Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Vaccum Pompa (Tandemowa) - Działanie, montaż i wymiana


lukaszooo

Rekomendowane odpowiedzi

V200 to jest z pompa koncowka Q

właśnie się zastanawiałem o co chodzi w tych oznaczeniach ,bo były jeszcze V140

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pojawił się wyciek z pompy vacum. Mechanik twierdzi ,że to spod tego dekielka a nie z uszczelki pomiedzy pompą a silnikiem. Do wymiany pompa czy pomędzy tym deklem jest jakaś uszczelka którą da się wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zestawy naprawcze ale ja odradzam. Wydałem na niego kupę kasy a i tak nie pomogło i musiałem kupić inną pompę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pojawił się wyciek z pompy vacum. Mechanik twierdzi ,że to spod tego dekielka a nie z uszczelki pomiedzy pompą a silnikiem. Do wymiany pompa czy pomędzy tym deklem jest jakaś uszczelka którą da się wymienić ?

szukaj drugiej pompy ,uszczelniałem 2 razy nic to nie dało i kupiłem boscha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , pojawił się wyciek z pompy vacum. Mechanik twierdzi ,że to spod tego dekielka a nie z uszczelki pomiedzy pompą a silnikiem. Do wymiany pompa czy pomędzy tym deklem jest jakaś uszczelka którą da się wymienić ?

szukaj drugiej pompy ,uszczelniałem 2 razy nic to nie dało i kupiłem boscha

Nową czy używaną ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie, miałem z końcówką A, zmieniłem na nowy typ LUKa z końcówka N oczywiście używka z alledrogo i po problemie. Nie ma co gdybać tylko wadliwą pompę trzeba wymienić na nową Luka lub Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem na swoim przykładzie, miałem z końcówką A, zmieniłem na nowy typ LUKa z końcówka N oczywiście używka z alledrogo i po problemie. Nie ma co gdybać tylko wadliwą pompę trzeba wymienić na nową Luka lub Boscha.

A kupując używkę jaką masz pewność ze ktoś jej już nie uszczelniał ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pompy są wolne od wad nie ciekną i mają inny króciec co nie daje oczywiscie gwarancji ze bedzie w pełni sprawna. Ale to nie skrzynia biegów nie ma duzego kosztu wymiany a gwarancję rozruchową sprzedawcy dają. Każdy zrobi jak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem uzywke z literką N. Wizualnie widać,że ma grubszy dekiel przez co nie wystepuje problem cieknięcia. Ja szukałem pompę po numerze i chyba z jakiegoś VW kupiłem za 50zł. Już około pół roku mam ją na aucie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=joPaLW5MweM&feature=youtu.be

Panowie jest ktoś wstanie ocenić ten krócieć ? rusza się on przód tył ale nie na boki ...

Edytowane przez Radex121
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok teraz działa, napisałem ci pw

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie..

Mam autko Audi A4 b6 z silnikiem 130 KM AVF z końcówki roku 2003, pytanie czy pompa vacum z literką C będzie pasować do mojego autka?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja mam nieco inny problem, co prawda posiadam sharana ale silniki i pompy takie same więc może ktoś da mi odpowiedź. Posiadam pompke z końcówką E (według ETKI powinna być Q, przypuszczam że ktoś założył starszą) Mój problem polega na tym że pompa cieknie i chce ją wymienić, ale na króćcu podciśnienia mam taką końcówkę jak na załączonym zdjęciu (zdjęcie z ebay - to nie jest moja pompka) i nie wiem jak to ugryźć żeby nie rozwalić. Czy to się po prostu ściągą? czy trzeba coś wcisnąć? przekręcić? Czy te literki na końcu numeru wprowadzają jakieś zmiany w konstrukcji? Czy Q będzie pasować? Z góry dzięki za pomoc

$T2eC16N,!)cE9s4PsSVGBR,8q7N3I!~~60_12.J

tutaj link do aukcji z vacupompką chyba od 2.0TDI ale końcówka taka sama i troche wyraźniej widać. http://allegro.pl/sharan-7n0-pompa-podcisnienia-vacum-03l145100f-i5809234874.html

Edytowane przez iksiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś podać z jakiego źródła są schematy układu które zamieściłeś ? (Interesuje mnie opis oznaczeń cyfrowych i ewentualnie inne schematy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...