jest, że nie łapie.

Ale jak przyłożysz pilot do głowy to i okna otwierać nie muszę, złapie. W taki sposób sprawdzam czy nie zapomniałem zamknąć samochdu jak nie chce mi się schodzić aby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piloty z reguły mają słaby zasięg ze względów bezpieczeństwa, żeby nikt nie powołany nie odczytał kodu. Jak jest auto nowe to oczywiście super działa, jednak z wraz z upływem czasu ścieżki nie przewodzą już tak jak nowe. Najczęściej powodem "słabego zasięgu" jest zwiększenie rezystancji, czyli:

- sprawdź masę auta, przykładasz omomierz do minusa akumulatora i do karoserii (jakiejś śruby nie pomalowanej) powinno być ok 0,2 ohm, jak jest więcej to przewód masowy nie łączy więc papier ścierny i szlifujesz

- zimne luty, tutaj jest nie do namierzenia, trzeba by było każdą część rozbierać, szkoda zachodu

- przetarty przewód w drzwiach kierowcy na łączeniu tam gdzie jest gumowy łącznik (teraz się ludzie mogą nie zgodzić bo rznie to jest a nie pamiętam jak jest w Twoim roczniku, ale przewód masowy właśnie tam przebiega i idzie do przełącznika i dopiero do pompki)

- (teraz nie jestem pewien co piszę) wydaje mi się że przewód masowy przechodzi też przez wyłącznik świateł i tam też mogą styki być zaśniedziałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdziłem zasięg swojego pilota, baterie nie są nowe , ponad 30 metrów i otwiera i zamyka i nie trzeba do głowy przykładać :decayed: ale nic po drodze nie było, pilota uniosłem na poziom głowy , tak celowalem w auto i odziwo załapalo na parkingu lidla , w sumie to nie lapie po naciśnięciu tylko przytrzymaniu ok pol sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie najbardziej prawdopodobny jest ten aku, w tamtym tygodniu przerabiałem to w Pasku kumpla. Alternator do wymiany miał.

Co do zasięgu to już chyba pisałem a jak nie to jeszcze raz. Dlaczego tamten miał większy a ten mniejszy to nie wiem, może coś producent zmienił albo uj wie.

U mnie otwiera normalnie z ręki w odległości kilku metrów. Dajmy, że ~5m max. Jezdnia ma te 6m szerokości i też z jednego chodnika na drugi łapało.

Z okna na 3 piętrze do samochodu mam jakieś naście metrów no może i 20 będzie (w linii prostej) i oczywistym jest, że nie łapie.

Ale jak przyłożysz pilot do głowy to i okna otwierać nie muszę, złapie. W taki sposób sprawdzam czy nie zapomniałem zamknąć samochdu jak nie chce mi się schodzić aby to zrobić.

no ja tez obstawiam altka bo aku kupilem 6miechow temu i juz przy mrozach nie daje rady,ladowanie po zapaleniu normalne ale przy rozruchu napiecie strasznie spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...