Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czyszczenie


solaris1984

Rekomendowane odpowiedzi

ja też mieszkam w bloku i jeżdżę na myjnie bezdotykową i sam sobie myje lecz zabieram ze sobą gąbkę chociaż jest zakaz ale myje sobie nią i dalej bezdotykowo i to chociaż pomaga bo samym ciśnieniem to nie możliwe a potem oczywiście wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie jaki polecacie sposób na dokładne czyszczenie auta po zimie??

Zastrzegam że mieszkam w bloku.

Pozdrawiam

kolego a nie masz znajomego, babcię, dziadka,ciocię, wujka, kochankę z podwórkiem? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po zimie najpierw na myjni bezdotykowej a pozniej metoda na dwa wiadra i pozniej glinka politura i wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie jaki polecacie sposób na dokładne czyszczenie auta po zimie??

Zastrzegam że mieszkam w bloku.

Pozdrawiam

kolego a nie masz znajomego, babcię, dziadka,ciocię, wujka, kochankę z podwórkiem? :kwasny:

No ta kochanka byłaby chyba najlepsza trzeba sie rozejrzeć hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję jedynie prawdziwym ludwikiem, świeci się jak po polerce, nie dowiarkom polecam wypróbowanie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję jedynie prawdziwym ludwikiem, świeci się jak po polerce, nie dowiarkom polecam wypróbowanie :naughty:

mamy się śmiać,cieszyć czy płakać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję jedynie prawdziwym ludwikiem, świeci się jak po polerce, nie dowiarkom polecam wypróbowanie :naughty:

Ty może się nie wypowiadaj na temat autodetailingu... a cytat pożyczam na ka.pl :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję jedynie prawdziwym ludwikiem, świeci się jak po polerce, nie dowiarkom polecam wypróbowanie :naughty:

Ty może się nie wypowiadaj na temat autodetailingu... a cytat pożyczam na ka.pl :facepalm:

:polew:

Rozyebau system :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zimie podstawowa czynnoscia jest przygotowanie powłoki lakierniczej do nałożenia wosku ,dogłębnego oczyszczenia aby efekt był zadowalajacy, wosk położony na tak oczyszczoną powierzchnie spełnia swoja rolę w 100 % jeżeli tego nie zrobimy to poprzez nałożenie wosku utrwalimy (przykryjemy) brud zalegający na aucie oraz podczas aplikacji owego wosku możemy porysowac powłoke lakieru bezbarwnego brudem ktory moze osadzic sie na mikrofibrze ktorej uzywamy do rozporowadania wosku

kosmetykow jest w brud dlatego to czego ktos uzywa to kwestia gustu i kieszeni :) :)

przygotowanie lakieru do połozenia wosku dzieli sie na III etapy :

- dogłębne oczyszczanie

- przygotowanie powłoki do nałożenia wosku

- wosk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlacze sie do watku zeby nie zasmiecac powiedzcie mi czego uzyc zamiast glinki (podono mozna porysowac nia lakier) czy jest jakies spray czy cos do zmycia zanieczyszczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prickbort, ironx, jak masz dobrze umyte auto, odsmolone i odironizowane to glinka ci nie po rysuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dobry i sprawdzony Nielsen Cyclone tzw. APC odpowiednio rozcieńczać z wodą, potrzebny będzie spryskiwacz, okrągły pędzelek i na koniec spłukać wodą najlepiej myjką ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ludwik to nawet za dobry bo wyżre raczej doszczętnie każde zabezpieczenie z lakieru, woski politury itp... poloneza jakiegoś można tak myć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czego uzyć z budżetowych rozwiązań do wyczyszczenia dokładnego samochodu po zimie i zabezpieczenia go na lato?

Myślę tu nie koniecznie o jakichś super specjalistycznych produktach. Oczywiście ludwik tez raczej odpada :wink:

Myślałem o czyms do dokładnego umycia samochodu, może jakaś glinka i wosk.

Nie oczekuje super efektów dlatego budżetowo, byle odświerzyć samochód na lato i zabezpieczyć choć w pewnym stopniu przed smołą i brudem.

Polerkę będę robił ręcznie.

Polecicie coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz czym i za bardzo checi/czasu zapraszam ogarne ci fure - bedziesz zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest długi weekend będę siedział na wsi i myślałem się z tym pobawić. Chęci i czas są gorzej czym:wink: Jak nie ogarnę to się się zgłoszę:decayed::decayed: Ile byś chciał za taką zabawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar troszeczkę odświeżyć lakier na samochodzie (czarna perła) i myślałem o zastosowaniu preparatów Autoglym. Nie mam specjalnie głębokich rys itp, ale sporo mikrorys, które chciałbym jakoś zatuszować. Po umyciu, glinkowaniu myślałem kolejno o użyciu Autoglym Super Resin Polish SRP, a następnie o Autoglym Ultra Deep Shine. Czy taki zestawik da rady? Czy będzie na koniec potrzebne użycie jeszcze jakiegoś dodatkowego wosku itp?

Tak przy okazji zapytam. Zostało mi z zeszłego roku dość sporo wosku koloryzującego z Sonax-a SONAX WOSK KOLORYZUJĄCY CZARNY 500ml + KREDKA (3138656359) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Czy mogę go np użyć zamiast którego z w/w preparatów Autoglym czy np zastosować dodatkowo właśnie na sam koniec? Nie znam się szczerze mówiąc za bardzo na kwestiach auto detailingu stąd te pytania:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...