Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wszystkie kierownice (multi i bez multi, cztero i trójramienne) mają taką samą wielkość? Chciałbym jakąś mniejszą zamontować niż moja plastikowa standardowa bez multi czteroramienna.

z TT/A3 jest najmniejsza a reszta mniej wiecej to samo .

mam pytanie do naczelnych rezaczy b8 :)

mam 4 ramienną z multifunkcją. chciałbym założyć kiere z multi i łopatkami do tipa. czy poza kierą będą musiał coś jeszcze wymianiać.

sama kiera plus kodowanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przy wymianie 4ramiennej multifunkcji na 3ramienna multifunkcje w przedlifcie (obie z airbagami), coś trzeba kodować, kalibrować, ustawiać, modować, adaptować ? Czy też to tylko 'prosta' operacja zdjęcia kiery z airbagiem i wstawienie nowej, bez rozbierania kolumny itp itd ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem kierownice z najnowszej S3 i przyciski od multifunkcji sa takie jak w A6 C7 czyli inne niz w A4. Jak znam zycie nie bedzie to dzialalo (a moze bedzie?) wiec chcialem te przyciski przelozyc z kiery od A4. Udalo mi sie wypiac ten czarny blyszczacy plastik na calym obwodzie i aktualnie calosc trzymaja jakies zatrzaski w dwoch miejscach zaznaczonych na zdjeciu (zarowno po lewej jak i prawej stronie)

WzCGc5N.jpg

czy ktos kto rozbieral kiery na przyklad do obszycia moze mi podpowiedziec co w tym miejscu trzyma te przyciski od multifunkcji i jak sie do tego dobrac? nie chce tego robic na sile zeby czegos nie polamac

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multifunkcja nie będzie działać w naszym A4,5 na 100% przerabiałem to już kilka razy...

całość siedzi w takiej gumie kauczukowej trzeba po woli ciągnąć do góry i wyjdzie cała obramówka,

tam gdzie zaznaczyłeś masz właśnie taki bolec w kształcie penisa który się zakleszcza w tym gumowym otworze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

multifunkcja nie będzie działać w naszym A4,5 na 100% przerabiałem to już kilka razy...

całość siedzi w takiej gumie kauczukowej trzeba po woli ciągnąć do góry i wyjdzie cała obramówka,

tam gdzie zaznaczyłeś masz właśnie taki bolec w kształcie penisa który się zakleszcza w tym gumowym otworze...

Czyli nie ma żadnego mylę a jedynie delikatnie przełożona siła. Ok, bede próbował. Thx

---------- Post dopisany at 17:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:23 ----------

dobra, udalo mi sie. sporo sily trzeba uzyc, zeby wyciagnac te bolce przy przyciskach multifunkcji.

teraz mam pytanie jak sie wyjmuje poduszke w polifcie. nie ma tych srub, ktore tutaj sa pokazane na schemacie w przedlifcie. wydaje mi sie, ze poduszka siedzi na dwoch zaczepach, ktore sa bardziej schowa w kierunku kolumny w stosunku do umiejscowienia tych srub, ktore byly w przedlifcie, zgadza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduchę wyciągasz używając krótkiego, mocnego i płaskiego śrubokręta

małe lusterko bardzo pomaga aby zdjąć sprężynujące zaczepy z miejsca zakotwienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to jeszcze jedno pytanie. porownujac wnetrze kiery z S3 (kupilem sama kiere, bez poduszki) i sposob mocowania w poliftowej A4 wyglada, ze poduszka bedzie pasowac. masz jakas wiedze w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, kupuj poduchę od A4 lift z wiązką pod kierę z a3 podejdzie bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, kupuj poduchę od A4 lift z wiązką pod kierę z a3 podejdzie bez problemu :wink:

Mam aktualnie u siebie taka poduszkę wiec po prostu ją przeloze do tej kiery z S3. dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, kupuj poduchę od A4 lift z wiązką, a pod kierę z a3 podejdzie bez problemu :wink:

Mam aktualnie u siebie taka poduszkę wiec po prostu ją przeloze do tej kiery z S3. dzięki

Zapomniałem postawić przecinka w poście wyżej... Poducha z wiązką musi być od a4 b8, multifunkcja przełożona tez od a4, 5...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, kupuj poduchę od A4 lift z wiązką, a pod kierę z a3 podejdzie bez problemu :wink:

Mam aktualnie u siebie taka poduszkę wiec po prostu ją przeloze do tej kiery z S3. dzięki

Zapomniałem postawić przecinka w poście wyżej... Poducha z wiązką musi być od a4 b8, multifunkcja przełożona tez od a4, 5...

jasne, i tak zrozumialem. mam u siebie w A4 kiere z multifunkcja i poducha. z tej kierownicy z S3 wyciagnalem juz multifunkcje wiec przerzuce same "stelarz" kierownicy wyciagajac ze swojej poduche i przyciski - bedzie wiec stelarz z S3 (grubszy, sciety z wiekszymi lopatkami), przyciski z A4 oraz poducha z A4. interesowalo mnie tylko czy ta poducha bedzie pasowala w dziure w "stelarzu" z nowego S3. na pierwszy rzut oka wyglada, ze bedzie ale wolalem sie upewnic.

teraz tylko zakupie torx'a i bede odkrecal swoja aktualna kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica od A6 C6 4F0 podejdzie? I czy poduszka od kierownicy z A4 będzie pasować? obie są czteroramienne, przyciski multifunkcji od A6 są identyczne jak w A4.

Edytowane przez polo25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam w swojej B8 kierownicę MF + tempomat i wszystko chula chyba nie mam MMI 2 G chociaż nie wiem jak to sprawdzić , jak bym chciał przełożyć kierownicę od S-line wersja od Audi TT ścięty dół wystarczy podmienić kierownicę czy muszę coś przekodować jeszcze ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zmienić kiere na tą z Allegro ( niżej link ) i moje pytanie jest takie czy bedzie działać multifunkcja i czy poducha podejdzie ??? http://allegro.pl/showItem2.php?item=4627133937

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam zamiar zmienić kiere na tą z Allegro ( niżej link ) i moje pytanie jest takie czy bedzie działać multifunkcja i czy poducha podejdzie ??? http://allegro.pl/showItem2.php?item=4627133937

multifinkcja bedzie dzialac. co do airbag'a to wyglada na poliftowy. w przedliftach byl inny i nie wiem czy wszysktko zabangla, niech inni sie wypowiedza.

daj znac jak kupisz cos od tej kobiety. ma 6 komentarzy, zero od kupujacych. ciekaw jestem czy to nie jest wal (a wzialbym od niej chetnie airbag)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie o numer poduszki 3ramiennej czy ktoś posiada znalazłem jedną na forum ale to chyba za mało. I pytanie tylko i wyłacznie poduszka z a4 a5 wiem że temat juz nudny ale proszę o wyrozumiałosć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...