Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki olej polecacie do A4 B8 2.0 TDI CR?


black.devil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od maja mam a4 b8 avant 2.0 tdi 88 kW z 2011 roku. Mam problem dzisiaj wyświetlił się komunikat że jest niski poziom oleju - dolej maksymalnie 1 litr. Problem polega na tym że niewiem na jakim oleju jest silnik i jaki olej mam dolać (niema karteczki w silniku co było ostatnio wlane). Miałem zamiar dojeździć do wiosny i zrobić sobie wszystko czyli rozrząd, olej i filtry. Proszę o radę co teraz zrobić. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej syntetyk z normą VW 507.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w garażu castrol edge 5w30 z 2012 roku jak mizostal litr z poprzedniego audi. Czy to ma jakieś znaczenie marka oleju. Czy to na pewno może być ten castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy 3 letni olej jest dobry pod kątem właściwości smarnych- moja teściowa ma auto od nowości (2009r) z przebiegiem 23000 km (dosłownie dwadzieścia trzy) i też ma nawyk zmiany oleju raz w roku ( patrząc na przebieg byłaby dopiero po drugiej wymianie).

Ja bym dokupił litr syntetyka z normą 507 VW .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez adbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź dolalem zeszłorocznego oleju castrol edge 5w30 bo taki też znalazłem w garażu. A to że miałem olej z data z 2012 roku to nie oznacza że wymieniam oleje w samochodzie co 3 (trzy) lata tylko poprostu że taki mam pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem w silniku CAGA(seat exeo) i starczyło 4 litry , na miarce jest w połowie [emoji47] . Pierwszy raz olej był wymieniany poza ASO( oni zawsze kasowali za 5l), wymieniałem w FEUVERT w Szczecinie i jest ok-także cenowo.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, moja B8 pokazuje że kolejny serwis olejowy mam za ok 28 tys. km. Serwis auta był zrobiony praktycznie chwilę przed tym jak ja kupiłem auto.

Rozumiem, że wskazanie na serwis za ok 30 tys. km w moim aucie sugeruje, że w serwisie zaleli do auta jakiegoś longlife'a.

Poradzcie: Czy można spokojnie czekać z wymianą za te 28 tys. km? Czy lepiej wymienić olej wcześniej - jeżeli tak to po jakim przebieg, 10 czy 15 tys. km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej co 15 tys zmieniam, śmieszne jest to gdy kupiłem Seata exeo z silnikiem 2.0 CAGA i 5 letnią gwarancją to serwis był co roku aby utrzymać gwarancję . Po 5 latach leją longlifea i każą co 2 lata lub 30 tys km przyjeżdżać. Ale olej wymieniam co 15 tys km a przeglądy będę co 2 lata robił.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszedłem do sklepu motoryzacyjnego dowiedzieć się czy mają olej, bo szykuje mi się wymiana. Pytałem czy jest Castrol Edge 5W30, bo taki zalał poprzednio mój mechanik. Sprzedawca na to, że przecież do diesla idzie Castrol 5W40, bo na opakowaniu nawet jest napisane "diesel". Co o tym sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jędrula, musi być olej low saps, norma 507 VW do DPF .

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, moja B8 pokazuje że kolejny serwis olejowy mam za ok 28 tys. km. Serwis auta był zrobiony praktycznie chwilę przed tym jak ja kupiłem auto.

Rozumiem, że wskazanie na serwis za ok 30 tys. km w moim aucie sugeruje, że w serwisie zaleli do auta jakiegoś longlife'a.

Poradzcie: Czy można spokojnie czekać z wymianą za te 28 tys. km? Czy lepiej wymienić olej wcześniej - jeżeli tak to po jakim przebieg, 10 czy 15 tys. km?

Kolego najlepiej wymieniaj raz do roku albo co 15 tys. km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pora roku na wymianę oleju ma znaczenie?

wymiana przed zimą ma lepszy start silnika i świeże smarowania olejem :)

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana przed zimą ma lepszy start silnika i świeże smarowania olejem

Właśnie w sobotę wymieniłem ☺
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...