Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zamykanie centralnego zamka >15km/h


Tytus

Rekomendowane odpowiedzi

poprobuj tego AndyN,najlepiej ,to sobie skopiuj i wklej gdzies

* +00001 = GB-Alarm (not USA)

* +00002 = Confirmation Anti-Theft Warning System (Blink)

* +00004 = Selective Central Locking (SCL)

* +00008 = Anti-Theft Warning System

* +00016 = Rear Lid Release Locking at 5 km/h

* +00032 = Central Locking at 15 km/h (or 10 mph)

* +00064 = Comfort Function via Remote Control (not USA)

* +00128 = Right Hand Drive (RHD)

* +00256 = Avant

* +00512 = Confirmation Close via Remote (1x Blink)

* +01024 = Confirmation Anti-Theft Warning Sytem Horn Activation

* +02048 = Door-/Window Regulator Logic

* +04096 = Thatcham Anti-Theft Warning (not USA)

* +08192 = No Safe-Function

* +16384 = Side Windows with Insulated Glass

Note: Coding is the sum of the individual options. Not all options apply for all control moduls!

Adaptation

Channel 021: Remote Control Matching

[select]

[46 - Comfort System]

[Adaptation - 10]

Channel 021.

[Read]

* Choose the memory position you want the new key be matched on by entering it's number (e.g. "3" for memory positon 3).

[Test]

* Now press any button on the remote you want to match.

* The meas. block field above will change from Not Recogn. to Recognized.

[save]

[Done, Go Back]

[Close Controller, Go Back - 06]

Note: You can check the current memory positions using Meas. Block 007.

Channel 061: Variant Reduction

* +1 = Mechanical Window Regulators in Rear (PR-4R5)

* +2 = Footwell Lights (PR-QQ1)

Note: Adaptation value is the sum of the individual options.

Channel 062: Comfort Functions

* +001 = Comfort closing via remote for window regulators (not USA)

* +002 = Comfort opening via remote for window regulators (not USA)

* +004 = Comfort closing via lock cylinder for window regulators

* +008 = Comfort opening via lock cylinder for window regulators

* +016 = Comfort closing via remote for sunroof (not USA)

* +032 = Comfort opening via remote for sunroof (not realized)

* +064 = Comfort closing via lock cylinder for sunroof

* +128 = Comfort opening via lock cylinder for sunroof (not realized)

Note: Adaptation value is the sum of the individual options.

milej zabawy :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja dzisiaj u siebie przekodowalem i u mnie drzwi sie otwieraja po wyjeciu kluczyka ze stacyjki,pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,ja dzisiaj u siebie przekodowalem i u mnie drzwi sie otwieraja po wyjeciu kluczyka ze stacyjki,pozdrawiam

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja powroce do tematu,czy ktos wie jak w B6 zrobic to,albo jakiego kodowania uzyc do tego,aby zegary zaswiecaly sie za kazdym razem,a nie tylko ,jak zapalam swiatla,obecnie mam tylko swiecace wskazowki,aha i moze ktos wie ,jak sie ustawia ostrosc w B6,w b5 przekreca sie przycisk od resetowania dziennego przebiegu,a jak sie to robi w B6?

z gory dzieki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze ktos wie ,jak sie ustawia ostrosc w B6,w b5 przekreca sie przycisk od resetowania dziennego przebiegu,a jak sie to robi w B6?

z gory dzieki :wink4:

Po lewej stronie w zegarach masz przyciski "+" i "-" i to nimi ściemniasz lub rozjaśniasz podświetlenie zegarów :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i moze ktos wie ,jak sie ustawia ostrosc w B6,w b5 przekreca sie przycisk od resetowania dziennego przebiegu,a jak sie to robi w B6?

ostrość ? :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Prezes,a wiesz cos o swiecacych zegarach?

Control Module Adaptation

Select 17 (Instrument Cluster)

Adaptation -> Function 10

-> Channel 19 (Misc)

xxxx?: Remote Clock

0 - Remote Clock not active

1 - Remote Clock active

xxx?x: Ambient Temperature

0 - no Display, Illumination inactive

1 - Display and Illumination active

xx?xx: Driver Information System (DIS)

0 - DIS 1

1 - Highline without DIS

2 - DIS 2

x?xxx: Board Computer

0 - only Level 2 (long time memory)

1 - Level 1 and 2

?xxxx: Illumination Option

0 - Needle and Scala only active at 'Light on"

1 - Needle already active at 'Ignition on'

2 - Scale already active at 'Ignition on'

3 - Scala (2. Map) and Needle at "ignition on" active

(http://en.openobd.org/index.htm)

tu gdzie masz pogrubiona czcionke zmieniasz to co cie interesuje czyli kiedy pali sie skala a kiedy wskazowki itd

robilem to kiedys ale wrocilem do ustawien fabrycznych bo to co ja ustawilem jakos mnie draznilo :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki-tego szukalem :wink4:[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 13:52 _________________________________________________

aha i moze ktos wie ,jak sie ustawia ostrosc w B6,w b5 przekreca sie przycisk od resetowania dziennego przebiegu,a jak sie to robi w B6?

ostrość ? :cool1:

...mam problemy z odczytaniem predkosci podczas jazdy... :naughty:[br]Dopisany: 17 Sierpień 2008, 13:53 _________________________________________________HiRide - dziala,zegarki swieca po przekreceniu stacyjki-dzieki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze odświeżam, ale reasumujać co musze zrobic w b5 zeby po zapaleniu i osiągnieciu 15km/h blokowąły mi sie zamki mam sendana, prosze prostymi słowami, gdyż dopiero sie ucze.....

Najprościej posiadać interfejs do podłączenia się do komputera swojego pojazdu i program VAG-COM a reszta jest już opisana w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Aktywowałem sobie właśnie w swojej A4 automatyczne zamykanie drzwi po przekroczeniu 15km/h i selektywne otwieranie drzwi.

Auto samo się zamyka jak przekroczę 15km/h, gdy już mam kogoś wysadzić naciskam guzik obok mojej klamki i wszystkie drzwi się otwierają bądź pasażer 2x musi pociągnąć za klamkę i ma drzwi otwarte. - to mi pasuje

Ale gdy wysadzę kogoś to jego drzwi sie ponownie po przekroczeniu 15km/h juz nie zamykają, i gdy zamykam auto idę do sklepu wracam naciskam otwieranie w kluczyku auto jest zamkniete, musze 3 razy nacisnąc otwieranie w kluczyku dopiero wtedy mam odryglowane drzwi.

To jest normalne ? nie da się zrobić przynajmniej tego aby drzwi otwierały się po jednokrotnym naciśnięciu pilota?

jak wygląda to u was ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie drzwi zamykaja sie i otwieraja po bożemu,czyli po jednokrotnym nacisnieciu,a domykanie dziala tak jak u ciebie.pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce sobie dodac automatyczne zamykanie drzwi i selektywne otwieranie to moge wpisac +36 czy najpierw 32 zatwierdzic a pozniej +4??I wtedy po wyjeciu kluczyka wszystkie drzwi sie beda otwieraly tez,czy do tego jest osobne kodowanie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chce sobie dodac automatyczne zamykanie drzwi i selektywne otwieranie to moge wpisac +36 czy najpierw 32 zatwierdzic a pozniej +4??I wtedy po wyjeciu kluczyka wszystkie drzwi sie beda otwieraly tez,czy do tego jest osobne kodowanie??

Napisz jak dodałes 36 to ile razy musisz nacisnąć otwieranie drzwi w kluczyku by otworzyć całe auto?

- ja musze 2razy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez muszę 2 razy kliknąć. Po jednym kliknięciu otwierają się tylko drzwi kierowcy.[br]Dopisany: 09 Grudzień 2009, 21:34_________________________________________________

Ale gdy wysadzę kogoś to jego drzwi sie ponownie po przekroczeniu 15km/h juz nie zamykają, i gdy zamykam auto idę do sklepu wracam naciskam otwieranie w kluczyku auto jest zamkniete, musze 3 razy nacisnąc otwieranie w kluczyku dopiero wtedy mam odryglowane drzwi.

To jest normalne ? nie da się zrobić przynajmniej tego aby drzwi otwierały się po jednokrotnym naciśnięciu pilota?

To nie jest normalne działanie. U mnie zamykają się po ponownym przekroczeniu 15km/h. Możesz podać jakie masz kodowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem najpierw 32 potem 4.Wszystko dziala tak jak opisujecie. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie kodowania licznika, a dokładnie czy ktoś z was wie może za co odpowiada ta ostatnia cyfra: xxxx?

U mnie początkowo było "00000" zmieniłem na "02000" i faktycznie uaktywniła się kontrolka pasów.

Jednak widzę, że wiekszość z was ma swoją kombinację i 1 na końcu "xxxx1". może ktoś wie co oznacza 1, a co 0. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...