Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dorobienie kluczyków KOMPLET. Kodowanie, adaptacja, dodawanie pilota, IMMO, PIN, pompka centralnego zamka.


soulmaster3m

Rekomendowane odpowiedzi

Ale by chociaż po zamkach klucze latały normalnie a tu d*pa , poczekaj jeszcze raz przeczytam

---------- Post dopisany at 11:59 ---------- Poprzedni post napisany at 11:58 ----------

k**wa ale daun ze mnie , c**jowo przeczytałem, no trzeba klucze zakodować i latać będzie wsio , myślałem ze po zamkach też niee lata :grin:

bo nie lata po zamku kierowcy nie zamyka i nie otwiera auta...tylko manualnie otwieraja sie drzwi kierowcy.....a z bagaznika zamyka cale auto ale juz go nie otwiera.......ma moze ktos fotke z polifta gdzie kable ida od zamka do takiej puszki mniej wiecej na srodku drzwi....pytanie jak tam kable wchodza i od czego bo u mnie brakuje tam kostki 1 i niewiem czy moze to jest przyczyna choc wczesniej wszystko gralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kodowanie pompki ma być takie samo

2) Piloty dodane do nowej pompki

Btw. Dziś bez problemu dodałem pilot z PASSATA do LUPO (433MHz) wg przepisu podanego jako ten z VAG'a.

Jak widać, daje się bez problemu dodawać piloty z innych modeli byle tylko częstotliwość się zgadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż jak wygląda kluczyk z drugiej strony. Masz tam jakiś przycisk?

Jest przycisk i żaróweczka, pastylka w środku też.

Podaj też numer z pompki centralnego zamka to od razu będzie wiadomo czy masz w ogóle masz ori alarm bo sam centralny to raczej standard.

Nie ma ori alarmu, numerek 8L0 862 257 E. To wiele tłumaczy ;)

Z tym immo to się pojawiło czy już tak było? Bo to może nie być wina transpondera a problem może leżeć gdzie indziej.

Z immo pojawił się i już nie ma, tzn od poprzedniego postu nie przytrafiło się ani razu. Transponder czy nie, chcę mieć więcej kluczyków.

Ten pilot wygląda na jak najbardziej dokładany, więc może się coś z tym dokładanym alarmem dzieje.

Niestety na to wygląda. Problem w tym, że nie wiem nawet gdzie go szukać. Nawet gdybym wymienił pompkę to czy mi ten dokładany alarm któregoś pięknego dnia nie zeświruje, więc lepiej go wyrzucić.

Zasadnicza odpowiedź na zasadnicze pytanie. Wszystko się da zrobić po taniości, pytanie tylko gdzie jest próg taniości. Cennik kluczyków to odsyłam do alledrogo. Wyrezanie kluczyka to już zależnie od cennika lokalnego zakładu.

Wiesz, auto jest warte już poniżej 10k, więc z jednej strony próg taniości niewysoki, z drugiej - ostatnio zrobiłem hamulce za 1200pln. Zastanawiam się co tu zrobić teraz - do mojej pompki centralnego pewnie nie da się dodać pilotów, więc do cennika z pierwszej strony dochodzi jeszcze 160pln na pompkę.

Właśnie - da się czy się nie da dodać? Nie zależy mi w sumie na alarmie, byle był centralny i więcej niż 1 kluczyk. Może jednak obejdzie się bez zmiany pompki? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8L0 862 257 "E" - 1996-1997 - Bez alarmu. Pilot - brak.

Czyli pompka nie obsługuje oryginalnego alarmu no i nie będzie działać kluczyk z pilotem radiowym. Kluczyk z lampką czyli te lipne latereczki.

Dokładane alarmy to loteria, ja zastanawiałem się nad założeniem a wyszło o wiele taniej (~50zł całość) i ładniej dołożyć oryginalny do mojej pompki, która obsługuje alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis powalczylem z kluczami i lipa,na pewno sa one nie przypisane bo w kanale 003 poz.2 jest 0000,kodowanie mam takie samo jak w starej pompce gdzie wszystko banglalo czyli 12865 ale kluczy za chiny nie moge dopisac...probowalem te sposoby z 1 posta i lipa,wiec mysle ze chyba mam jakis problem z zamkiem kierowcy,tamta pompka byla z 1 pakietu klucze,zamki,stacyjka i pompka wiec banglalo i do dopisania nie potrzebowalem zamka...tutaj wszystkie sposoby dopisania kluczy do pompki operuja na zamku kierowcy....moje pytanie da sie go jakos obejsc?i zakodowac/dopisac klucze do pompki pomijajac zamek kierowcy?

---------- Post dopisany at 21:06 ---------- Poprzedni post napisany at 20:49 ----------

wracajac do zamka kierowcy przypomnialem sobie ze jak mialem jeszcze przedlifta czyli zamek w drzwiach kierowcy i pasazera to tez pasazerem zamykalem i otwieralem wszystkie drzwi a od strony kierowcy tylko drzwi kierowcy....jak zmienilem drzwi na poliftowe bylo tak samo ze z zamka kierowcy tylko drzwi kierowcy banglaly...mam pare fotek powiedzcie czy to jest dobre podlaczenie lub jak to powinno byc podlaczone

10268646_520852958025177_5533442392401840801_n.jpg

1175473_520852904691849_3595375724373529798_n.jpg

10151797_520853074691832_9065636369988056593_n.jpg

1517572_520853001358506_5591257143413779152_n.jpg

10277798_520852974691842_2054921325074842312_n.jpg

10264870_520852924691847_6251170223757991001_n.jpg

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 21:06 ----------

10154024_520853044691835_6533893554286597715_n.jpg

---------- Post dopisany at 21:11 ---------- Poprzedni post napisany at 21:08 ----------

ta wiszaca nie podlaczona kostka idzie do ost.zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam pompke bez alarmu bez pilota, to nie da sie dodac orginalnego pilota?? tylko po wymianie pompki??? bo mam dolozone piloty z allegro ale cos mnie wkurzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moje pytanie da sie go jakos obejsc?i zakodowac/dopisac klucze do pompki pomijajac zamek kierowcy?

Moja odpowiedź: Napisałem to co przeczytałem, jakby napisane było więcej to bym to napisał tutaj. Z palca nie wystrzelę innych sposobów.

Co do podłączenia to zdjęcia nic mi nie dadzą. Są schematy i trzeba wszystko zrobić według nich, bo tak to są to pytania dużo wychodzące poza temat. Tak, wiem, zamki, ale problem taki, że już zasługuje na osobny temat.

jak mam pompke bez alarmu bez pilota, to nie da sie dodac orginalnego pilota?? tylko po wymianie pompki??? bo mam dolozone piloty z allegro ale cos mnie wkurzaja

Odpowiedź na pyt.:

1) zgadnij ;)

2) zgadnij ;)

3) co znaczy "wkurzają"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że są pompki z innymi wtyczkami np. dwoma lub trzema innych kształtów i np. jednym wyjściem pneumatycznym.

Jeśli u Ciebie są w instalacji w bagażniku 3 wtyczki i 2 węże takie jak pokazywane wcześniej to nie powinno być żadnego problemu z wstawieniem innej z takimi wyjściami, ale z obsługą pilotów czy alarmu. Wszystko zgodnie z rozpiską numerów pompek i pilotów.

Już u siebie miałem założone 2 inne pompki bo pękł wirnik i zawsze działało bez problemu. Wystarczyło odpowiednie kodowanie wpisać a później zgodnie z manualem dodać piloty. Możesz dodać nawet 4 piloty, ale dwa ci wystarczą bo do immo możesz też dodać tylko 4 transpondery.

Tyle co musisz pamiętać to to, że jeśli masz instalację w której jest pompka bez obsługi pilotów radiowych to pewnie nie masz anteny a to chyba z metr kabelka koncentrycznego wpięty w którąś tam kostkę wg rozpiski pinów i puszczony gdzieś tam luzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...moje pytanie da sie go jakos obejsc?i zakodowac/dopisac klucze do pompki pomijajac zamek kierowcy?

Moja odpowiedź: Napisałem to co przeczytałem, jakby napisane było więcej to bym to napisał tutaj. Z palca nie wystrzelę innych sposobów.

Co do podłączenia to zdjęcia nic mi nie dadzą. Są schematy i trzeba wszystko zrobić według nich, bo tak to są to pytania dużo wychodzące poza temat. Tak, wiem, zamki, ale problem taki, że już zasługuje na osobny temat.

jak mam pompke bez alarmu bez pilota, to nie da sie dodac orginalnego pilota?? tylko po wymianie pompki??? bo mam dolozone piloty z allegro ale cos mnie wkurzaja

Odpowiedź na pyt.:

1) zgadnij ;)

2) zgadnij ;)

3) co znaczy "wkurzają"?

w jedynm mi padla elektronika w srodku, a ogolnie to jakosc wykonania slaba, np jak zostawie w zimnym miejscu to ta guma twardnieje i pilot nie dziala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano oryginalna guma twarda jest. Sam się zastanawiam czy nie kupić z alledrogo bo są chyba silikonowe, więc i bardziej miękkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie 5 pilotów ? Można max dodać ? Taka liczba mi po głowie chodzi

Soul jak będziesz kiedyś potrzebować mam trochę gratow po pilotach w tym obudowę nowa na elektronikę jakby co, i 2 czyste pestki id48 , znalazły się , jak będziesz chciał za despe do oddania jak zawsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg elsy to 4, 0000 jak żadne, 1111 jak 4 dodane. Każda 1 to jeden pilot chyba w grupie 003 pompki. No tak jak pisałem w przepisie.

Teraz to jedyne co bym chciał zrobić to wszystkie kluczyki i piloty do Lupo, ale tam dodanie immo to już ponad moje możliwości.

Oczywiście działał jeden pilot bo drugi padł, rozebrałem i nie działa żaden. A pilot od Passata bez problemu się zakodował, więc chyba tylko transponder przełożę i grot wytnę to będzie mama miała scyzoryk w Lupo :P

---------- Post dopisany at 14:30 ---------- Poprzedni post napisany at 14:22 ----------

Szkoda, że się nie znaliśmy jak zamawiałem to całe ustrojstwo. Tak to bym nie czekał na paczki tylko podjechał :P

Teraz poza tym scyzorem do Lupo to mam walkę z wyborem rejestratora trasy bo jak już brać to taki z GPS, ale wypadałoby aby nie przepłacać i jakość też powinna być względnie jak najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany gdzie zapisuja sie w pompce kluczyki? moze dalo by sie przelutowac kosc z 1 na 2 pompke jesli np.tam zapisuje sie kodowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja sytuacja wygląda w ten sposób, rok temu zakupiłem a4 b5 96r dostałem 3 kluczyki 2 jak na zdj i jeden serwisowy dotychczas zamykałem auto kluczykiem, lecz mają one pilot więc wymieniłem bateryjki i po próbie żadnej reakcji ze strony auta ani jednego ani drugi pod aparatem w tel widać że podczerwień działa . Nie wiem czy są one z tego auta ponieważ tylko jeden jest zaprogramowany ( auto odpala i wszystko gra, na drugim odpala ale gaśnie na serwisowym tak samo) mam pasek z PIN ale kwestia taka że nie wiem czy to od tego immo. Da się coś z tym zrobić zeby to wszytko grało jak należy samemu ????

Zdj_cie0495.jpg

Zdj_cie0496.jpg

Zdj_cie0497.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Proponuję zacząć używać znaków interpunkcyjnych zarówno ze zwykłej kultury jak i szacunku do czytelnika. Oczy mi krwawią jak staram się znaleźć/rozszyfrować sens zdań.

2) Przepis na dodawanie pilotów jest podany, ale nie wiem czy działa on w centralkach IR. Punkt *) Dodanie PILOTÓW do centralnego zamka / Adaptacja pilot

3) Co do immo to też przecież jest wszystko napisane w punkcie *) Adaptacja IMMO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie? Posiadam tylko 1 kluczyk od auta, kluczyk z lampką, nie scyzoryk, jeśli np kupił bym orginalny scyzoryk z allegro, i przełożył grot z tego mojego kluczyk do tego scyzoryka oraz immo, to kluczyk otwierał by mi wszystkie drzwi i zamykał z pilota??

Posiadam Audi A4 B5 Avant 1998r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak.

Oczywiście po przeczytaniu informacji z pierwszego posta i zastosowaniu się do wskazówek tam zawartych.

Ale czy grot z takiego kluczyka da się przełożyć to nie wiem, wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...